Отговори
# 705
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
Въобще не се чудя за динята и пъпеша. Само да станат и веднага ще дам. Ама тя тогава ще е на десетина месеца. А тиквичките са ни едни от първите зеленчуци, понеже имах домашни. Много ги харесва.
Ягоди, малини, къпини - докато не отиде сама да си ги откъсне от градината, няма да дам Simple Smile
Изабел: ние след като минахме на АМ - етап 2 също ни се появиха газове и колики. И до сега още мешам етап 1 и етап 2. Възможно ли е и при Сашко да е от това?
А Бела наистина голяма мома. Разкошни снимки. Ама няма как - каквото застанало, такова излязло. Биби и ти много си се разхубавила Simple Smile
Колкото до редуването на попара с АМ, аз си мисля, че е заради глутена. Нали не е хубаво всеки ден да се дава глутен.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
да ви питам извара ще давате ли?
и кое е по-полезно изварата или сиренето?
аз незнам изварата,която се продава по магазините как се прави,вчера гледах на един магазин 1.40лв/кг извара,което ми се видя евтино.Майка ми я прави като пресече прясното мляко,и се получава извара.

правите ли пюре с макарони?има хубави такива на ХИП,спагети с нещо,или макарони с нещо,но се чудя как да го приготвя?аз вече като съм захранила с глутен ,сигурно не е проблем .

И какъв ориз ползвате за бебетата-за пюрета?питам защото вчера гледах в Била,и не можах да си избера,а в къщи за готвене използваме от по-евтините,защото сме много хора и отива доста,но той не ми харесва за малката.

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 10:37 от niko11

# 707
  • Мнения: 228
Изабел, това с ника е дълга история, нека да ви я спестя ...
Тимиде, няма нищо, едва ли след ваксината ти е било до това кое бебе на колко месеца става ...
 Peace
Имах желанието да правя на бебчо домашни пюренца, но не ми ги харесва, така че продължаваме с купени.

# 708
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
niko: аз слагам кафяв ориз за бебка. А извара не съм й давала в дом. пюре. Бях купувала някакъв десерт с извара, но не се хареаса много .
А тези пюрета с макароните и спагетите , много им се чудя. Гледах, гледах - не съм купувала.

# 709
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
slb83 ние сме на кърма така че съм изключила варианта газовете да са от млякото.

niko11 - ти готвиш ли на малката че аз тотално съм объркала кой готви и кой не  Embarassed

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Ysabell -да готвя й,зеленчуково пюре досега само 2 пъти съм й давала купено,когато нямах време да й направя,и то беше картоф с тиква.
Зеленчуци  имам домашни,месо,сирене,мляко,яйца,и затова си ги готвя.Е вчера купих замразени броколи,такова нямам домашно,и грах замразен взех,тези дни ще й готвя с тях пюрета.
за макароните-една мама в темата за домашни пюрета и каши ми даде идеи,и ще й направя някой ден ,четох също една рецепта за пюре с овесени ядки.

# 711
  • София
  • Мнения: 676
Относно плодовете - Валко вече е опитвал домашни череши и ягоди. Похапва си, но давам по малко.

мише, браво за яслата  Hug. Близо ли ви е?

За ориз - знам, че кафевия е по-подходящ.

# 712
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета  Wink
Аз съм със сменен ник, да не си помислите, че съм нашественик и не се представям. Имаме и на първа страничка, само че със старото име Simple Smile
Смених го от съображения за сигурност.

Кьолши, миличка, сънувах те преди две вечери. Много хубав сън - Бяхме се събрали много хора и празнувахме нещо на твоя Йоги. Мисля кръщене май беше. Simple Smile

Момичета, как правите попарата - с обикновен хляб ли? и какво сирене слагате?

И ние опитахме ягодки, черешки, прасковка и кайсийка. Дадох му и глутен Simple Smile

# 713
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Браво за ягодите. Мен си ме притесняват и затова мисля да изчакам. Иначе за кайсия и праскова мисля да дам.
Нико много е хубаво че си си запазила домашни зеленчуци и детето ги харесва, че моя като му дам домашно не го харесва, ама няма да ме откаже  hahaha ще трябва да се научи и на домашни храни.
От кой месец се дава твърда храна за сутрешно хранене.

