Отговори
# 60
  • Мнения: X
Диването  а ФМ в Токуда при коя ще правиш ?


При който кажат. Нямам никакви претенции. Още по-малко държа на 3 и 4д ехографии...

# 61
  • Мнения: 319
Е и аз да се запиша в новата тема  Laughing
Вчера ми беше много кофти, имах чувството че ще си изкарам всички вътрешности, но за късмет не успях  Grinning Само много ми се гади, без да успея да повърна, но и за момента май открих че като ми е така зле и хапна кисела краставичка минава. Незнам дали би подействало на всяка, но пак е нещо да се опита и да се отървем от това кофти състояние  Sunglasses

За мамите от Пловдив: Къде ще ходите за ФМ?

Поздрави и  Hug на всички!

# 62
  • Мнения: 11
В Токуда определено е мног сложно със записванията за АГ. Особено за Кирякова. Явно тя е гуруто в изражданията и има часове при нея чак след 1,5месеца даже след 2месеца. Аз се записах при Герганова. При нея часове имаше за края на май.
Някой питаше за тел на Мазнейкова. Ето личния й тел: 0888450666.
Направо си уговаряте час с нея. Аз ще си правя хорионбиопсия при нея. Ако някой има каквито и да е отзиви за нея споделете. На 25май ще ми е първата среща с нея.

# 63
  • Мнения: 10
Моля, някоя майка от Русе да каже при кой лекар ходи на консултация. Преди 7 години със сина ми ходих при Христова, но сега още се чудя, тъй като Христова в момента замества д-р Нейкова до юни. Питам за лекар понеже юни трябва да отида вече да се регистрирам, явно нещата са се променили много.

# 64
  • Мнения: 133

За мамите от Пловдив: Къде ще ходите за ФМ?

Поздрави и  Hug на всички!
Е аз не съм от Пловдив, но пък си ходя на частно там при д-р Троянчев вече от почти 5 години и там мисля да си правя и ФМ. Той изражда в Торакс и много се чудя дали да не отида направо там да се запиша, че ми се иска да раждам при него, не ми се ражда пак в мизерията на общинските болници. А иначе на частно е в клиниката зад Тримонциум. Дано съм ти помогнала.

# 65
  • Мнения: 133
Здравейте момичета, нека и аз се запиша в темичката. Моето бебче се очаква на 19.12.2011 г. Много се радвам за това, което ми предстои да изпитам за втори път в живота си, но най-щастлив е бъдещия батко-първокласник. На всички вас желая весел и усмихнат ден, радвайте се на това, което предстои да изпитате в следващите няколко месеца. Бих се радвала, ако успея да се свържа с мами от Русе. Започвам да следя темичката ви, след като най сетне ви открих.
А да и забравих:  welcome welcome welcome

# 66
  • Мнения: 319
Juli_Ivka  да помогнала си ми разбира се, колкото повече мнения се събират за докторите, толкова по-добре.

# 67
  • Мнения: 42
добре дошла polinars !!!!

A_vagabоnd и аз бях в голяма чуденка с докторите на частно и тези по ЗК. Виж аз как си ги обясних нещата и как смятам да процедирам. Ще си ходя всеки месец на частно понеже ехографа е много по-добър, а и имам повече вяра на доктора, а пък по ЗК ще си пускам задължителните изследвания (т.е. без пари) и всичко, което ми се полага. Предполагам, че твоята лекарка ти е казала така за изследванията, защото ако ги правиш всички на частно най-вероятно ще ти излезе доста солено, а пък тя най-вероятно не може да ти даде направление. Аз миналата седмица (6г.с.) отидох при личната взех си направление за АГ и си отидох по ЗК, лекарката ми обясни, че засега всичко е наред (макар че аз нищо не видях на ехографа й Sad ) и ми каза че трябва да отида пак в 10 г.с. и тогава ще пуснем необходимите изследвания. Макар че както вече казах аз бях с направление за нередовна менструация и тя още сега си ми пусна някакви изследвания, каза ми че ми се полагало и повече изследвания не вредяли.

# 68
  • Мнения: 7 118
За направленията - моята лична ми каза, че не може да се издава такова за установяване на бременност. На моето също пишеше "липса на менструация". Иначе и аз смятам да пускаме изследванията с АГ-то, което ще ми води ЖК по ЗК, а иначе ще си ходя на феталните морфологии и от 7 месец мисля да ходя от време на време при Д-р Елена Димитрова (от Окръжна болница-Варна, където и ще раждам), за да следим бебо на ехограф и да се поопознаем с лекарката.

# 69
  • Мнения: 11
pilleto къде ходиш по здравна каса?
и аз съм решила да процедирам като теб. Изследвания и т.н да си минават от АГ-то по ЗК. А иначе да си се следя и раждам(дай Боже в моя случай да стигнем до раждане) при друг доктор платено.

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте, мами!!! polinars, привет! Hug От много време не съм се отчитала, но покрай еуфорията около сватбата, после пък ме пипна една ангина и цяла седмица си шепнех, та чак сега вече се пооправих. Я дайте един акъл. Каква е процедурата за ФМ? Вече трябва да си взема направление за ЖК от личния, но ФМ-то от кой се назначава, къде се прави ... ? Може и да са ми доста ... глупави Embarassed въпросите, но просто не знам каква е процедурата. Хубав ден! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 731
polinars  welcome welcome welcome
За женската консултация като ходих онзи ден на прегледа ми казаха че като отида на следващия вече (към 13-15 юни) тогава ще ми правят картон и изследвания!

# 72
  • Мнения: 48
браво наzuzi i galactic voyagerза новата темичка. bowuu
невероятни сте.  bouquet
ние ходихме на преглед-вече сме в 12 г.с.мериха ни,теглиха ни,но се оказа,че ако искам да си видя бебетата дали са добре на ехограф трябва да си платя допълнително Shocked?!
оказа се,че тъпата здравна каса поема само първия и последния преглед при ехограф на всяка бременна жена?!
егати глупостта!!!
сорри ама мн ме ядосаха-всичко аз си плащам и тестовете,и анализите които си правя?!ами тогава кажете ми за какво ми е да се осигурявам изобщо като накрая ми казах че и за самото раждане пак ще плащам?! Shocked
сега положителното видях бебоците да мърдат главичките и да се движат.момента беше велик. Heart Eyes
момичета да ви питам вас мериха ли ви разстоянието между матката и пубиса?

# 73
  • Мнения: 117
Два дни не сЪм влизала и вие вече нова тема сте подхванали!
fifi2011,аз с първото не съм правила ФМ и сега се чудя.Но всички ме съвтват ,ако правя да е при Троянчев.Не знам дали просто да не отида на 4д при него към 13гс.ОщЕ СЕ КОЛЕБАЯ

# 74
  • Мнения: 11
какви са тия работи - само дв гледания на ехограф за цялата бременност по ЗК. Аз прееди дв години като се следях всеки месец ми правеха ехограф и лев не са ми поискали.
Даже и на всякакви други доктори специалисти се ходи безплатно. ЗК покрива прегледите на бременната.
Или докторите се чудят как да изсмучат пари или има сериозни промени по ЗК за последните 2години.

Общи условия

Активация на акаунт