МАЙските деца щастливи станаха на три години!

  • 64 704
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 369
Моя маймун сега е с ново 10. Не иска да си тръгва от градината и спря да спи на обяд. Определено му е необходим сън защото после е невъзможен. Май докато не свикне с новото обстоятелство ще ми стопи лагерите наново.

# 736
  • Мнения: 529
И Стефан от близо месец спря да спи след обяд,пък на детска градина по принцип не иска да ходи Grinning.Когато имаше сняг и с каката ходиха да се пързалят така се изморяваше,че заспиваше в 18ч. за около един час,и после като подивял не можем да го сложим да легне до 23ч.

# 737
  • Мнения: 369
А на нас 23ч. ни е рано  Grinning  Вчера след истериите и едночасовото прибиране от градина (което по принцип е не повече от 10мин) заспа някъде около 6 и стана в 8. А познайте после в колко си легна. Сега ми се затварят очите, а имам куп неща за вършене.
Не знам за вас, но аз моите мъже ще ги изгоня за седмица поне. Не за друго ми да си наваксам със съня за година поне Simple Smile

# 738
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моя де спи, де не спи! В градината ще-неще, спи, нали е казарма.  Rolling Eyes Но вкъщи не винаги. Но аз се изхитрих. Слагам ги двамата с Искрен да легнат, с условието да полежи и да си почине поне час, без да е нужно да спи. Ако наистина има нужда - заспива, ако не, става по някое време, но почивката му се отразява добре, макар и без да е спал.

# 739
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
В интерес на истината моето чудо спи. На един- два месеца може и да пропусне един път. Явно организмът му има нужда от сън. Сестра ми на времето беше чела доста неща за съня. Та педиатрите в холандско масово препоръчваха следобедния сън да е задължителен до 7 год, макар че детските им гради, които са задължителни за всички деца навършили четири години, бяха с работно време от 11,00 часа до 16,00 часа през ден и децата след първия месец си разбиваха съня тотално Simple Smile.

Но, пък започна да ми върти друг номер, не иска да ходи на детска. На въпроса защо, отговора е "Защото, там има косета-  босета (едно от момчетата се казва Константин и явно на галено му казват Косе-босе)" Е, кажете как да го уговарям, че трябва да ходи на детска Grinning.

# 740
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ей, забравих.
Тая седмица Божидар за последно е на градина и го спирам. Плюсовете са си плюсове и не ги отричам, обаче минусите твърде много се натрупаха. Започна да се държи ужасно безобразно и агресивно. Не мога да си позная детето.  Close Преля ми чашата вече.
Намерих един чудесен кооператив във Варна и съм решила да ходи там. В събота ще имат тържество за Коледа, ще им идем на гости да огледаме обстановката и да се доразберем за някои подробности. И така. Оказа се, че децата на две приятелки ходят на същото място, та положителните отзиви се понатрупаха вече доста. Пък ще видим какви ще ги къдрим за предучилищната...

# 741
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
При Преско май нещата се успокоиха. Сутринта нямаше време да се цупи. Тръгна без много шум  Grinning.

Нощни за кооперативите чувам основоно хубави неща. Жалко, че официално не ги признават.

# 742
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хич не ми пука дали ги признават!  Naughty
Честно да си кажа и тая глупост с новия-стар закон беше една от причините да го спра от държавната ДГ (освен ужасно неадекватното им поведение). Бойкотирам ги!!!

# 743
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Хич не ми пука дали ги признават!  Naughty
Честно да си кажа и тая глупост с новия-стар закон беше една от причините да го спра от държавната ДГ (освен ужасно неадекватното им поведение). Бойкотирам ги!!!
Аз лично съм невероятно доволна от нашата детска градина. И от условията, и от госпожите, а и от децата в групата. Честно казано съм избрала тази градина след щателно проучване. До сега глупости от устата и не съм чула, госпожите много адекватно действат в тази посока и повечето деца сравнително бързо изкореняват тази склонност, но тези, които чуват нещата в къщи, трудно успяват. Сега да не ме набиете  newsm43 , но аз твърдо предпочитам детето да е в ръцете на опитни педагози, отколкото в ръцете на други родители, още повече, когато техните собствени деца присъстват. Знам ли... може и да греша, но убеждението ми е в тази посока.

# 744
  • Мнения: 369
Аз приемам и двете форми. Там където детето се чувства най-добре, значи това е мястото за него.

А моята етърва за пореден път показа, че ме мрази в дъното на душата си. В началото на седмицата се видях с една позната и почна да ме разпитва за Криси. Казах, че напредва и тя ми вика айде още едно. Отговорих, че мислим по въпроса и тя изстреля айде, че Танчето чака трето. Казах, че хич не ме вълнува ако ще и десето да чака. Като са си решили, да ражда. Това обаче май не е истина. И на другия ден след това те ни писаха (живеят в Германия) и уж детето ни пишеше и попита Криси няма ли да става батко. Новините много бързо стигнаха до тях нещо. Обаче 15мин. по-късно започна да ме боли зверски корема, а болката беше като контракции. И с Криси като бях бременна в момента в който научи етърва ми, почнаха кървенето и контракциите. А сега даже още незнам дали въобще съм бременна и се почувствах зле. Ужасно ми е всеки път когато имам някакъв контакт с тях. Толкова помия изсипа върху мен и повлия на отношението на свекърите към мен. Така ми се иска даже името и да не чувам. Жал ми е за децата, а Криси ги търси постоянно и му е мъчно за тях.

А пък пластелин с формички за правене на сладолед се оказа най-подходящия подарък за Криси. Получи го от Дядо Коледа в градината и от понеделник едно 2часа се правят сладоледи и спагети. Никога не е играл така с играчки. Ще взема да му обзаведа цяла фабрика за производство на всичко  Grinning

Последна редакция: чт, 20 дек 2012, 23:52 от mam4e82

# 745
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Мамче  Hug

Аз съм за адекватното поведение спрямо децата не зависимо дали си учил или не за педагог.

Моето чудо днес е играло постановката "Аз ще си полегна на шкафчетата, ще си поплача и ако баба се върже ще се върна в къщи". Изпълнението обаче не е било на висота и е останал в ДГ.
Преско получи от дядо Коледа пъзел с азбуката и порцеланова касичка за оцветяване. Намаца порядъчно кучето, дори повтори  Grinning, но за сметка на това беше толкова горд и щастлив  Heart Eyes, а пъзела веднага влезна в употреба. Много са ми странни с малката племенница. Ужким са на една възраст, а са коренно различни в почти всяко едно отношение. На нея и дай да играе, да измисля, да говори, да провокира, да има непрекъснато движение на него му дай влакче и пъзел и дете няма да усетиш с часове.

# 746
  • Мнения: 369
Не мога да не се похваля, днес бях с Криси цял ден вкъщи и си изкарахме страхотно. Това не ми се е случвало от месеци. Той беше спокоен, играхме си на какво ли не. Толкова осъзнат, говореше, мислеше и дори сам подсказваше на какво да играем. Първо бях на сладкарница и си поръчвах сладолед, после бях болна и той ме лекуваше, дори някоя и друга инжекция отнесох, с една кукла си играхме като я храни, преоблича, приспива я. Накрая следобяд излязохме навън и откарахме два часа на площадката.

# 747
  • Мнения: 529
След година и половина в тази тема,вече май сме за нова Grinning.Нощни очи,когато имаш време ще пуснеш ли нова ?

# 748
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Здравейте  Simple Smile
Виждам градините коментирате. И аз не съм особено доволна от нашата, но нали се намира с/у нас нямам как да ходи в друга. А и където и да отиде в нашия селдки град манталитета е еднакъв. Винаги се лансират децата на по заможните родители, а на другите не се обръща внимание. За празниците все измислят разни костюми, а ти се чуди и мисли откъде да вземеш. Вчера им беше тържеството за Коледа и момиченцата бяха с бели рокли, рокля намерих, но не и обувки а обиколих всички магазини и Ели беше с розови. И лелката се изцепва неможело ли с бели, ей побеснях, но си затраях, нали и малчо след време ще е при тях. Ели определено не си харесва госпожите(особено едната) и понякога прави номера и неиска да ходи, но на нас номерата не минават  Mr. Green С малкото човече, което по цял ден иска на ръце и с нея затворена у нас ще се сдухам.
Обедното спане и при нас вече се обсъжда, защото тя вижда как някои деца на градината не спят, племенника е все у нас и той не спи и понякога прави пазърлъци. Може и без да спи, но вечер става кисела и определено сън все още и трябва. Трудно заспива, но заспи ли спи по много. Малчо преди въобще не спеше, но вече ляга към 14ч и аз я карам и тя да легне, за да почиват и двамата.
Днес мислим да направим сефтето на един баир, ще ходим на пързалка.
Весели празници на всички   bouquet

# 749
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Чудесно, че има и доволни... Всъщност останалите родители в нашата градина, с едно-две изключения освен нас, са доволни... И ми е пределно ясно защо са доволни... Но аз не съм и детето ми страда и за мен това е по-важно.
Аз не съм против детските градини принципно, имат си и те свое място, но категорично не са за всяко дете. Против съм да ме ЗАДЪЛЖАВАТ да правя нещо, което често вреди на децата поради различни причини. Няма да се впускам в обяснения. Не желая да се опитвам да убедя никого в своята позиция, нито имам нещо против чуждата.
Но идеята да смятат всички родители по дефолт за некадърни и опасни за децата е най-малкото отвратителна. Naughty

Мамче, много са неприятни такива "контакти".  Sad

-----
Веднъж някакъв мъж дотичал при един суфист и му рекъл запъхтян:
- Ей, онези там носят тепсии, виж, виж!
Суфистът отвърнал спокойно:
- Какво ни засяга това? Какво ми влиза в работата?
- Но те носят тепсиите в твоя дом! - Възкликнал мъжът.
- В такъв случай на теб какво ти влиза в работата? - казал суфистът.

Из "Любов" на Елиф Шафак
-----

Юхуууу! Време ни е за нова тема!  Laughing

Последна редакция: сб, 22 дек 2012, 10:20 от Нощни очи

Общи условия

Активация на акаунт