Слънчо весело наднича, ЮЛЧЕТО към него тича!

  • 26 915
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Ivalina82   Hug към писаното по-горе - мога само да добавя, че на повечето автомобили има датчик за отворена врата на таблото, при вас - вероятно лампичката е изгоряла - иначе шофьорът - ще види - боде ти очите - може да я смените, малко е тегаво - да се отваря таблото, но тъкмо ако им аи други изгорели лампи - ще ги смените  Peace

също вероятно сте заключили задните врати - да не се отварят отвътре  Hug

# 31
# 32
  • Мнения: 165
Ivalina82 наистина малкия дявол,пази Боже от по големи беди Praynig
Честито на всички проходили Hug

# 33
  • Мнения: 69
Хайде и аз цоп в новата тема.
Ivalina82 направо онемях като четох.По-бързо да се оправя детенце!
Диванетонаправо преглъщах и аз с Мая.На Марти още не съм му давала лимон.Той от доста храни прави гримаси ,а от лимона ще е направо смешен.Ще пробвам. Laughing
Сол му давам има в нашите манджи,и от кухнята като вземам също  има.
Зъби има 2 все още не мием.Като станат повече тогава.
За задавянето -дави се.И мен ме е страх да давам,даже и коричка.Знам че трябва да свиква,ама настръхвам като се задави.
За храненето с лъжичка сам,още не съм му давала.Едва ли ще успее.
Иначе пълзи много интензивно,става прав в кошарата и обикаля.Също като е на земята, се изправя по дивана или на стола.Но като гледам няма да проходи скоро.
Честито на проходилите   smile3539  Hands Clap

# 34
# 35
  • Мнения: 2
Ivalina82   Hug към писаното по-горе - мога само да добавя, че на повечето автомобили има датчик за отворена врата на таблото, при вас - вероятно лампичката е изгоряла - иначе шофьорът - ще види - боде ти очите - може да я смените, малко е тегаво - да се отваря таблото, но тъкмо ако им аи други изгорели лампи - ще ги смените  Peace

също вероятно сте заключили задните врати - да не се отварят отвътре  Hug

Това е най-странното, защото датчика си работи, колата е на една година, и аз си мисля да не би да се е отпуснал на дръжката за отваряне????? А относно колана не му го бях сложила, защото се местихме от едно място малко по-надолу 10-тина метра, и всичко стана при тръгването.
Много ви благодаря за подкрепата и съчуствието.
Написах този пост повече, за да ви се оплача от докторите, които искаха да оперират детето заради предполагаеми неща Cry Cry Cry

# 36
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Ivalina82 , дано бързо се оправи сина ти  Hug Само мога да си представя какво сте изживели с таткото.  Cry
Аз преди малко щракнах без да искам на личната си статистика във форума и установих, че съм прекарала тук цели 20 дена от живота си  hahaha
За солта Алекси редовно си смучеше помпичката със Стеримар, а и забелязах, че повечето пюрета над 8 месеца съдържат сол. Ако правя домашни пюренца не слагам сол, но когато хапва от нашето ядене съответно опитва и солчица  Peace Но ние по принцип почти не солим яденето, така че е леко соленичко.
Въведени храни - както казах май всичко е ял вече, особено последните 2 седмици като започнахме да му даваме от нашата храна си хапна бая неща. А да знаете как е настървен на един домашен кашкавал...Вчера яде мусака например и му хареса  Peace И киселомляко добавям като му пасирам плодчета.  Peace
За прохождането - Алекси от 2 месеца се подпира на мен и тича и вкъщи, но последните няколко дена вече посяга лека-полека да се пуска. Още се страхува, като се усети, но се стараем да го държим само за едната ръчичка, за да не свиква с постоянната упора.

# 37
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ivalina82  Hug не мога да си представя какво си преживяла. Скорошно оздравяване на мъника  Hug

Ние от днес сме на кухня, на държавната. Да ви кажа доволна съм и от менюто и от консумативите  Laughing  Бурканите ни са всички чисти с нови капачки, не са ни дали ръждясали. Днес папахме рибно пюре, пилешка супа и кремче, не знам какво не им харесват на тези кремчета, аз като го опитах бая се замислих дали да го дам на Борко  Embarassed Mr. Green  За тази седмица има предвидено още телешко, свинско и още веднъж рибка под формата на супа.

За баща ми вече съм спокойна, ще направя частична ипотека на апартамента и всичко ще е ок.

