Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 86-та тема

  • 158 085
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • Австрия
  • Мнения: 28
Anuck,
големи красоти си направила отново!  smile3501
Как върви с отслабването? Аз отслабнах 17 кг. но бавно и здравословно в прдължение на 18 месеца. Без диета. Всичко си хапвах, но по малко,промених начина на хранене и много спорт.
Желая ти успех!

# 286
  • Мнения: 234
Здравейте момичета извинете ме за огромното отцъствие, но поради тази бременност не ми е много до готвене  Embarassed малко ми се гадеше, но май ми поминава вече

влизам и обещавам да съм по-редовна вече

да се похваля с първата си торта, не е идеална, но все пак ще се радвам да я споделя с вас, имам доста забележки към себе си но... дано другата да стане по-добре
първата ми торта



и това в рецептата на еклерите, който направих за тортата

еклери


отслабвайте вие, аз пък пак почвам да качвам този път май ще е по-нормално, засега имам 1 кг отгоре, а с предишната бременност до 3 м бях 6 кг отгоре  Embarassed

# 287
  • София
  • Мнения: 1 762
lux , честито  Hug Пожелавам ти лека бременост и прекрасно бебешоче   bouquet
Първата ти торта е уникална. Браво

Момичета, с всеки изминал ден ставате все по- добри. Шапка ви свалям. Всеки ден ви "крада" и в къщи са много доволни.

# 288
  • Мнения: 1 461
lux страхотен първи опит  Hug
Anuck успех в диетата ,аз я приключвам 90 дневната диета ,остават ми 5 дена  Grinning чувствам се страхотно ,имах за цел да сваля 5 кг но свалих 8 килограма  Grinning

# 289
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте,
Apr , леле, много вкусно!
delicate , разкошни хапки
pepelia6kata, обожавам мусака с тиквички
labrex , отново страхотни изкушения
*Галка* , много вкусно
Anuck , изумителни захарни бисквитки, браво!
lux  , тортата ти е прекрасна
у нас телешко варено
 

изварена салатка


лилава бисквитена торта

 

# 290
  • Мнения: 173
Tari Tasartir, tupunci, извинявам се че отговарям със закъснение, ето рецептата за трицветния кекс   Embarassed


kathrinne_avon, вкусна супичка, браво! Вени, Мариета, Меганс, Деликате, Angellove, FRESA, много вкусотии показвате, браво на вас!!! Madla, ребърцата ти ми допаднаха! Вземам си и от панетонето и тутманика на Apr Peace Зиче, не се подценявай, а каква апетитна запеканка си направила! mama1+2, чудни неща си приготвила за бала! pepelia6kata, и аз се присъединявам към мнението на labrex! Anuck, красиво и вкусно! lux, честито и продължавай все така с тортите, а еклерите са неустоимииииии! Hug

И от мен: наденичка с пържени картофи: 


мини сандвичета с пастет от сирене:


и мъфини по тази рецепта:



# 291
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
Полента със зеленчуци и кашкавал

и коктейл "Ягодови сънища"

# 292
  • Мнения: 132
Момичета благодаря ви! Аз за първи път отслабвам толкова драстично! Още не съм достигнала желаните кг, но ми остават грубо 60 дни. Тайничко се надявам да отслабна повече от 10 кг и нямам търпение. Обаче диетата е много свежа и аз самата се чувствам така! Simple Smile   
lux първата ти торта е изумителна! Simple Smile   bouquet

# 293
  • Мнения: 847
Здравейте, кулинарки! иланг-иланг  , майсторска полента!  magi71 , грабвам си веднага един от страхотните ти сандвичи!  Madla , лилавата торта е разкош!  lux , тортата ти е страхотна, направо не ти вярвам, че е първа! Anuck , много примамлива супичка! Галка, много апетитен шоколадов сладкиш! labrex , абсолютно всичко, което си показала, е убийствено вкусно и забранено. Flutter mama1+2, страхотни почерпки си приготвила!

