МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 126
  • 679
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 240
Марги, операцията минава лесно, на племенника ми вадиха трета сливица точно на тази възраст, след 3-4 часа се прибра и все едно нищо не е имало. Притеснение си е обаче и е гадничко с упойките, милите душички да ги гледаш такива омърлушени Sad
И Криската ще ходи на градина най-накрая, на 21.09 ще и е за пръв път. Хем ми е малко криво, хем вече нямам търпение, че започна да ми идва тежичко да следя прохождащ господин + кака. Надявам се да няма много драми, тя уж не е много залепена за мен, ама ще видим.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Добро утро, мами!
Най-сетне някаква активност и в нашата си темичка  Simple Smile

Ради, и аз следя в темичката, когато някой се отчете, но предната страница съм през 2-3 поста, та викам да изчаквам да се понасъберат 3-4 и тогава пиша.
Чили, децата се адаптират много по-бързо от нас  с промените.Дай Боже да влиза с желание и любознателност и занапред!  Laughing
Марги, и ние сме ужас като трябва да давам лекарство, аз бях писала и преди за това.
Надявам се премахването на третата сливица да премине неусетно за всички ви!Притеснение си е по принцип.А всъщност защо решиха, че е нужно да се премахне, какви бяха симптомите?

# 137
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте и от мен  Hug
Ние стояхме само 2 седмици в София, но успяхме да видим 2 пъти Бела и Габчо на КикиНики, а също и Жорко на Зори с татко му на батута в парка Заимов. Друг път Марги и Поли да си вдигат телефоните  Mr. Green С Вики и Дари на Диана не успяхме да се видим, защото се разболяха моите деца  Sad Естествено, стомашния вирус!

Тук все още ходим на море, вече по обяд, че тогава е разкошна водата и е топличко.

...всеки прием на лекарства е свързан с гонене по целия апартамент, държане, стискане, писъци, ревове и когато най-накрая успеем да изсипем лекарството в устата й, тя започва всячески да се опитва да го повърне.

Марги  Hug, направо ме върна 2-3 години назад, картинката при нас беше същата, но умножена по 2, защото се разболяваха с разлика от часове, пищяха като заклани, Константин пък се захласваше до посиняване и припадък; аз кърмех и двамата маймунчовци даже нощем, та бях парцал...

СПАСЕНИЕТО: даваш на Дея спринцовка от Панадол, една купа с вода пред нея - и сама да си я пълни с вода и да я пие. Да се налива колкото иска!!! Ако не обича да се налива с вода - сок. Остави я така да се разхожда със спринцовката и да пие. В един момент й кажи: "искаш ли сама да си изпиеш лекарството със спринцовката?" Може да се съгласи, може и да ти откаже. В такъв случай ще трябва да се прежалиш и да го изпиеш ти, казвайки: "Мм, не е толкова гадно, като сокче е. И даже ми погали гърлото  Laughing Сега ще съм много здрава! " При нас проработи веднага! Сега боледуват най-много 2 пъти годишно, но си пият лекарствата като в състезание, даже ако на Константин са му предписали няколко мг повече сироп, малката реве  Joy

Третата сливица често ли се възпалява? Защото сестра ми правеше ангини много често като малка, все беше на инжекции; смехът й и плачът й бяха магарешки, със задушаване, но в пубертета го израстна  Peace

# 138
  • Мнения: 1 710
Оле, Hug, супер съвети. Ще пробвам обезателно. Обикновено гледам да обърна не приятните задължения в игра, но лекарствата ги мъчим от толкова време, че просто съм ги възприела като нещо, което се постига само насила и това е.

На третата сливица на Дея й се разминава вече няколко пъти. Все е за операция, но все отлагаме с надеждата нещата да се променят към по-добро. Обикновено лекарите съветват да се оперира когато е причина за чести ангини, отити или бронхити. При нас не е така, но е толкова уголемена, че деформира небцето, избутва го нагоре. Освен това не е дишала нормално през устата от 2009 година. Като спи хърка потресаващо, а напоследък се чуват такива звуци, все едно си прави гаргара. Доста страшно звучи. Има моменти, когато е хремава, в които докато спи спира да диша на всеки 2-3 минути, а после се сепва и си поема въздух. Всичко това нощем изглежда толкова страшно, че ми е трудно да ви опиша какъв ужас и страх съм изпитвала на моменти. Ние постоянно се консултираме с двама, дори с трима лекари и те бяха на мнение, че е за операция още преди да навърши заветните 3 години, възрастта, която се смята за най-ниската допустима при такава операция. След много консултации събрахме кураж и изчакахме, с надеждата нещото да се подобрят, но те всъщност се влошават. А Дея се мъчи. На моменти слухът й отслабва а аз изпадам в нервен срив и така. Време е да се разделяме с тези несгоди. Simple Smile

Илианче, как си? Лека ли е бременността ти? Подготвяш ли Мимката за бебето?

