МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 180
  • 679
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 219
Честит имен ден, Наде на теб и цялото семейство! Да сте здрави  и с радост да си носите имената!

И моята дъщеря днес е именничка - днес черпи в училище, 3 клас е, голямо детенце Wink

Иве, не се тревожи за говоренето. Всяко дете е различно - те събират информация и в един момент се отпускат. Може пък до ген да е - просто да е по-свитичка и мълчалива.

Нико наваксва пропуснатите години говорене. Много  ми е смешно като бърка родовете Wink "Искам купиш мен една очила " Wink

Това е накратко от мен. Пишете, мами. Стига с игрите във фейса.

# 151
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
здравейте всички!
Иве, Виктор не говореше до началото на юни, пуснах го на логопед и за 2 месеца детето ми говори страхотно! Не може да спре. Моят съвет е да не чакате, а да започнете работа с логопед веднага. Той освен, че започна много да говори, почти вече не се притеснява (беше много срамежлив) и общува страхотно с деца. Безкрайно съжалявам, че толкова късно се насочих към логопед!
Виктор от 01.09. ходи на градина, все още плаче, като тръгваме и повтаря "там не е хубаво, при мама е хубаво", но в момента в който влезе в градината се успокоява. Не го взимам по-рано, според мен така ще свикне по-бързо.

Прегръдки на всички! Hug

# 152
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте и от мен  Hug
Лека учебна година на всички малки ученичета  Hug Бързо да се адаптират и да не плачкат много  Heart Eyes
Аз ще задържа Джиа и тази година вкъщи, стига ми че Константин тръгна на предучилищна и ми липсва... Тя пък, милата, се оплаква че е сама до обяд, липсва й братчето. Ама нали си ми е "бебето" на семейството, ще се гушкаме още година и после ще я пусна на градина до обяд (тук децата стоят до 13ч или най-късно до 16ч, отварят в двата часа вратите за по 15мин).
Иначе за говоренето - не спира да говори, мисли на глас и постоянно си пее  Heart Eyes Очаквам след някоя друга година да ни подкрепите в Х фактор  Laughing  Използва едни изрази като: "Айде, мамо, приключвай с кафето, да ходим на море" или "оооооох, пак забравих!Ама който няма глава, има крака"  Joy  Joy  Joy и се качва пак по стълбите да си вземе каквото е забравила  Laughing Много е забавна и все бърза да порасне, след като обядва ме кара да й потвърждавам колко е пораснала  Laughing
Имаше мания, която за щастие отмина - искаше да е подстригана като брат си и да носи момчешки дрехи  Rolling Eyes Сега обаче се радва, че е момиче и че ще стане като мама  Heart Eyes
Сега се занимаваме да учи някои фрази на английски, задавам й въпроси и тя отговаря. Справя се доста добре и се забавлява. Пише сама 8 букви, знае как се произнасят (брат й я научи, аз нямам принос)  Heart Eyes  Heart Eyes Рисува човечета с очи, ръце, крака, коса...Даже имам портрет  Laughing - с дъъъъъъълги ръце и крака, стърчаща коса и държа торта в ръка  Laughing Много й харесва да реже и лепи, да цапа, разхвърля и после да се мие по 1 час на мивката...
Очаквам с нетърпение понеделник, за да разбера дали ще организират художествена гимнастика близо до нас, защото иначе трябва да я карам на балет в съседното градче (майките на момиченцата от балета в нашия район направихме бойкот на балетната школа и я напуснахме).
Тази година за последно я оставих с плувките на ръчички, другото лято вече ще я пускам да плува сама  Peace
Вашите деца занимават ли се със спорт? Ако не, какви влечения наблюдавате у тях? Моята кукла постоянно прави мостове, кълбета, пробва шпагати, сега се опитва да прави циганско колело, успява донякъде и много се ядосва. Иначе дядо й е вързал въжета от оградата до кайсията и върви по тях до къщичката на дървото (има помощни въжета за ръчичките, ще направя клипче тези дни). Гъвкава е много и определно я виждам като гимнастичка  Heart Eyes
Айде, толкоз от мен, пуснете по някой ред и вие, стига с този чат  Stop

