Лошите болести подминават нашите бебоци!-Февруари 2011 - 9

  • 22 844
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 796
също трябваше да допълниш: пише се НЕ ЗНАМ, НЕ МОГА И НЕ ИСКАМ Joy

# 61
  • Мнения: 186
Цветка, и нашия все в тв-то зяпа, камо ли да го вдингнеш прав - само там върти очите... ooooh! Аз гледам да не му се сбира много за деня, ама можеш ли да спреш пък телевизора...

Иначе за почивката - нашият татко вчера ни сюрпризира, че е писал в графика с отпуските целият юли /йехааа/, ние тогава вече ще сме на 5 месеца, влезнали в шестия, мислим да отидем нанякъде, ама няма да е на море - много далече , нещо планинка туй онуй, ама не сме решили още конкретно...иначе на село си ходиме често, имаме страхотна вила, нашите не живеят там постоянно, сега лятото повече са там, щото татко ми си гледа всичко и си шушка все нещо...Simple SmileНа малкия много добре му се разява там чистоия въздух/ама той наистина си е чист, вилата е до горичка, няма автомобили, селото е към 50-60 човека - страхотна работа/.
 
А Огнена май се е обидила нещо...тя си е малко докачлива, може да не и е допаднал лафа за напиването...

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 10:35 от amidala13

# 62
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Привет мамита и бебчета  Hug
Толкова отдавна не съм писала, но времето, което имам , за да седна пред компютъра ми стига да Ви прочета горе-долу.
Нашата кака завършва 1 клас, а бебо си е все така послушен и кротичък. Сега, когато времето е страхотно, не пропускаме и ден без разходки, вече няколко пъти по цял ден сме си на вън-най-често в Морската градина, още малко ще науча абсолютно всички кътчета там  Laughing
За анкетата - гласувах на планина, защото в края на Юни отиваме в Пловдив за 2 седмици, а когато сме там, задължително се качваме на Снежанка поне. Може да вършеем и някъде другаде по Балкана, Пловдив има доста добро разположение спрямо планините и е много удобно  Peace
В този ред на мисли искам да помоля Пловдивските мами да ми подскажат къде в Пловдив има бебешки депа или въобще да ме "светнат" от къде мога да си пазаря консумативи, когато ми се наложи. Благодаря предварително, а може и да се видим в Пловдив, ние живеем близко до Стария град и до парка респективно. Иначе обожавам да се разхождаме из Гребната база.
За слагането в проходилка Дени има равномерни гънки , не мисля да го водя на ехограф, а и педи каза, че е ок, а аз й имам 100% доверие, вече второ детенце ми е при нея. Но братовчедка ми води нейния мъник на ортопед в Майчин дом(не знам кой доктор е), доволна беше от прегледа, но док е казал никакво слагане в паяк преди 8 месец, дори препоръчал още един преглед в 8 месец преди слагането в паяк. А иначе малчо си е добре, всичко му е наред със ставите...
За захранването- аз мисля да започна след като се върнем от Пловдив, когато Дени ще бъде на около 4 месеца и половина, но пак зависи и от педиатъра какво ще каже. Най-удобно ще ми е като се приберем във Варна, но ако док настоява да е от 4 месец, може и да започна тогава. Много ми е интересно с какво ще започне захранването, защото различните доктори, по различен начин разсъждават и съответно има деца, започващи със плодов сок и други, започващи със зеленчуково пюре. Когато щерката беше бебе, започвахме със сок, да видим сега...
Хайде лек ден за сега, че ме чакат първокласни домашни за проверка  Crazy

# 63
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Ние след малко ще се гласим за консултация.Мисля да дам профилактично Панадол,че предната ваксина му се отрази с вдигане на температура. Confused
За анкетата гласувах,че не сме решили още,но най-вероятно ще е на море за няколко дена в края на август,тъкмо дребния ще е на 6 месеца. Wink
Захранването днес пак ще ми го обяснява педито,но нейната схема с каката и сега е със започването на плодов сок,който аз лично мисля пак да пропусна и направо да започнем с плодово пюре.Ще изчакам да навърши 4 месеца и тогава ще започна.С каката започнах на 3.5 месеца и добре се справи.
Хайде,отивам да си допия кафето и после ще се отчета колко сме големи. Mr. Green

# 64
  • Мнения: 991





Аз най - обичам някой като каже нещо за НОЙ и се чудиш за библейския Ной ли става въпрос или за институцията?!  newsm78

Не мога да разбера защо мисълта ми влиза в горния цитат, ама карай ...

# 65
  • Мнения: 186
Аз пък сега се чудя при положение, че съм давала 9 дена пюре от ябълка и сега като съм спряла...като започна пак след една седмица води ли се вече "захранен: или пак наново трябва да подхождам... newsm78

Огнена е на линия, ама не пише при нас...Sad

# 66
  • Мнения: 274


Аз най - обичам някой като каже нещо за НОЙ и се чудиш за библейския Ной ли става въпрос или за институцията?!  newsm78

Не мога да разбера защо мисълта ми влиза в горния цитат, ама карай ...

А да сте чували и чели МБК?  Mr. Green Архитект кръсти така НДК-то Rolling Eyes
И моята мисъл влиза в цитата  Rolling Eyes

# 67
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 796
защото това , което сте написали е преди [/quote]

# 68
  • Мнения: 274
защото това , което сте написали е преди
[/b]
[/quote]
Не е Лолитка, затова е странно  newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 233
amidala13 ние бяхме на преглед при д-р Алексиев, всичко трае 10-15 мин. общо взето отиваш да дадеш 15 лева и да ти покаже как да носиш бебето правилно Simple Smile

# 70
  • Мнения: 227
Имам въпрос към консултантките от ЛЛЛ:
Преди малко се цедих, защото давам на Лорис лекарство за повръщане и открих, че кърмата ми е примесена с кръв. Преди две седмици Лорис повърна кърма с нишки кръв след като беше ял от тази гърда и аз много се изплаших. Първото което направих е да се изцедя и да видя дали не е от гърдата, но всичко си беше наред, закарахме го в спешното. После ни пращаха къде ли не, докато не му сложиха диагноза ГЕР. Изписаха ни мотилиум, който аз реших да не давам заради многото странични ефекти. Няколко дни след това Лорис повърна отново кръв, този път в по-голямо количество и аз веднага му купих лекарството. Даваме го вече една седмица, но май няма ефект-той продължава да си повръща. Въпросът ми е може ли кръвта да е била от гърдата и да не съм забелязала? Със същата гърда имах проблеми от неправилно захапване и много ме болеше, но решихме проблема със смяна на позата. На какво може да се дължи тази кръв? Честно казано се зарадвах като я видях, защото най-вероятно това е било причината за повръщането на кръв.
Стана много дълго. Благодаря ви, че ви има Hug  bouquet

# 71
  • Мнения: 4
Евридика  Hug надявам се да има безобидно обяснение на проблема ти и бързо да го разрешите  Praynig Praynig Praynig Дано ЛЛЛ консултантите успеят да ти помогнат или поне да те насочат какво да предприемеш  Hug Hug Hug

# 72
  • Сливен
  • Мнения: 197
     Здравейте.Много ревлив следобед имахме вчера.От тези ваксини.Пламена иначе ми е много кротко бебе.Цяла нощ съм я наблюдавала за температура,но този път ни се размина.
     Да ви се оплача Пламена яде по много малко.Яде по 50-60 гр, много рядко по 90-120 гр.(по 1 път на ден).Док. ми препоръча да и давам по малко зел. пюре на обяд,че можело да и харесва повече.Вижда ми се още мъничка Cry.Дайте съвети.

# 73
  • Мнения: 0
Добър ден и от нас!
Надупчихани баджаците,ревхме като за световно!   Cry Иначе от 4.900 кг. вече сме 6.100кг. и от 56 см. вече 61 см. На мама бухтето!Педи каза,че спокойно мога да давам пюре от круша на хип и сока от ябълка отива в 16 часа по 40 мл.Отивам да гушкам една кисела глезнка,весел и топъл ден от нас!  Hug

# 74
  • Варна
  • Мнения: 74
Pepelno,kak 6te sum se uredila rano s 4as pri Raikov.
Tozi 4as go zapazih o6te mart mesec.


Ааа, ок  Hug защото скоро спомена за гънчиците и си помислих, че скоро сте записали.

Общи условия

Активация на акаунт