Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 20

  • 51 655
  • 811
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 107
Ани27, може ли да ми кажеш малко повече информация (сайт) за проф. Марбергер -нефролог ли е и също ще помоля за телефон или някакви негови координати.   Hug
Емм2011, съжалявам за това, през което и ти преминаваш, има ли вероятност  диагнозата да не е точна, или да се израсте проблемът до раждането на дететнцето? какво ти каза докторът? Много късмет и сили ти желая  Hug

# 256
  • Мнения: 3 181
Надежда, на първа страница са координатите, които те интересуват, телефон и адрес на професора.
Ето го сайта на проф. Марберфер:
http://www.marberger.com/

# 257
  • Мнения: 107
Мерси, ани27. Дано проф. знае английски, аз не зная немски  Confused

# 258
  • Мнения: 3 181
знае и той и екипа му, няма проблем.

# 259
  • Мнения: 6
надежда, моята докторка казва ,че може и да се израсте проблема .Тя го видя още в 20 седмица ,но в 31 като ходих още имаше разширение на легенчетата и то не малко 10мм не знам колко е било преди това,за това съм толкова притеснена нищо друго не ми остава освен да чакам да се роди и да се види какво точно е положението.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз не съм писала от доста време, защото ни се струпаха серия от дребни неприятности и не бях в кондиция.
emm2011, знам, че е много трудно, но се опитай да се успокоиш и да мислиш положително. При нас беше същата ситуацията - от 20тата седмица се знаеше, че са увеличени бъбречните легенчета и до последно се надявахме, че ще се израсте проблемът, а те продължаваха да растат. Бяха ме наплашили, че е много сериозно, че може да са поликистозни бъбреците, да не функционират, да се наложи операция веднага след раждането и т.н. А и това, което майка може да измисли, за да се притеснява, на никой да не се случва  Rolling Eyes Направо бях вцепенена от ужас последните 3 месеца от бременността и честно казано още не съм добре с нервите. Обаче слава Богу, нещата не се оказаха толкова сериозни. Подбери си добре болницата, в която ще раждаш - да има добра неонатология и детски нефролог на разположение. Консултирай се и с лекаря, който ще те изражда, обясни му проблема, предупреди да имат готовност неонатолозите и да се направи консултация с детски нефролог и вярвай, че всичко ще бъде наред. Моето бебе го изведоха на -10 градуса за консултация с детски нефролог още преди аз да изляза от упойката за секциото. Той вече е на 6 месеца и засега само го наблюдаваме и следим да не се получи инфекция. Дясното легенче регресира до нормален размер, но лявото все още е доста увеличено и рязко се увеличи преди два месеца още повече поради рефлукс, но засега изчакваме с оперативната намеса. Пиша ти всичко това, за да се успокоиш доколкото е възможно, защото много добре те разбирам под какво напрежение си до раждането. Стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред с бебето ти.

# 261
  • Мнения: 107
Ем, мисля, че ти говориш за т.нар, хидронефроза, която принципно се израства докъм 1 год.н о не съм сигурна зтова ли става въпрос, бъгабу добре ти е обясила всичко. При нас е коренно различно- ние сме с кисти и не се надявам на нищо, на тях няма израстване.
Бъгабу, един малко страничен въпрос, може и на лични да ми пишеш, ако желаеш- как се справи с големия стрес и шок през бременността си, аз се опитвам сега и с това си състояние да се боря, не мога да се концентрирам за нищо и повечето време си поревавам.  Cry

# 262
  • Мнения: 5 531
Моето бебе нямаше бъбречни проблеми, но пък редица други с които ме бяха наплашили - месеци  наред изоставаше с нарастването, все вървеше по малък с 2  - 3 стигнахме до 4 - седмици, искаха и в болница да ме приемат за да видят защо изостава. Казаха ми че една от артериите която хранела бебето при мен не функционира нормално, че ако така продължава има голяма опасност за бебето, и ред други проблеми които сега не ми се обясняват. Как да се справиш със стреса - основното е че бебето ти усеща всички твои чувства, напрежение, стрес. Единственият начин да предпазиш бебето си е ти самата да се успокоиш, и да се насладиш на бременноста си. Това са незабравими и незаменими мигове. Слушай успокояваща музика, ходи на курсове за бременно където има жени с които да споделяш и най - вече вярвай че всичко с бебето ти ще бъде наред.

Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 10:56 от marychery

# 263
  • Мнения: 2 891
Врщате ме с година и половина назад. Тогава, когато и аз в 20-та седмица разбрах за хидронефрозата. Д-р Марков още тогава ми намекна, че без операция няма да се разминем. Чувството беше ужасно, но най-много ме ядеше фактът, че нищо не мога да направя. Мога единствено да чакам. Някъде назад съм писала как се развиха нещата при нас. Сега бебокът е на година. Нищо освен големите белези от операция на гърба му не подсказва, че е имал проблеми с бъбреците и че в същност е само с един. Човешката природа е такава, да се нагажда и справя с трудностите. Какво да правиш, еволюция Simple Smile

# 264
  • София
  • Мнения: 1 178
надежда, моята докторка казва ,че може и да се израсте проблема .Тя го видя още в 20 седмица ,но в 31 като ходих още имаше разширение на легенчетата и то не малко 10мм не знам колко е било преди това,за това съм толкова притеснена нищо друго не ми остава освен да чакам да се роди и да се види какво точно е положението.

На моето дете поставиха диагноза хидронефроза 4-5 степен на десен бъбрек още в 17тата г.с. Посъветваха ме - аборт. Д-р Вили Димитрова (МА) каза, че може да го израсте- да ама не.
След като ни изписаха отидохме на консултация в Пирогов (детска урология), свързахме се с доц. Кюркчиева - НЕ ти я препоръчвам, междувременно няколко консултации с д-р Буева (2ра градска, взема 70 лв, добра е, но нерешителна някак си) и накрая направиха пиелопластика на десен бъбрек (на 3 месеца беше детенце). Направи я д-р Момчилов. Сега вече детето е на 3 г, за наблюдение го водим при Буева. За съжаление при нас операцията не реши нещата на 100 %, но какво да се прави.
Съветвам те да родиш, ако си от София в МА. Там се отнесоха много ангажирано към моето малко бебче. Те ще те и посъветват какво да правиш. Много е важно да го кърмиш като родиш. Стискам палци:)

# 265
  • София
  • Мнения: 1 178
До bogaboo

Защо изчаквате, ако хидронефрозата прогресира? Може да има някаква обструкция, която да се отстрани оперативно и после всичко да е ОК. Консултирайте се  и с уролог, или поне направете цветна урография. Действайте, за да не се увреди бъбрека. При хидронефроза атрофира паренхима, после бъбрека не е на 100%.

При нас операцията се забави понеже не се наемаше никой доктор да оперира, сега бъбрека работи само около 10%. НЕ ИЗЧАКВАЙ! Не оперират хидронефроза 1-2 до 3 та степен. Степента я определят като мерят разширението на легенчето. При рефлукс нещата се оправят без да се уврежда бъбрека, но не изчаквай. После детето по-трудно ще лежи вързано на леглото.
Съжалявам за емоционалността си, но никоя майка не забравя това което сме преживели по тези болници. Успех на всички:)

# 266
  • Мнения: 4 202
O-o-o, дали няма пак да се заформи така познатия ни спор за и против операциите  Rolling Eyes

МИсля, че не са особено уместни толкова крайни съвети без да се познава случая  Thinking

# 267
  • София
  • Мнения: 1 178
Така е, всеки си познава случая.
Но казват : Не питай старило, а патило.
На мен много неща са ми минали през главата, консултирах се с много доктори понеже нашият случай беше много особен. Затова просто казвам, че една консултация с уролог е просто задължителна. Нефролозите винаги са за изчакване, а какво се изчаква - инфекция, АБ и много главоболия...


До НАДЕЖДА*; не се отчайвай от диагноза при това пренатална за поликистозен бъбрек. При нас беше същото: поликистозен бъбрек, пък двоен бъбрек и т.н. Бъди спокойна до раждането, чак после се вижда (и пак не винаги се вижда..)

Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 15:14 от 4ovek

# 268
  • Мнения: 2 891
Бъди спокойна до раждането, чак после се вижда (и пак не винаги се вижда..)

 Laughing Подкрепям. При нас предполагаемия здрав се оказа нефункциониращ, а голямата "пихтия" (цитат) компенсаторно уголемен бъбрек.

# 269
  • Мнения: 107
4ovek, благодаря за окуражението, стремя се да се държа, но се получава рядко, тепърва ще ни предстои ходене по мъките....Що се отнася да дигнозата, при нас е сигурно, защото док е много добър диагностик, а и ходихме за 2-ро мнение, където техничката на видеозона едва ли не почна да говори глупости, за да ме успокои- че  понякога може кистите да се стопят и да изчезнат и бъбрекът да зафункционира на 100 %, че ако имало връзка между т.нар. кисти, можело да се окаже хидронефроза, но това сега не можело да се види и че да си мисля, че са кисти и т.нат. Ситуацията ни е повече от ясна и трябва да се приеме такава- каквато е, но се иска време. Какво е точно пиелопластика на бъбрека- с каква цел се прави, помага ли на бъбрекът да функционира?
jj okocha дано всичко вече се развива добре и нищо да не ви напомня преживения ужас! Hug
 jj okocha и 4овек, да ви попитам - имате ли специално хранене на децата си, специален режим , давате ли повече вода, как ги предпазвате от инфекции, за да се предпази изяло здравия бъбрек?
Все още главата ми не го побира- как има лек за токова тежки болести,вече се клонират животни и т.нат. а за едни кисти- нищо не може да се направи?!

Общи условия

Активация на акаунт