Чакаме и последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 26

  • 25 620
  • 714
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 75
Привет момичета!

Да ви се похваля, вчера успях да стана и да си изкъпя бебето. 3 вечери го къпа майка ми.  Sad

за хълцането: и ние хълцаме по няколко пъти на ден. Понякога я оставям да си лежи и да се успокои сама, понякога я взимам. От време на време давам вода, ако и се пие, въпреки че акушерката в болницата каза, че не трябвало да им се дава. Не било като при възрастните... newsm78

за консултациите: казаха ни на 20-тия ден, ако не се наложи нещо преди това естествено, след месец ваксина.

пръцкане и напъни за акане: при вас напъват ли се много бебчовците като акат или пръцкат? Моята беба така се напъва и такива звуци издава, че чак на мен ми става мъчно, а в същото време така ме забавлява с всеки звук...

elissee моята лекарка се води добър специалист и шевовете са направени добре, но аз също не мога да си сядам на дупето. Всъщност и права е почти мисия невъзможна, а ходенето е като патица. А за довечера имах билет на Roxett... Cry Утре трябва да ми махат конците. Боли ли тази процедура? На мен една от дежурните лекарки ми каза да се пръскам с Оксикорт, но моята док като го видя не беше много доволна. Не го харесвала, била виждала доста разранени от такъв спрей жени... и аз го спрях  newsm78 Карам само на промивки със смрадлика.

за плодовете: аз много се чудя какво да ям. Хапвах банани и малко череши, но после бебата много се мъчи. То е едно пръцкане, едно напъване... и сега не знам какво да ям. Чувала съм, че цитрусите били алергени.

къпане: вие каква температура поддържате в стаята на бебето и затопляте ли повече като го къпите?

# 691
  • Мнения: 1 669
Привет!
Изакахме се Laughing Много съм доволна, но на миличката и е било доста трудно. После се изака още веднъж самичка, но цяла вечер  напъва и пъшка. Та сега съм всела да записвам кога какъв памперс съм сменила, за да не се омотая.
Колан нося - махам го само като се къпя. Моят е от типа на безшевното бельо с две силиконови ленти отгоре и отдолу. Коремът ми е почти прибран, но има какво да се желае в горната част на корема. Сложих го на 17-18 ден от раждането, ще го нося около месец, месец и половина. За упражнения - на мен ми казаха след 6 месец.
Илезе за първи път навън на 12 дни - направо я метнахме в количката с баща и и изкарахме половин час в парка. Не се е "аклиматизирала".
От Лансинох съм доволна и аз.
В този дух един кърмачески въпрос. При първоначалното засукване на бебка изпитвам страшна болка. След две три дръпвания от нейна страна всичко се успокоява. След като приключа с кърменето обаче почти винаги се появява парене на зърното. Продължава понякога и час. Само на него, останалата част от гърдата е спокойна. Нормално ли е?
Стаята и се старая да емаксимум 24 градуса, но не пускам климатик и ми е трудно понякога. Когато я къпя вечер - затоплям. Ако ще мия само дупето - не. Peace
Честит син на Илияна Стоянова, да е жив и здрав!
На Мъст, Теди и Елфи - успех и скорошно раждане Hug

# 692
  • Мнения: 5 591
Привет и от нас!

Днес взехме количката и вече може да почнем с разходките навън. Simple Smile

За къпането - затопляме стаята до 26 градуса.
За колана - не нося,но мисля да си взема като ми заздравее раната,поне месец да мине след ресекциото.

Честито момченце Деян на мама Илияна Стоянова!


За килограмите - свалила съм 8 кг след раждането.От 75 кг в момента съм 67 килограма.
Н е вярвам да отслабна докато кърмя,а трябва бързо да смъкна още 8 -12 кг ,защото имам гонартроза.В тази връзка моля консултантките по кърмене да кажат има ли хранителен режим,който мога да спазвам,без да се отрази на количеството кърма.

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 19:06 от лава

# 693
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте майчета! Laughing
 Честито бебенце на Илияна!ДА са живи и здрави!  bouquet
Муст, Елфи Теди:Тук ли сте още мили момичета? Хайде дано скоро да се гушкате с бебчетата Praynig Peace
 За колана:Аз имам ластични гащи, но много ме стягат и не ги нося редовно!
За разходките- почнахме на 6-ти ден и всичко е ОК! Peace Бебето на вън се чувства в рая! Laughing
 Тази нощ вече доста ни боля коремче, но доки упорито отказва да ни предпише капки за колики и май ще се наложи сама да и предписвам...какви ли да избера? newsm78 Сега естествено съм  #Crazy, още по пижама , а имам работа за целия китайски народ!!! Mr. Green
 За акането- на всеки памперс!!!
Лава:Честита ви количка!
За кърменето: Зърната и мен ме болят страшно при захапване  #Cussing out, но за секунди всичко отминава, после парене нямам! Не мога да си спомня дали тази болка ще спре по- нататък?
За коликите: Масажът е- лек натиск около пъпа от лаво , от горе и от дясно, следва ветрилообразно движение по посока на часовниковата стрелка, следва свиване на крачетата до тялото.

# 694
  • Мнения: 14
Здравейте, настоящи и все още чакащи майчета,

От известно време чета МАЙ-ските теми във форума, но досега не съм писала. Но бебенце засега е кротичък и се надявам да успявам да се включвам редовно в обсъжданите теми.

Да се представим - казвам се Люба и живея в София, Студентски град (ако има майчета в района, ще се радвам да мерим улиците/парковете заедно). Теленцето ми се казва Даниел и е роден на 10.05.2011 (3500, 51 см, нормално раждане). Засега се кърмим със задоволство, спинкаме добре и успешно манипулираме околните с плач и муцки Simple Smile. Надявам се да ни приемете радушно във вашия готин "клуб". 