Оле, вие как сте след безумното среднощно посещение? Надявам се всичко да е ок. На мен ми трябваха 2-3 години да преодолея страха си след подобна случка. Нощем се будех и ослушвах, все ми се причуваше нещо, абе доста бях психясала. ooooh!

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Добро утро!
ЧЕСТИТ КРЪСТОВДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО ДНЕС ИМАТ ПРАЗНИК!БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

Марги, страхотии говориш за недишането на Дея и за хъркането.Пред същата дилема е и сестрата на мъжа ми, която преди два дни кара близначките на лекар, за да се консултират какво да правят, защото и те говорят хем носово, хем хърка едната повече, абе все такива неща.Та дано да намерите скоро правилното решение по случая.
А относно моята бременност - гадеше ми се нон-стоп, както и с Мима до началото на 5 месец, бях си на легло.Наскоро получих кафеникаво зацапване и сега пак си почивам повече.
А от вчера Мима е със запушен нос и лек лош дъх, предполагам от гърлото.Давам Коризалия, капки слагам и Ангинхил.Направо вече се чудя как да я лекувам.

# 140
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Да си призная на няколко пъти започвам да пиша и после ме домързява да допиша  Mr. Green
Не съм се разписвала отдавна, но си ви чета - и аз като Илиянчето все се въздържам от писане, защото след мен настава затишие  Wink
При нас новото е, че след разговори с директорката на градината ни, водихме Галя на консултация при логопед. Логопеда ни предложи ако до февруари не подобрим положението с говоренете й, да започнем часове  Rolling Eyes Интелектуално не е изостанала /пу-пу/, но просто не иска да говори много и това е. Голямо значение оказва начина ни на живот, забързани в ежедневието ни, далече от роднини, почти не остава време за събиране с връстничета - единствено в градината сега. Напредъка й през последните 3 месеца в сравнение с предишната градина е със слонски крачки в моите очи и дано ми се отпусне детенцето на приказки  Rolling Eyes
Ми това са ми притесненията сега  Confused
Нашата градина започна работа след ваканцията на 7-ми и в групата има нови дечица, като по-големите /с които сравняваха Галя/ вече са в горната. Харесва й, веселка е - прави ни страшни миксове от песни  Peace Госпожите казват, че ще я правят балерина, пък аз йм казвам, че балерините няма нужда да говорят много  Mr. Green
На 30-ти ще имат някакво празненство в градината и нашата девойка ще е калинка  Joy Ще я видим тази работа  Crazy
Ми такива работи при нас  Peace Хайдеееее, следващия моля   bouquet

# 141
  • Мнения: 1 710
Днес Дея за пръв ден беше на градина. Имах страхотни притеснения, но като за първи ден всичко мина по-добре от очакваното. Разплака се като я оставих сутринта, но на обяд беше весела, каза че й е харесало и че утре е готова пак да отиде. Една приятелка ме посъветва да не бързам да се радвам, защото обикновено голямата криза с неискането да ходи на градина започвала през втората седмица. Сигурно през почивните дни децата се успокояват и си казват "Ох, размина ми се тая градина" и изведнъж в понеделник - айде пак. Милите. Но за сега съм доволна.

# 142
  • Мнения: 240
Момичета в изследванията на урина, които правим за градината излязоха единични левкоцити, имате ли идея какво ще да е това и дали е притеснително, newsm78 другите изследвания не са и готови още и за това не съм ги носила на педиатъра.

# 143
  • Мнения: 519
Споко, и на Ели ѝ излезе същото и педито нищо не каза. Peace Явно при всички са copy - paste резултатите. Laughing Аз си взех по обяд и останалите резултати, макар, че трябваше да са готови и да идем за тях след 17:00 ч. Wink

# 144
  • Мнения: 240
Благодаря ти, като взех да ровя из нета и почнах леко да се сдухвам.

# 145
  • Мнения: 1 710
Аз имам опит със сдухването, при получаване на резултати от изследвания. Mr. Green Един-два левкоцита на зрително поле са напълно нормални и не са повод за притеснение. Пет-шест левкоцита са в граничните резултати, а от там на горе, са повод за допълнителна консултация и лечение.