# 153
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Оле, като стана въпрос за дрехите, Виктор сега иска да носи роклите на Дари и туту, то всъщност вече отминава, но цяло лято искаше рокля. Спи с моя блуза за да  екато рокля ooooh! Аз разрешавам, смятам, че това са временни неща и минават.
Виктор също плува само с плувки, сега ще го записвам на кънки и плуване. Това са спортовете за деца на 3 г. като навърши 4 може футбол. Виктор също обича да рисува, но нищо различимо:) Ето днес нарисува баща си, като едно огромно ръждиво петно, поне уцели цвета на блузата му:))

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Диана, Радостина, радвам се, че децата вече си говорят и нямате подобен род притеснения.Надявам се и адаптацията им в градината да е лесна и безпроблемна.
Радост, аз във фейса не играя никакви игри и влизам все по-рядко Simple Smile .Чакам мамите да се разписват тук, но понеже нали имаме скайп на мартенки 2008 и повече се пише там, а тук - не.Дано и тук активността ни да не се загуби.
Оле, браво на малката кукла, много неща умее.Мима е повече по пеенето.Не че не иска да спортува, но не се е усетила още или не съм я побутнала.Няма как да я карам и да съм с нея.Просто сега ще си лежа, а като му дойде времето ще се водим, където пожелае.
Хайде, не спете другите мами, а се разпишете.

# 155
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Цитат на: Шоколадово бонбонче link=topic=583055.msg19804845#msg19804845
Просто сега ще си лежа...

 
У дома ли си, в болнични? Как върви бременността, бебока буйства ли?

Джорджи тази сутрин пак направи интересно изказване  Laughing Гледахме театър на сенките и тя пита: "За какво са им бастуни на куклите?" (тип марионетка са и на ръцете и главите имат помощни хм, пръчки). Аз отговорих:"Ами за да не падат". И тя си разсъждава: "На мен не ми трябват, защото съм ИСТИНСКА"  Laughing  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 10:28 от Оле затвори очички :))

# 156
  • Мнения: 1 710
"На мен не ми трябват, защото съм ИСТИНСКА"  Laughing  Heart Eyes

Джиа е уникална просто Simple Smile Записваш ли някъде тези невероятни изказвания? След време ще си ги чете с кеф.

Диана, ще споделиш ли координатите на логопеда, от който сте доволни?

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 09:53 от Мaрги

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Оле, трябва да лежа, че на два пъти имах кафеникаво зацапване, от което много се уплаших.В болнични съм.
Джиа наистина прави страшни изказвания за възрастта си.
Мимса и тя учудва всички как говори като възрастен човек Simple Smile

# 158
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет на всички   bouquet

Хубаво е, когато човек седне да прочете нещо ново за наборчетата  Laughing
Ние бяхме на гости за празниците, а днес не пуснах Галя на градина, защото вчера се покашля 3-4 пъти, през нощта пак и тази вечер ще я заведа на преглед при педи. Надявам се да няма нищо, но явно вече се ориентираме към откриване на сезона с болестите  Rolling Eyes А пък аз нали съм си една паника  Embarassed В четвъртък имаме родителска среща, която ни е първата в тази градина  Wink В петък пък йм е тържеството за новата година, и както писах и преди моята Галинка ще е калинка - но да видим  Laughing Усилено ми пее песничката, танцува там като калинка, сама се поправя и си говори "Не така, а така" - самокритична ще ми е  Joy
Оле, - малката ви просто е уникална  Peace За спортове не знам, но в градината казват, че ще правят Галя олимпиец - кипяла от енергия, първа е на топката, обръча, пързалката / не успяват да я подсушат след дъжд и моята девойка играе ролята на подсушаващ  ooooh!/, тичането...
Дианче, аз и на лично ти писах за координатите на логопеда, а след това видях, че и Марги е помолила за същото, та давай ни го  Hug
Хайде лека седмица, без болести  Peace

# 159
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ето координатите
сайт http://milea.bg/
ние работихме с Ади тел: 0897/ 777 302 Адриана Василева.
Не знам дали ще ви е удобно, като локация защото се намира в Борово.
а ето го и Виктор там:))

