Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема!

Опции:

# 15
  • София
  • Мнения: 1 395
Записче Hug

# 16
  • Мнения: 415
И аз да се запиша. Всички заспаха, сега ще почета малко, това ми е моето време, за което нямам угризения  Mr. Green

Смехи, как ме тласна сега в едни размисли  Laughing

# 17
  • Мнения: 144
Лека нощ сега! Утре повече.  Hug smile3524

# 18
# 19
  • Мнения: 2
запис и от нас    Hug   лека и спокойна нощ

# 20
  • Мнения: 9
 Hug
Лейди,  bouquet
На бързо и аз да кажа за вниманието: напълно споделям мнението на Бърди, че е важно качеството на общуването, вниманието за мен е нещо,което децата трябва да чувстват непрестанно като нямам предвид ,че трябва 24ч. да сме на педал да не поглеждаме себе си и ли околните ,напълно отдадени на малките човечета.Имам предвид, че вниманието е нещо ,което детето трябва да усеща, да е се чувства сигурно,че го има, за да се развива пълноценно и да не се опитва с постъпки или реакции да го привлече на всяка цена,просто трябва да го чувства,така както усеща любовта. Незнам дали успях да го обясне много добре  Embarassed
Лека нощ от мен!

# 21
  • София
  • Мнения: 545
Привет!

ЛЕйди - мерси за темата.

 Снимах Гого с подаръка и качих снимки. Ето на когото му се гледа http://irinopolis.multiply.com/photos/album/62/62#photo=9.

 Краси - след като ти прочетох постовете за кърменето реших да "преброя" Гого колко пъти яде. Той днес имаше 3 "сериозни" кърменета. И още 2-3 поцоквания. Под поцокване имам предвид, че дръпне 2 - 3 пъти,  и почва да гледа наоколо. Тъкмо му привлека вниманието, пак цокне веднъж и пак почва да блее. А като стана и го оставя сам на леглото се сърди...иди го разбери

 И да си напиша рецептата за питката, че още в предната тема обещах. Като цяло за каквато и да е питка използвам 4 яйца. Всичко друго ми е на око. Но си имам пръв и незаменим помощник в кухнята - моята втора любов - МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ. ТЯ всичко прави, аз само оформям.

1 кубче мая
1 с.л. захар
1 с.л. сол
1 с.л. оцет
1-2 с.л. олио
за тестото. И още при оформянето
 4 яйца /единият жълтък оставям за намазване отгоре/
 около 400 мл пр. мляко / може да се замени с кисело или айран, може и само водя. понякога ползвам вече въз-вкиснало се домашно мляко/
брашно - колкото дойде - може и над 1 кг. Зависи от големината на яйцата и от това с колко водичка съм размила маята
 
 по желание - шунка  /бекон/, сирене, кашкавал

. Питката за Гергьовден трябваше да изглежда така http://s52.radikal.ru/i137/1009/8e/77865db883ac.jpg Взех идеята от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=522312.60

  ама с голяма плънка от сирене и кашкавал и тъп нож за разрязване на парчетата тесто не става.  Добре поне че успявам да снимам преди да докопат питките моите Убавци

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 140
честита месечинка на ГЕОРГИ на Fenchurch
честити месечинки и на ПИТЪР МАТЮ на GI ,КОНСТАНТИН  на лурдес и на НЕДЕЛИН на Blurmoi
на всички пожелавам много здраве,да са послушни и жизнерадостни

лейди  Hug
според мен всяко дете има различна нужда от внимание,едни повече,други по-малко,но когато се огледа за нас,трябва да сме до него и да се почувства обградено с обич и нежност

# 23
  • Мнения: 2 286
Честити месечинки на Константин, Неделин, Питър Матю и Георги! Да са живи и здрави, весели и щастливи!

Нинче, а колко пюрета и каши хапва? Но днес добре хапна, направо ме изнанеда! толкова не е ял от... ами май никога Grinning Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 545
Краси - на обяд яде зеленчуково пюре или каша. Аз си му ги приготвям пюретата с АМ, или с вода - както ми е удобно. Но след това до вчера търсеше да суче. Вчера и днес не е искал. Ама може и заради зъбите да е - де да знам. Пелените добре ги пълни. С тази разлика, че откакто е захранен /1 месец/ вече ака по - рядко, ПАк е почти всеки ден, но не и на всяка пелена.