Цвети, сол не слагам. Напръсник за миене на зъбки си купих от Пикадили но не сме го ползвали още. Борис също се дави с банан. Това е единственото нещо което си играя да чопля и да давам по малко, защото е много лаком и ако може и целия ще си го навре в устата.
Диването, като гледах Мая ми се прияде и на мен лимон  Hug
Честито на проходилите   bouquet

# 38
  • Мнения: 60
Здравейте, да взема да се запиша в новата тема..

Сол слагам, но по малко.Зъбките не ги мием още.
За давенето - Емко понякога нарочно се напъва и един път така повърна, че направо ми призля  Wink ..
Иначе рядко се случва.Не му давам да борави с лъжицата, просто защото не може още.Посяга, но само я размахва.Най-много да си обърне яденето...върху мама  Wink

Ивалина, много лошо се е случило това, дано бързо да заздраве крачето  Hug
Десивалко, честито ви прохождане  Hug
Селме, браво на куклата  Heart Eyes
Диването, Мая е много сладка  Heart Eyes

Ще се къпем,ставам..лека вечер на всички   beer2

# 39
  • София
  • Мнения: 272
Ние сме с 4 зъба и 5 на път, даже се вижда от едната страна, че е пробил. Вадим 3 наведнъж съответно с гладна стачка, вече едноседмична  ooooh! Добре, че яде мляко и някои други нещица с ръце  Praynig От известно време отказва да яде от моята ръка, както до сега, а посяга да вземе с нейните пръстета и така слага в устата  Mr. Green

(това горното вместо запис Peace)

# 40
  • Мнения: 2 005
Честито на проходилите мъници.   bouquet

Ивалина, съчувствам ти за станалото. Дано бързо заздравее раната и да не се травмира много детенце.  Hug
За в бъдеще просто заключете задните врати с щифтчетата, които се намират на самата врата, отстрани. Моите са заключени още откакто родих. Неудобното е, че ако возя друг човек отзад, трябва да сляза и аз да му отворя отвън, но поне съм спокойна за децата.

# 41
  • Мнения: 7 416
Ивалина,ужасно е случилото се!  Shocked Sad

Дунайке,и ние сме с такива щифтчета. Peace
Задните врати  при нужда може да се отварят през отворените прозорци (на същите врати).  Wink Peace

# 42
  • Мнения: 22
     Ивалина, направо ми се скъса сърцето, като четях какво сте преживели. Стискам палци да му мине бързо на малкия сладур и да нямате повече такива инфарктни премеждия нито с баткото нито с малкия. Те белите стават понякога дори и всичко да предвидим, така че наистина е добре че сте се разминали само с това. Моят съпруг така е "подкарал" колата на 10 месеца и само едно дърво го е спасило от най-лошото и това при положение, че свекърва ми е била в колата, а тя е даже прекалено предпазлива.
    Колкото до докторите, направо е страшно. Майка ми имаше проблеми с едната ръка, а прехваления хирург си намери повод направо и двете да оперира и то спешно #Cussing out. Добре че тя е бивш медицински кадър и е наясно как действат. Естествено се оправи без операция. Но най-великият куриоз е как една бременна приятелка прекара Коледа в болница,  без да има никакви проблеми и без дори да и кажат защо я приемат. #Crazy Пиша тези неща, за да имате едно на ум и винаги да търсите второ мнение.
 В този ред на мисли, Алена много се радвам, че ви се размина операцията. Браво на Диването за подкрепата.
 Териза, чудесно е че сте намерили решение, дано операцията на баща ти е успешна и бързо да се възстанови.
  Сол не съм давала.
  Зъбките ги почиствам със силиконовия накрайник (продават на Canpol само накрайника) отделно му взех и бебешка четка.
 Давам му сам да се храни, но рядко. С изкривените лъжички се справя горе долу, с другите му е по-трудно.
 Вече много рядко се дави, но банана го режа на лентички, защото иначе трудно го преглъща.
 Честито и от мен на проходилите!

# 43
  • Мнения: 6
Здравейте мами  Hug
Нямам време да се седна да пиша и да чета.....мойто момиченце все повече внимание иска, даже немога да си изпия кафето сутрин.
Ние сме с 4 хранения, като сутрин и вечер (последно към 8:30-9 ) я кърмя и после чак сутринта. Радвам се че спи цяла нощ, и дано дане си смени режима. Иска постоянно да я водя за ръце и да се разхождаме из къщата, и много обича да стои на прозореца да гледа.
За солта аз давам от време на време ама по мнооого малко като и готвя. Скоро мисля да въведа прясното мляко. И ние доста неща сме яли вече, ама и тя нищо не отказва. вчеря яде и ягоди от градината-с обелен горен слой да махна власинките.
Много се радвам за проходилите бебчета, и ние май натам отиваме  Grinning
Ох чак незнам какво още имам да ви кажа..май това ще е засега...... Party

# 44
  • Мнения: 80
Здравейте,от разходки,готвене и бебе,което повече от 5 мин не иска да стой само да си играе сега намирам време да пиша.
Сол,захар,мазнини не слагам в домашно сготвените пюрета.
Ние си мием от 1 седмица зъбките с четки тип биберон и паста на Чико.
Не се дави по принцим,но аз не и давам големи  твърди парчета храна.
Имаме 2 млечни и 4 твърди хранения,от утре ще се отбиваме.
Не и давам сама да се храни,но скоро ще пробвам.
Ивалина,съжалявам за това,което ви се е случило. Hug
Май много хора не само лекари работят само за пари,а не защото това е призванието им и не се стараят да я вършат добре,но при лекарите се вижда и усеща най-усезаемо,т.к. се отнася до зравето и дори някой път до живата ни.

Общи условия

Активация на акаунт