Дес, заповядай рецептата за панетонето с шоколад:
500 гр. брашно
1 щипка сол
3 яйца
150 гр. захар
125 мл. топло мляко
100 гр. разтопено краве масло, смесено с още поне толкова олио
1/2 кубче жива мая
1-2 ч.л. настъргана лимонова кора
1 ванилия на прах
1/4 капсула есенция лимон
1/3 капсула есенция ром
200-300 гр. течен шоколад
бадеми за декорация
От всички продукти без последните два се замесва тесто, като технологията е същата като при козунаците. Оставя се във фурната на 50 градуса да втаса. Тестото втасва доста бавно. След като удвои размера си, тестото се разделя с намаслени ръце на две топки. Първата се поставя в намазана с олио тенджера. Върху нея с лъжица се нанася течния шоколад във формата на окръжност, която минава през средата на парчетата, които ще се режат като торта. Отгоре се слага отново с намаслени ръце втората топка и се декорира с бадемите, аз поръсих и кафява захар накрая. Оставя се отново на 50 градуса за повторно втасване, след което фурната се усилва на 180. При печене задължително се поставя парче фолио върху тенджерата и се правят проверки с дървена клечка. Пече се докато излезе суха клечка, доста по-дълго от козунака и времето зависи от дебелината на панетонето.

Дес, Лабрекс, мама1+2, Галка, заповядайте рецептата за Омурташки тутманик:
3 яйца
500 мл. вода
щипка захар
щипка сол
1/2 кубче жива мая
брашно, колкото поеме до замесването на меко тесто
сирене, колкото повече, толкова по-добре, защото тестото доста бухва и впоследствие сиренето се "изгубва" в него - минимум 300 гр.
След като се замеси, тестото се оставя да втаса. След това от него се правят 8 топки по рецепта, аз направих 5. Една по една, топките се потапят в купичка с олио, намасляват се обилно, издърпват се с ръце и се нареждат в намаслена тава една върху друга, като помежду им се натрошава обилно сирене. (По рецепта освен сирене между тестото се слага и олио, аз не слагах и малко по-сух стана тутманикът.) Дотук технологията е като при дърпана баница. Накрая се нарязват 8 парчета подобно на торта, но не от средата. Всяко парче се осуква 2 пъти. Оставя се да втаса за още 10-15 мин. на топло и се пече до зачервяване.

Картофки с копър и таратор




Последна редакция: чт, 26 май 2011, 16:37 от Apr

# 294
  • Мнения: 68
Тук всичко е пак изумително прекрасно, затова   bouquet за всички, момичета - и няма да коментирам поотделно, че пак ще запълне страницата...

LUX - честито!! - лека и приятна бременност ти пожелавам и - фантастична първа торта - роден майстор си!!

Зи4е - и от мен   bouquet и  Hug, мила - знаеш, че и аз съм ти лют фен!!!

Аз не можах все пак да се сдържа да покажа и тук ( а  Mr. Green може би и пак) любимата си Ягодова супа с шампанско и камембер




ама снимката, за мое най-голямо съжаление, не съм я творила аз!!! - аз само супата Simple Smile ама то е ясно де...

Приятен следобед на всички  bouquet

# 295
  • Мнения: 921
Момичета, немога да ви се нагледам на вкусотии  Crazy
Браво на всяка една  Hug

Понеже се позагубих тези дни ви показвам няколко неща  които успях да снимам  Blush

Принцеси с яйце и сирене


Солени мъфини със сирене


Руло Стефани


Ребърца


От днес:

Таратор


Крем супа с топено и синьо сирене

# 296
  • Мнения: 3 410
Момичета, с всеки изминал ден ставате все по- добри. Шапка ви свалям. Всеки ден ви "крада" и в къщи са много доволни.


Албенче, искаме снимки, снимки искаме Hug

# 297
  • София
  • Мнения: 1 762
Ще, ама синето на някой от купоните залял апарата с кока кола. Днес ще го взема от ремонт и ще снимам, обещавам. Извинете за спама, ама да се оправдая, че само пиша от врме на време  Embarassed

# 298
  • Варна
  • Мнения: 202
Лукс прекрасна тортичка и еклери
Мадла вкусно и си вземам от тортичката
Меги,Нас,Нудел,Галка,Мама,Пепеляшка много разнообразно и апетитно
Ангелове браво,много лукс супичка
Апр супер тутманик
Зиче вземам си от сютляша
Лабрех много изкусително всичко но ще си взема от поничките
Ану чудна жабка и бисквитки
Всичко на всички е разкошно.За всички вас с уважение  newsm51
От мен салатка,кебапчета,свинско със зелен лук яхния,миш маш и ягоди










# 299
  • Мнения: 148
Здравейте момичета.Аз отдавна не съм се вясвала насам но почти не готвя,караме на домашна салатка и сиренце.
Но днес спретнах за домашните една тортичка и зачезна за миг,пресни картофки със копър и салатка но не ги снимах.

Общи условия

Активация на акаунт