жълтеница

  • 3 478
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
колко дни трае жълтеницата моето бебе е на 15 дена и още има                                                                                                                                                                                                                                              phpBB

# 1
  • Несебър
  • Мнения: 195
Аз нямам много спомен,но със сигурност имахме поне един месец.

# 2
  • Мнения: 9 481
При всяко различно.
Нашите и двамата имаха едва забележима за по няколко дни.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И ние имахме 15 дни поне, дори още май не се е изчистил напълно. Нека да пие глюкоза.

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Индивидуално е.
При моето бебе само на вторият ден в болницата ми се стори леко прежълтяло (тогава дори не се сетих да попитам  Embarassed ). Едно бебче не го изписваха цяла седмица, заради силна жълтеница

Ето тук е темата от миналата година  Peace 

# 5
  • Мнения: 1 897
колко дни трае жълтеницата моето бебе е на 15 дена и още има                                                                                                                                                                                                                                              phpBB
Различно е,моето бебе беше в кувьоз 8 дни и като го извадиха още я имаше,последния ден преди да ни изпишат го сложиха под лампа и уж беше по-добре и ни изписаха на 12 ден.След 3 дни вкъщи пак пожълтя и си я имаше около месец.Ако много се притесняваш му пусни един билирубин.

# 6
  • Мнения: 9 481
Нека да пие глюкоза.

Глюкозата, както и подсладената вода НЕ ЛЕКУВАТ нищо!
Билирубина, причинител на физиологичната жълтеница, се изчиства с изпражненията-а за да ги има е нужна ХРАНА!

# 7
  • Мнения: 27 524
Глюкозата, както и подсладената вода НЕ ЛЕКУВАТ нищо!

Точно така  Peace

Кърмене на поискване и това е. В болницата ми препоръчваха и да стои по цял ден до прозорец, на светло, не знам защо.

# 8
  • Мнения: 9 481

Кърмене на поискване и това е. В болницата ми препоръчваха и да стои по цял ден до прозорец, на светло, не знам защо.

Защото УВ лъчите окзват добро влияние при жълтеницата (с такива лампи облъчват при по-тежките случаи); НО през стъкло е напълно безпредметно-просто УВ лъчите не минават Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 39 758
Моя мина мина 4 пъти под лампата. При най-тежките случаи се прави кръвопреливане.
Моя син се хранеше (кърмех) през час, час и половина.

# 10
  • Мнения: 27 524
Синът ми мина три пъти през тези лампи - два пъти за 5-те дни, докато бяхме там, и веднъж след изписването и се оправи. Казват им турбо, стрували по 1 000 000 евро и бяха наистина много ефикасни.  Simple Smile

# 11
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
При сина ми беше 2м и половина, при малката около 50 дни.
Ние сме с резус конфликт.
На сина ми му изследваха билирубина 2 пъти, на дъщеря ми не се наложи.
На лампа не са ни пращали, докторката прецени че не е необходимо.
Глюкозата не помага.
Кърмене, кърмене, кърмене, колкото повече наакани памперси, толкова по-добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 481
При моя син беше около 10 дни, и мен ме посъветваха да го държа близо до прозореца- но аз не ги послушах...

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 1 641
Почти месец имаше жълтеница, но с много кърмене на поискване и много наакани памперси си мина.Глюкозата наистина не помага в този случай. При дъщеря ми се появи в последните дни преди да ни изпишат (родих със секцио и бяхме 6 дни в родилното).

# 14
  • Мнения: 135
И аз знам, че с повече наакани памперси се изчиства жълтеницата. Peace
Извода е ясен-кърмене на поискване! Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт