Синът ми иска да учи в Лондон след 7 - ми клас

  • 3 576
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте на всички майки!
Синът ме е в края на 6 - ти клас и след 7 - ми клас иска в Лондон.Искам да попитам някоя има ли опит в това да изпрати детето си в чужбина само на целогодишно учение!Питам,защото съм повече от боса по този,никога не съм предполагала,че нещо от сорта може да ми се случи.Моляако компетентни по въпроса да отговорят или пишат на ЛС!

# 1
  • Мнения: 411
Спомням си ,че миналата година и аз разглеждах колежите в Англия и Швейцария.Цените бяха различни от 30000 до 60000.Това, ако не се лъжа... Все пак е доста сериозна инвестиция.Спря ме факта ,че трябва да се разделя с детето толкова рано,а А левъл или ИБ диплома може да получи и тук.Не знам вие си решавате...При всички положения ще е по добре от тукашните училища,но все пак раздялата за цяла година ...все едно ,че искате да се оттървете от него...

Последна редакция: нд, 15 май 2011, 09:20 от asya asya

# 2
  • Мнения: 945
Защо не питаш и в Чужбинският форум, там има теми по държави, намери мамите в Англия и питай. Може пък да ти предложат информация Peace

# 3
  • Мнения: 22
Защо не питаш и в Чужбинският форум, там има теми по държави, намери мамите в Англия и питай. Може пък да ти предложат информация Peace

Може ли линк?

# 4
  • Мнения: 6 031
Ето темата за майките от Великобритания http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580845.0

# 5
  • Мнения: 2 988
Защо точно в Лондон? Детето обясни ли как изобщо се е спряло на учене в Кралството и то точно в столицата? Какво знае за образованието там? Други деца от приятелския му кръг или училището мислят ли за учене в чужбина?

Обикновено пансионите са извън големите градове, сред природа, не в огромни населени центрове. Лондон е много скъп и съвсем не безопасен град - аз лично бих се притеснявала за 13 годишно дете там самичко.  Peace

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 15
Това може би е някаква негова прищявка дали е сигурен че иска да отиде,като знам децата колко бързо си променят мнението не мисля че ще след няколко месеца би мислил по същия начин.Но това е мое мнение  Peace

# 7
  • Мнения: 411
И на мен несериозно ми звучи Лондон,освен ако не е при някакви роднини.
Виж за пансион,да,но там трябва да си подплатен с достатъчно финанси и решимост да се разделиш с детето...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 265
Особено с финанси, защото имам позната, която детето е учило в чужбина само 2 години и после се наложи да се върне - кофти ситуация, голямо разочарование...

# 9
  • Мнения: 2 988
И на мен несериозно ми звучи Лондон,освен ако не е при някакви роднини.

Не е задължително да е несериозна прищявка, детето може съвсем съзнателно да си е избрало точно там да учи. Въпросът е на каква информация се базира този избор - има разлика между това да е говорило с представители на пансиони в Кралството, да речем (мисля, че и в България вече правят рекламни кампании много частни училища) и това да е решило да учи там, защото е гледало Хари Потър.  Peace

Пансионатните училища (друг вариант няма на тази възраст, мисля, ако детето е под 16 и е само в страната без настойник - къде ще живее? newsm78) са елитни, обикновено имат приемен конкурс, скъпи са, имат доста сериозни изисквания към дисциплината и поведението на пансионерите и т.н. Децата обикновено се приемат в три възрастови групи: 7-13 години (pre prep, prep), 13-16 години (подготовка за GCSE), 16-18 или 19 (Sixth Form/ подготовка за A levels).

Ето един информационен сайт за частни училища в Обединеното Кралство (не само пансиони): http://www.ukprivateschools.com/

# 10
  • Мнения: 22
Здравейте пак.Не съм влизала от неделя.За тези,които смятат,че е прищявка - не е.От две години гледа из интернета и накрая реших да пиша.Ще прегледам този сайт и много благодаря за предоставената информация!

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 15
Здравейте пак.Не съм влизала от неделя.За тези,които смятат,че е прищявка - не е.От две години гледа из интернета и накрая реших да пиша.Ще прегледам този сайт и много благодаря за предоставената информация!
е щом не е прищявка и Вие като негови родители сте съгласни трябва да изберете най доброто от най добрите училища в Кралството  Peace късмет при избора

# 12
  • София
  • Мнения: 320
Ето при нас какво се получи преди година и нещо...

След три лета в Англия на летни училища и моята щерка беше твърдо убедена, че ще учи там след 7 ми клас. Премина три изпита успешно ( математика, науки и есе ), получихме покана от училището и трябваше да преведем първа вноска до броени месеци. За един месец се запозна и стана приятелка с няколко момичета и промени решението си с един замах. Дори не искаше да чуе за Англия.След още един месец беше убедена че ще учи френски език #Crazy, а след още един месец беше приета във френската гимназия заедно с същите приятелки.

Експирианса ни не свършва до тук естествено... след още четири месеца установи , че не харесва този език и както казва тя- това не е нейният език и последва преместване в английско училище тук в БГ.
Извода : децата на тази възраст са непредсказуеми.Дори и те самите незнаят какво искат във всеки един момент.
Втори личен извод: така е трябвало да стане. Кризата се настани и в нашето семейство и надали щяхме да имаме възможност да плащаме таксите в УК за всичките години.

Успех на вас и ако искаш по-целенасочена инф. пиши на лични...

Общи условия

Активация на акаунт