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 07:19 от Diana

# 160
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Дианче, много благодаря за координатите   bouquet Виктор изглежда страшно спокоен там  Peace
Тази вечер съм на родителска и после ще видим какво ще правим с логопеда  Peace
Знам, че при Галя проблема е в това, че е по-свита, когато е без нас и се притеснява, но когато е с нас или в къщи нямаме проблеми с контактите й. Трудно ми е да си го обясня, но се надявам бързо да минем през този период. Praynig  Доколкото разбрах от разговори с госпожите в градината почти не говори или ако се опита да каже нещо е толкова притеснена, че гълта думите навътре с въздух - дали го обясних разбираемо  newsm78 Докато при нас в къщи, в колата няма такова нещо - говори си с ясно, звънливо гласче. Сама си задава въпроси и отговаря, сама си преразказва истории... Не може да каже чисто "Р", ами го изговаря френско и на нас ни е много смешно, защото в семействата си нямаме хора с говорни дефекти, но явно винаги има първи  Wink Досега не отдавах такова значение, защото смятах, че както се чувства добре сред децата и в тази градина, така и бързо ще се отпусне /за разлика от яслата, където явно детенце се чувстваше ужасно депресиращо без мама и както не се бяхме делили двечките преди това.../. В тази градина се чувства добре - там не показва какво научава, но вечер ни пресъздава някои неща - как броят пръстчета, как правят гимнастики, как са рисували и играли, коя госпожа какво й е казвала да прави - например "мачкай, мачкай силно" за да прави червеи от пластелин.  Crazy
Айде стига съм досаждала с нашите неща Peace

# 161
  • София
  • Мнения: 565
Иве, френското "р" си е доста характерно за тази възраст. И Раличка все още не го изговаря правилно, но не се притеснявам, защото Любчо започна да се справя с "р"-то около 4 годишната си възраст. Правехме си едни упражнения. Например, карах го да ми покаже как ръмжи тигърът- "рррррр" Laughing Или пък си повтаряхме "Рачо реже риба" и други подобни. И в един момент, лека- полека, той започна да го изговаря правилно.
Успех на Галинка- калинка Heart Eyes на тържеството, ама не е ли рано за новогодишни тържества още? Много сте напред с материала  Laughing

Оле, и аз се присъединявам към всеобщото възхищение към Джиа!
Диди, като гледам Виктор колко си е добре и на мен ми се приходи на логопед  Laughing

# 162
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Наде, това е тържество по случай началото на "учебната" година, нищо че започна още на 7-ми септември  Hug
Благодаря за успокоението за "р"-то. Четох наистина, че това е често срещан проблем и засега не го мисля много  Peace
Тържеството мина много добре, да не кажа неочаквано добре  Joy
Ето няколко снимчици на моята калинка - може да се забележи разликата в ръста между нея и другите деца в групата й  Wink


Стартираха с реч от директорката, следваше химна на България, на който всички дечица стояха мирно и бяха сериозни. Единствето моята калинка се клатушкаше и припяваше  Mr. Green. Следваше химна на градината, специално написан за откриването. После имаше малко стихчета от по-големите, а малките показаха различни игрови ситуации. Танцуваха на "Две калинки", после имаше танци с батковците, които ще йм водят латино-танците от другата седмица. И за финал имаше влакче с всички дечица и госпожите  Laughing Беше много хубаво наистина. Както си коментирахме после детето ми си е много социално даже, че ми я похвалиха и като най-артистичната   Crazy
Това е накратко - останах доволна от представянето й Laughing

Последна редакция: пт, 07 окт 2011, 10:27 от Iva-1977

# 163
  • София
  • Мнения: 565
Браво на Галинка- калинка! Много е сладка Heart Eyes  Коя е вашата градина, сигурно не е държавна, защото  разликата е огромна! И това с химна... Нашите тържества са коренно различни. Не че са лоши, но организацията нещо ни куца.

# 164
  • Мнения: 240
Много е сладка калинка малинка.
Буквичката Р и на щерката и е френска, не може да казва и З, Ш, Ч, замества ги със С и Ц. Все си мисля, че ще се научи, мънички са още дечицата.
Кристина ходи цяла седмица на градина и е много щастлива, за сега не е имало драми, много и харесва, дори няма търпение да дойде понеделник. Чак не можах да повярвам. Дано и занапред да е така.

Общи условия

Активация на акаунт