# 25
  • Мнения: 80
    Привет!
 Това е мойто време за вас,когато малките мишленца спинкат!Понякога успявам да ви изчета и да се включа,ако много ми се доспи пък ви оставям за другия ден.През деня нямам шанс да чета,само набързо си изпивам кафето сутрин проверявайки си пощата и това е.Децата са ми в повечко и докато оправя едната,другата,после хранене на едната и после на другата и хайде навън.Аз съм несресана повечето пъти (добре че не ми личи),обикновенно нямала време и за залък хляб,но нямам време за мен сега.След 1-2 години ще имам повече време за мен,а тези сладки моменти с тях ще са безвъзвратно отлетяли.
 Смехи,аз съм ходела на седмична ясла,родителите ми са работели на смени и са се редували да ме гледат,после смея да твърдя че аз отгледах сестра ми....Както и да е,рядко съм гушкана и целувана и подкрепям напълно Бебз,станала съм студенокръвна.Моя мъж с години ме променя и се бори с тази ми същност.Мразя да ме гушкат и целуват,но се промених с децата,тях не спирам да ги целувам и гушкам.Смея да твърдя че съм в пъти по-различна от мойте родители....Но те живееха във времена в които трябваше да се изпълни петилетката за 3 години и не им се сърдя.Обичали са ме много,сега мога само на мама да разчитам и само тя ме разбира.Все още работи като вол,за да можем ние със сестра ми да имаме силен гръб по всяко едно време..
  Алек иска по-малко внимание в момента,но точно по определено време,не трябва да се губи нишката,старая се.Ще ви споделя обаче колко много се подразних на някои майки от блока,които сложиха 6 месечните си бебета в проходилките отпред на кафето,за да могат те на спокойствие да си пият кафето,да си пушат цигарите и да си нищат клюките.Е това вече не го разбирам,и аз не съм идеална майка (никак даже,особено спрямо Весела),но това родителство ми идва малко в повече.А моя мъж е най-добрия баща на света,и толкова ми е мъчно че сега е далеч от децата.Те го обожават,защото той никога не си носи работата в къщи,а винаги е на 100% техен.Играе с тях,забавлява ги,готви им,абе всичко.Олях се,сори за което  ooooh!!
  Наде  Hug,дано всичко мине добре!На Алек му извадихме 3-тата сливица на 3 години,защото неможеше да диша от нея.Не е правила проблеми откъм ангини,но ние се редувахме с мъжа ми да спим с него на ръце през тези 3 години.Това беше кошмар,а аз имах такива черни кръгове под очите,че не приличах на човек.Но после всичко се оправи и сега е наред детето.Стискам палци на Коко!
  И аз да си похваля момчето,справило се е много добре на матурите и май ще има 6-ци по всичко.Сега продължава борбата по математика.Изпита за училището в което искаме да учи е на 11-ти юни.После го записах на лагер на море,а и с нас ще ходи,дано му компенсирам мъките сега.
  Айде лека,че ви досадих!

# 26
  • Мнения: 1 298
Лурдес, колко интересно...
Аз пък мисля, че точно съвременния свят ни ограничава.
Поне тукашното общество е ужасно консуматорско, всичко се върти около пари
и това да провайднеш ваканцията за детето, марковите дрехи е по-важно отколкото ти да го гледаш и възпитаваш. Майчинството е престъпно кратко. Държавата иска работна ръка и това, че ще си оставиш бебето на 3 месеца на градина се прокламира като напълно нормално.

Спомням си, в бебешките групи в градината са водили бебета на по 2 месеца и половина да "свикват". Колежките ми казват, какво да ги правим, с какво да свикнат. Те с домашната обстановка не са, родителите не са опознали. ooooh!

# 27
  • Мнения: 2 286
Добро утро!


Хайде да идва вече топлото, слънчево и само за разходки време!



И-и още малко добро настроение, като за петък 13-ти Mr. Green



Приятен, спокоен, усмихнат и слънчев ден желая на всички!

# 28
  • Мнения: 686
  Добро утро, честито на всички месечинковци   bouquet  bouquet  bouquet
  Да се разпиша и аз по темата за БГ мамите, защото вчера имах сили само да се оплача  Crazy Аз смятам, че БГ майките са добри майки. Много си тичат по децата и им треперят и така цял живот. Прави ми впечетление, обаче, че децата са много ограничавани и шамарени. По цял ден съм на площадката и се чува само неее, не пипай, изцапа се, набият го и тн. Не мога да разбера за какво го водят на пясъка и се почва да се крещи не пипай пясъка и после го бият щото се е изцапало и все едно не може да се изпере. Има и една нотка незаинтересованост, цигарата, кафето, но детето не е оставено да си играе, а му се крещи стой тука, не мърдай едва ли не и тн. Иначе аз за бабите, ако ще и за градини имам малко по-различна теория. За мен те са много полезни. Предпочитам да оставя детето на роднина за 2 часа днес, ако ще и повече, но аз да си сваръша всичко, ако ще и кафе да пия, да си почина и после да му се отдам изцяло през деня, отколкото да се бия в гърдите гледам го цял ден и да следя 15 сериала през това време. Да не говорим, че то с роднината също ще се разнообрази, ще му се радват и тн. Както и на градина за няколко часа на ден, въпреки че тука това го няма, като е на възраст да разбира де. Едно дете има нужда от хора, не смятам, че като го затворя в апартамента зимата само с мен то ще е по-добре отколкото малко и на градина.

  Изказах се  Grinning

# 29
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622


Да са ни живи и здрави месечинковците!!!

При нас нищо ново...с малкия сме добре, като изключим,че въпреки усилията на таткото да сме при него,все още сме в София...

Хайде дано поне днес е хубаво времето да се поразходим... Flutter

Общи условия

Активация на акаунт