# 714
  • Мнения: 1 883
Честито на Лама, голяяяяма да порастне!  bouquet
Мише, страхотна новина за Сашето! Голям късмет! Heart Eyes
Дори, мерси за отговора за редуването. Попара почнах да давам от около седмица. Приема се добре засега, но давам всеки ден.Педиатърката ни не ми е казала нещо друго, а относно глутена- знам, че трябва всеки ден да има прием на глутен за да се разбере дали има алергия.
Попарата я правя със сухари, чай от шипка/вода, захар, обезсолено сирене ( козето е много подходящо (Маджаров напр.) но не намерих и съм взела краве сирене,от по-хубавите, малко масълце.
Утре ще дам кус-кус на Плазмон.
Плодове давам, но гледам преди къпане да е, че се омазва целия. Пъпеш му дадох без никакво притеснение, от пазара купен. И череши също. Не се втелясвам изобщо!

Малкият яде попара, кисел следобяд,каша вечерта, само наобяд не ще зеленчуково-месните пюрета. Какво ли не пробвах: домашни, на разл. марки Хип, Бебивита, Гербер, Овко, дори и Ганчев дадох, че според мои приятелки децата много ги харесвали.Овкусявах ги, давах през по-голям период уж за да огладнее,през 3, 4 часа:НЪЦКИ. Стиска джуки и т'ва е!
Днес си казах майната му и почнах да му разтварям устата по-силно с лъжицата и изяде с триста зора 125 гр. Гербер пуешко. Не знам дали не правя лошо като го храня насила! Thinking
Туити,ще ме умориш! Joy Joy Joy

Да ви попитам: имам овче кисело домашно мляко. Пробва го, хареса го. Мисля да го дам за закуска, но освен с плодове и бисквитки, с какво друго мога да го комбинирам за да е пълноценна закуска?
Някой вече беше попитал, но не видях да е отговорил някой друг: давате ли овесени ядки и ако да, какви марки, откъде купени?

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 16:55 от Kölsches Mädel

# 715
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Kölsches Mädel ами то и аз малко понякога насила така да се каже давам. Лъжицата я държа до устата му с надежда да отвори, а днес баща му каза че детето се чудело дали да яде съм го сложила на столчето или да му изнасям концерт  hahaha ама какво да се прави виждам че с само с кърма не става той изразходва много енергия и не му е достатъчно сукането. А като отвори бързам да давам че после може да репи да стиска джуки.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Kölsches Mädel   аз бях питала за овесените ядки,дали има някакви по за бебета,но май няма такива,аз иначе преди съм взимала от Метро каквито има за нас,сигурно те стават и за малките,и аз незнам.Ти колко хранения си заместила?
кисела правиш ли го с АМ/кърма,или само нишесте с плод?

аз питах и за сиренето-мога да взема от едни познати домашно козе,и се чудех кое е по-добро за бебетата-краве или козе.
Под обезсоляване какво се разбира-трябва да стане напълно безсолно ли?

# 717
  • Мнения: 540
Добре де, аз ли не съм наред или разлика между мелчна каша смесена с плодово пюре и т.нар. кисел няма?  newsm78
За овеса - аз давам овесена каша, на тоя етап не си представям дребофила да джвака овесени ядки  Rolling Eyes

# 718
  • Мнения: 0
При нас и второто зъбче проби, е  вече се живее в къщи, Дари е доволна, спяща, дано почивката до следващите е по- дълга.

И аз съм взела кафяв ориз.

От вчера закусва с попара, яде я.И кисела също.Пресни плодове давам банан, череши, кайсии и круши,режа ги на мънички парченца да се учи да дъвче и прави много смешни физиономии ( с черешите е голяма играчка да ги обеля и нарежа,но пък ги обича много), та и пъпеш и диня мисля да и дам.

Кисела трябва да е зърнена култура + плод + мляко, така че дали ще е зърнена каша или нишесте от царевица или пшеница според мен няма значение, аз правя и двете.

# 719
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
ще взема и аз да го пробвам с кисел  Simple Smile след толкова коментари за него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт