По рецепти ли готвите?

  • 1 728
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 235
Аз винаги се вдъхновявам от рецепта  Rolling Eyes (с малки изключения от родната кухня, като боб, леща или мусака и други такива)...
Имам доста голяма колекция готварски книги и в тях намирам по нещо за всеки различен повод. 
Разглеждам, чета и после импровизирам  Grinning     food002

# 31
  • Мнения: 1 909
Има книги с рецепти, които са истинска поезия - хич да не готвиш, се захласваш. Особено във френската кухня. На времето бъдещия ми съпруг ми беше подарил една такава - провансалска кухня, на френски, език, който тогава още не владеех,  да не говорим, че има термини и продукти, които и до ден днешен не съм разучила. Но какво удоволствие да четеш... така красиво е описано всичко, като че ли става въпрос не за някаква си манджа, ами за произведение на изкуството. Голяма част от френските ястия са си наистина произведения на изкуството - особено някой от големите шефове като обяснява как се готви нещо... после се чудиш това за ядене ли е или е просто някакъв хепънинг. А са и толкова красиво поднесени - всичко е подбрано по цвят, по текстура и т.н....

Като реша да готвя нещо ново,  първо прочитам няколко различни рецепти за това ястие, а след това си изготвям собствена идея за това, как да го направя. Има неща,  за които колкото и да му е богато въображението на човек, едва ли ще се сети сам.newsm53

# 32
  • Мнения: 3 537
Рядко готвя по рецепти.Обикновенно импровизирам каквото има в хладилника.

# 33
  • Мнения: 978
ДА!ДА!ДА!
Както ходя на професионалисти-фризьори, професионалисти-зъболекари, така и разчитам на професионалисти-кулинари да са измайсторили изпробвали ястията.

Не вярвам, че някой който спазва рецепта от реномиран източник, ще се издъни, както някой беше подчертал по-долу. По-голяма глупост от доста време не бях чувала. "Ястията ми по рецепти никога не стават". Joy hahaha

# 34
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Не готвя по рецепти . Винаги променям нещо и си нагласям пропорциите както си искам. Даже и когато правя някое ястие за 1-ви път  пак променям и не съм имала издънки Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 79
Понякога готвя по рецепта, но много инпровизирам с подправките. Например ние в къщи не обичаме канела, розмарин, чубрица и др. Затова ако в рецептата има от тях или не ги слагам или ги замествам с други подобни. Wink

# 36
  • Мнения: 2 040
Гласувах с ДА, ама сега като си помисля може и да не е така ...

Защото, тези основните български ястия (боб, грах, леща, зеле и т.н.) не ми трябва рецепта за тях, имам си един начин на проготвяне, така ни харесват и така. НО, понеже много обичам да готвя нови и нови неща, за тях ми трябва рецепта естествено, НО грамажа, който пише, и този който аз слагам - нямат НИЩО ОБЩО. Слагам по- колкото аз предпочитам, кое повече, кое по- малко, а понякога някой от продуктите или подправките махам изобщо ...  Grinning Сигурно е че се изменя част от вкуса и ястието, ама това е ...  Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 293
В началото докато се учех да готвя ползвах книгите с рецептите, но сега вече разчитам на въображението си. Дори и да използвам някоя рецепта винаги я променям и така почти никога не готвя едно ястие два пъти по един и същ начин.

# 38
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами не,много рядко спазвам рецепта.Хванала съм основите на начините на приготвяне на нещо и винаги импровизирам,било то със замяна на част от съставките или с промяна на количествата,на подправките,изобщо винаги нещо ново.Трудно ми е да докарам едно ядене два пъти с един и същи вкус Laughing
Дори когато изпробвам нещо ново,обикновено прочитам няколко рецепти за такъв вид неща и после правя нещо средно и по мой си вкус видоизменено Grinning

# 39
  • Мнения: 138

МНОГО РЯДКО ГОТВЯ ПО РЕЦЕПТИ , А И ВИНАГИ ИМПРОВИЗИРАМ

Общи условия

Активация на акаунт