И Любка Качакова кърми бебето си!

  • 2 708
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 8 463
Интересно.Тази статия не я бях чела. Confused
В 24 часа обаче пише повече за кърменето,а тук май повече за жилището и. Laughing Laughing Laughing
Мерси за инфото!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 550
А според мен Любка се спотайва в нашия форум...  Twisted Evil
Като отворя Кърмене и като прочета горе колко Скрити и колко Гости прглеждат този форум, със сигурност и Любка е сред тях........ hahaha

# 18
  • Мнения: 5 228
Аз не омаловажавам усилията на работещите кърмещи майки, а смятам цитираното изказване за нелепо.
А защо?

Защото смятам, че за едно дете е по-важна връзката с майката, отколкото това, с какво се храни.

# 19
  • Мнения: 3 161
Подкрепям напълно Фукла. И аз мисля, че е по-добре майката да си стои при детето, отколкото да кърми от разстояние. Иначе моите уважения към кърмещите и работещи майки - за някои жени няма друго решение и се налага да работят.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Защото смятам, че за едно дете е по-важна връзката с майката, отколкото това, с какво се храни.

Абсолютно! Peace
Друг е въпросът, че има майки, които не могат да си го позволят по една или друга причина/не само финансова/.На Любка какъв ли й е случаят Laughing

# 21
  • Мнения: 5 228
Защото смятам, че за едно дете е по-важна връзката с майката, отколкото това, с какво се храни.

Абсолютно! Peace
Друг е въпросът, че има майки, които не могат да си го позволят по една или друга причина/не само финансова/.На Любка какъв ли й е случаят Laughing

Абе едва ли й се е наложило да стане зам. министър по финансови причини.  Grinning
Всеки прави избори,които са най-добри за него - и на мен да ми предложат място в Министерски съвет, и аз ще приема. Обаче няма да твърдя, че това е по-добре за бебето ми.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
и на мен да ми предложат място в Министерски съвет, и аз ще приема.

Пък на мене ми предлагаха, ама отказах, щото заплатата беше твърде малка hahaha Joy

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Чудя се що за дума е кърмилница?


Ама за какво да й се възхищавам на Любка? Че си е зарязала малкото бебе, за да си начеше крастата, щото й било скучно? Ми за кво го роди това дете, като не ти се гледа?

Сега май си изкупва гузната съвест, с голямото чудо,дето правела за детето си! изцеждала си кърмата! Ми голямо важно! Ако си мисли, че това е, което я прави голяма майка, лъже се горката!

Подкрепям напълно!  Peace


# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Чудя се що за дума е кърмилница?

Ами старата дума за кърмачка.Чувала съм бабите да я употребяват.Има я даже в поезията на възрожденците, по повед възхвала на родината, майка - кърмилница на юнаци и т.н., нали се сещате...

# 25
  • Мнения: 643
Истината е че се справя по този начин защото има условия, като четох статията тя самата каза, че повечето работодатели подкрепяли майките които кърмят, ама като се замислиш на колко места има специални места за кърмачките където да се изцеждат и т.н.Мен ако питате то това си е доста трудно за обикновенната работеща жена примерно върнала се на работа поради финансови причини. В най добрия случай трябва да се крие в тоалетната да се цеди. Мисля че щом всички имаме право на избор, както ни се внушава трябва да имаме и условия.

# 26
  • Мнения: 8 463



Ама за какво да й се възхищавам на Любка? Че си е зарязала малкото бебе, за да си начеше крастата, щото й било скучно? Ми за кво го роди това дете, като не ти се гледа?

Сега май си изкупва гузната съвест, с голямото чудо,дето правела за детето си! изцеждала си кърмата! Ми голямо важно! Ако си мисли, че това е, което я прави голяма майка, лъже се горката!



Е,чак пък зарязала,не ме разсмивай,моля те!Просто това е нейната ситуация и нейния живот,тя е взела това решение и то просто не подлежи на коментар.Друг е въпросът,дали АЗ бих постъпила така.А да се мерим,коя е по-голяма майка е също не по-малко смешно!
Важното в случая е,че полага някакви усилия да направи най-доброто В РАМКИТЕ на реалната ситуация.
Съревнования от сорта-Коя е по-майка? не са ми по вкуса и не заради това съм пуснала темата.

# 27
  • Мнения: 1 999
Браво на жената, че намира време да се изцежда и полага усилия бебчето и да е на кърма.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133

Е,чак пък зарязала,не ме разсмивай,моля те!Просто това е нейната ситуация и нейния живот,тя е взела това решение и то просто не подлежи на коментар.Друг е въпросът,дали АЗ бих постъпила така.А да се мерим,коя е по-голяма майка е също не по-малко смешно!
Важното в случая е,че полага някакви усилия да направи най-доброто В РАМКИТЕ на реалната ситуация.
Съревнования от сорта-Коя е по-майка? не са ми по вкуса и не заради това съм пуснала темата.
Цитат

Абсолютно подкрепям! Нито познавам лично Л. Качакова, нито подкрепям политическия аспект на живота й, та няма да й ставам адвокат.
Хубаво е, че се популяризира чрез нея кърменето. За мен фактът в статията не е от "национално" значение, но има хора, които такива неща им влияят.

Ако чете форума, желая й все повече щастие с малкото съкровище!  Grinning

# 29
  • Мнения: 6 243
Браво на жената!
Дай Боже повече жени да кърмят. Ако ще и това да е "дистанционно". По добре да кърми и да работи, отколкото да не кърми и да не работи Laughing

За пореден път се изумявам как най-нормални неща могат да дадат повод за нелепи и безумни обобщения в интернет пространството, но то си опира до елементарно възпитание... Всяка жена, майка, дете, майчинство, връзка са индивидуални и заслужават уважение такива, каквито са. Една майка не става по-добра или по-малко добра защото кърми/не кърми или стои/не стои по цял ден с детето си. Да не правим обоббщения, моля - моля!

За мен статии като тази за чудесно явление защото дават повод на хората да се замислят, че съвместяването на кърмене и работа са възможни. Първото си дете го кърмих 8м. и едва след като се отби, започнах да си търся работа. Нито за момент не съм си мислила, че двете неща са съвместими. Там, където работя, няма друга кърмеща жена, но след като вече 13 м. аз успявам да го правя, съм сигурна, че все някой колежка ще се навие и тя, просто защото вече е видяла как става.

Общи условия

Активация на акаунт