Днес Дея се опита да ме манипулира. Всъщност напълно успя детето. Simple Smile Тази сутрин реших, че е време да я оставя цял ден в градината и я уведомих за решението си още като се събуди. Тя естествено се опита да се пазари да я взема на обяд. Като видя, че не постига успех, смени темата и взе да ме пита нещо за бижутата ми, гримовете и дезодоранта. Като се информира добре за всичко, което я вълнува минахме на ново ниво - ще ми купиш ли лак, парфюм, пръстен и т.н. Аз естествено не се съгласих да й купя парфюм и лак за нокти, но казах, че ще помисля за червило /детски балсам за устни/. Като отидохме в градината, тя изключително щастливо обясни на педагожката, че днес ще спи там, а след като се събуди, мама ще я вземе, ще отиде да й купи червило, а за награда, че е спала, ще получи и парфюм. Аз веднага възразих, че плановете ми не са точно такива, а тя ми изтъкна железния довод, че щом искам от нея да спи в градината, трябва да я наградя с нещо. Накараме да обещая, че ще има награда и влезе с усмивка до ушите, а педагожката се скъса да ми се смее. Simple Smile

# 146
  • Мнения: 519
Честит имен ден, на всички празнуващи!  bouquet

Хахаха Ех, че Кума Лиса е Дея! Hug От малки са страшни манипулатори, а за после не ми се мисли. Wink Ели трябва да тръгне в понеделник на детска градина и ми е едно сдухано... Tired
За резултатите - на ели пишеше един левкоцит и педито нищо не каза. Peace Аз вече им свикнах на тези наши лаборатории и хич не им се връзвам. Naughty Като бременна си правех изследванията само в частната клиника, че ми писна от "лекари" и "лаборатории". ooooh!
Хайед, че бебето обърна хола наопаки, а каката не спира да ми задава въпроси и забравям какво ще пиша. Crazy Аз затова и в магазин избягвам да влизам с тях, защото забравям половината неща, които трябва да купя и се връщам по няколко пъти. Laughing

# 147
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ С ИМЕТО СОФИЯ, ВЯРА, НАДЕЖДА И ЛЮБОВ    bouquet

Шоколадово бонбонче  Hug, как е Мимка?

Оле, вие как сте след безумното среднощно посещение? Надявам се всичко да е ок. На мен ми трябваха 2-3 години да преодолея страха си след подобна случка. Нощем се будех и ослушвах, все ми се причуваше нещо, абе доста бях психясала. ooooh!
Психясването ми продължава с пълна сила  Laughing Заспивам в 21.30 с децата, точно след 3 часа, в 00.30 вече се събуждам и кукувам до 4.30 (за тези часове чувам най-различни шумове и сидя с фенерчето и мобилния в ръка. Викаш, още 2 години поне ще съм така  Mr. Green). След това спя до 7 и ставам да приготвям Коко за училище.
Дея е голяма скица  Laughing И коконка  Heart Eyes
При нас смешките са на друга тематика - приема всичко буквално. Вчера се скарах на една котка, която цял ден лежи в балкона на Джули и чака ядене. Викам "Айде, марш, мързеливке, да ловиш мишки, стига чака наготово да те храня!" Малката повтаря след мен :"Чу ли, мързеливке, мама каза да си НАГОТВИШ мишки, отивай в кухнята!"  Joy  Joy  Joy

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО НОСЯТ КРАСИВИТЕ ИМЕНА  ВЯРА, НАДЕЖДА, ЛЮБОВ И СОФИЯ!БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!
Марги, Дея е като Мима, и тя все с "удурми" прави някои неща Simple Smile))
А за яслата като пусках Мима в началото на миналата година, отказах да я вземам на обяд, защото я познавам как ще свикне бързо с това и след това ще й е още по-нанагорнище.Кандърдисаха ме за 2 дни да отида да си я взема,а на третия им отказах.На втората седмица свикна.Обаче явно на Дея не й е проблем и да ходи, иначе щеше бая да си поплаква Simple Smile.
Оле, Мимка се оправя без АБ този път.Мисля да я пусна на градина, ако са здрави децата там де /имам си източник/ чак по-следващата седмица, че трябва да се пазя да не лепна нещо.
А за левкоцитите, аз доколкото знам, 2-3 левкоцита са ако е прекарана скоро някаква инфекция и било нормално.
А мами, за какво психясване говорите? Laughing

# 149
  • София
  • Мнения: 565
Момичета, черпя ви по случай тройния празник в нашето семейство- двама Любовци и една Надежда Simple Smile









Източник на снимките: http://yoli-www.blogspot.com/2011/08/blog-post_18.html




Много ме развеселихте с тези случки Laughing! Отново се заформя активност тук, пу-пу!

Марги, милата Дея, това с третата сливица звучи сериозно.  Дай Боже всичко да мине по най- безболезнения за нея начин! От понеделник и Раличка тръгва на детска. В група "Слънчице". Ще бъдат ли съученички с Дея?

Общи условия

Активация на акаунт