Болка в едната става при дъвчене

  • 2 147
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Имам  болки в едната става от 10дена при прозяване,силно отваряне на устата и при натиск на зъбите.Също и при натиск с пръст вътре в ухото.Дълго време дъвчих на тази страна,по навик.Мога ли да се мажа с мехлеми за стави? И какво би помогнало в случая ако на някой му се е случвало?

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Най-добре се консултирайте със зъболекар, който се занимава с възстановяване на захапката, за да се установи каква е причината за болките. А лечението е симптоматично, с нестероидни противовъзпалителни - диклак, ибупрофен. Можете и да се мажете с геловете за ставни проблеми.

# 2
  • Мнения: 351
 + ограничаваш движението (говорене, дъвки, слънчогледи, твърди храни)
Аз предпочитам Aulin (най-щадящ за храносмилателната и ред други съображения). Хубав препарат без странични ефекти и с продължително действие е "Пиаскледин"  \по 1 таблетка дневно с цяла чаша вода в продължение на 3 месеца , 1 месец почивка и отново 3 месеца \

NB Най-важно е това което те е посъветвала Зара , да провериш при зъболекар захапката си !!!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 335
Според мен най добре да се отиде на зъболекар .

# 4
  • Мнения: 102
наистина проблема бил в захапката.Имах 2 корони една срещу друга на два зъба горе и долу от болната страна.Махнаха долната металокерамика и се облекчих още същия ден.Ставата се е травмирала.За колко време ще премине болката горе долу?Че останах без корона   #CrazyИ друго освен металокерамика не може ли да ми се направи Rolling Eyes Страх ме е да не стане пак същото.Другите неща ги спазвам,но да огранича говоренето Joy голяма жертва.

# 5
  • Мнения: 351
Другите неща ги спазвам,но да огранича говоренето Joy голяма жертва.

Това е най - важното !!!  Joy

Проблемът не е в металокерамиката, а в добре изработената и ажустирана (напасната) корона.
Направи си 1-2 дни по 2 дневно приема Aulin да подтиснеш травматичното възпаление.

# 6
  • Мнения: 102
Движа си свободно ставата във всички посоки GrinningБлагодаря на отзовалите се bowuu.Аулина е страхотно лекарство.Надявам се,че няма много странични ефекти.Засега съм без корона.Ограничаването на говоренето също помогна много hahaha,особено на човека до мен.

Общи условия

Активация на акаунт