търся сполучлива рецепта за риба със сметана

  • 5 039
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 001
Всичко на което попадам е или с лук,което ми се струва взаимно изключващо се (лук и сметана) като вкусове,или с картофи,търся нещо без лук и без картофи, имам филе от хек и сметана,очаквам идеи.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 125
Във фурна- Разбъркваш сметаната, две лъжички мека горчица, по желание 100-тина грама хубаво, сухо бяло вино, добавяш естрагон /ако е български повече, а ако е чуждестранен съвсем малко/, намазваш филетата и от двете страни, поставяш в тавичката, а останалата смес добавяш отгоре и печеш не повече от 20 минути. Фурната да е предварително загрята, а тавичката да е голяма колкото е нужно, за да побере парчетата риба, но не повече, за да не загори сметаната.  Ястието е очевидно готово, когато започне да хваща леко бежова коричка незабавно трябва да се извади от фурната.

В тенджерка или по- дълбок тиган- по същият начин на не много силен огън.

Идеялно си подхожда с ориз басмати, а и с обикновен бланширан ориз.

ПП При рибите голяма грешка е да се готвят прекалено дълго, защото стават на каша или дъвка. 15- 20 минути е максимума.

# 2
  • Мнения: 1 844
Момичета, извинявам се, че така се намесвам в темата и то с въпрос, нямащ нито общо.
Но не се ли безпокоите да смесвате риба със сметана, та това може да доведе до уртикария, алергичен обрив и т.н., дори и при хора, които досега не са проявявали алергии?

# 3
  • София
  • Мнения: 12 125
Момичета, извинявам се, че така се намесвам в темата и то с въпрос, нямащ нито общо.
Но не се ли безпокоите да смесвате риба със сметана, та това може да доведе до уртикария, алергичен обрив и т.н., дори и при хора, които досега не са проявявали алергии?
Цяла Франция да се катурнала още преди 100 години, ако това за уртикарията беше вярно. Laughing То не са риба със сметана, скариди с майонеза и тн. Яж си спокойно. Това са бабини деветини.

# 4
  • Мнения: 1 844
Само питах, иначе аз риба много-много не ям. Mr. Green Просто съм чувала, че подобни комбинации са алергизиращи.
Успех и добър апетит!

# 5
  • Мнения: 5 001
Само питах, иначе аз риба много-много не ям. Mr. Green Просто съм чувала, че подобни комбинации са алергизиращи.
Успех и добър апетит!
Лошата комбинация е солена риба с мляко ......Тогава може да има поражения от сорта на обрив или повръщане....

Всичко на което попадам е или с лук,което ми се струва взаимно изключващо се (лук и сметана) като вкусове,или с картофи,търся нещо без лук и без картофи, имам филе от хек и сметана,очаквам идеи.
Изсипвам сметаната(течна готварска) в тавичка и слагам посолената и поръсена с черен пипер риба.Пъхам във фурната докато стане рибата......Толкоз....
После сервирам със сварени броколи,карфиол,картофи и моркови....Може и само със сварени макарони да се сервира...Също е вкусно....



(снимката е от нета)

Така съм яла в Норвегия  сьомга(даже те не слагат черен пипер) ...И така правя риба със сметана вече....

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 22:18 от TheNMaster

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Смесват се заквасена сметана - 1 малка кутийка с настърган кашкавал - около 100 гр. Добавя се черен пипер и много малко счукан чесън (аз слагам чесън на прах). Получава се много гъста смес, с която се намазват филетата и се слагат да се запекат във фурната, докато се получи златиста коричка. У нас това е любима рецепта!  Peace

# 7
  • Мнения: 534
Аз много харесвам пъстърва(цяла и не голяма риба).Пълна с заквасена сметана-2,3 лъжички събират и 1,2 стръка пресен чесън и отгоре с малко лимонче!Става мозък!!! Peace

# 8
  • Мнения: 534
Забравих да каза че се слага черен пипер и сол.

# 9
# 10
  • Мнения: 6 001
благодаря ви за рецептите    bouquet  използвах рецептата на Блонди

Общи условия

Активация на акаунт