Jira, доколкото си спомням ти беше при Богословова, нали? Съжалявам, ако се бъркам. Аз също раждах при нея. Като отидох за махане на шевовете, бях със свито сърце. Но истината е, че нищо не усетих - никакво подръпване, парене или каквото и да е. И след като се махнат конците сядането става къде къде по-лесно. На мен докторката също ми спря пръскалото - било антибиотик, не било нужно при вече позараснал шев, само дето една камара пари дадохме за него. Само смрадлика (въпреки че много ми писва да я варя всеки ден).

За зърната при кърмене - мен спряха да ме наболяват при захапване към края на 2рата седмица след раждането / началото на кърменето. Сега вече се чувства единствено удоволствие, дори и крем за зърна вече не слагам.

Слънчев ден и приятни разходки на всички!

# 695
  • Мнения: 0
Здравейте момичета !
Благодаря ви много за пожеланията , много мило ми стана .
Принципно съм на 18 страница , много страници не съм чела, но виждам че има много нови бебчета да са ви живи и здрави много послушни и малко плачливи .
Пиша за малко за да ви благодаря и да кажа че вече сме си в къщи от 26 Май .
ЛЛЛ....
Почти сме се нагодили  за сега всичко е на ред ,храним се и спим , долу горе сме на около 3 часа хранене.
Храня по 10 мин на гърда , но мисля първо от едната и после от другата ,но не знам какво да я правя втората гърда , тя като се наяде от първата,вече имам контейнерчета в камерата , но не се сещам като реша да я ползвам как да я претопля , ставали във топла вода да я оставя , докато се стопли .....

това е за сега от мен , като имам време ще пиша по подробно , но сега не ми остава много време.
Ох и много ме боли дупето ,имам няколко шева ужасни са , не смея да отида и до тоалет вече 6 ден , направо мисля че ще род пак , само те ме мъчат иначе всичко си е ОК.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте май-чета!

Гери, спри да се тормозиш с това, че кърмата ти не била достатъчно и не засищала. Няма незасищаща кърма. Просто тя се усвоява по-бързо от АМ и затова детето огладнява по-бързо. И Валентин понякога огладнява час и нещо след като е ял - ами просто му давам пак да суче и въобще не давам мъжа ми дума да каже, че не му било достатъчно и т.н.

Някой по-горе беше питал за уригването - аз вече гордо мога да кажа, че успявам всеки път да го уригна, след като прочетох един трик в книжката за отглеждане на бебета, която чета. Та досега ми казваха просто да го слагам на рамо и да го тупам по гръбчето - това при нас не помагаше. В книгата пишеше като се сложи на рамото, да се прави кръгообразен масаж на гръбчето, точно между лопатките - това при Валентин действа безотказно, почти няма случай да не се е уригнал след минутка такъв масаж.

Относно редовния стомах на майката и детето - аз съм със свръхредовен стомах, никога не съм страдала от запек, дори и през бременността, и сега малкия се оаква чинно след всяко ядене Laughing.

За колана след секцио, аз вече писах, че няма да нося, страх ме е да не ми станат лениви коремните мускули и после пак да се отпуснат.

Относно излизането, ние излязохме за първи път на 17-тия ден за около час. Излязохме в 7 часа вечерта, защото през деня беше ужасна жега. Малкият беше облечен с боди с дълъг ръкав, ританки, чорапки и завит с одеалце. Гледам да не го навличам с много дрехи, че да не вземе да се претопли или изнежи. В нас също не го държа много облечен и засега нямаме проблеми. В началото като се опитвах да му слагам повече дрехи в нас, изритваше ританките, събуваше чорапите, изритваше одеалото, потеше се, та реших, че явно и той като мен не обича да му е много топло и сега не го мъча и той е спокоен Laughing. Стои си в нас по боди с къс ръкав само и ако съдя по това как е разпънал ръце и крака като бей, докато спи, явно хич не му е студено.

За къпането - Къпем го в банята, не затопляме нито банята, нито спалнята преди това. В нас апартаментът е топъл и при сегашните жеги навсякъде температурата е 24-25 градуса, а докторът препоръча да поддържаме не повече от 22 градуса /как да стане това без да пускам климатика, идея си нямам newsm78/. Като цяло, така като гледам, май аз най-малко си пазя детето от простудяване, ама да чукна на дърво, нямаме проблеми засега, пък и не искам да се изнежва много.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 817
Maria_I, при вас ако апартаментът е топъл, при нас направо си е пещ - пускаме и климатик, сутрин и вечер като е по-хладно отваряме прозорците - и пак температурата е около 26 градуса! Имам чувството, че навън не става чак толкова топло, колкото е вкъщи.
Ама все пак не мога да пусна климатика на макс, пускаме го да духа лекичко и то няма как да се охлади много така, но пак е нещо...
За оригването - при нас и това с кръговия масаж не помага понякога...

Между другото, ако някоя мама от София има нужда и иска мога да й продам примерно на половин цена неотварян крем Лансинох 56г. На мен не ми беше необходим. 

# 698
  • Мнения: 134
Здравейте и от мен, термина ми беше за 26.05 и вече преносвам доста мисля какви ли не начини и нищо не става.
Тапата ми падна преди 3 дена и нищо - нямам контракции.

# 699
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За уригването - при нас таткото е спеца. Аз не мога  Rolling Eyes Той точно това прави, разтрива я по гръбчето  Grinning Иначе и памперсите й сменя вече. Снощи докато се измия и оправя за кърмене, той сменил пемперса  Heart Eyes
И ние ядем на 2-3 часа, май ще се откажа да я правя на режим, то детето си знае най-добре  Grinning
Мазило за зърната - аз използвам Гармастан, доволна съм

# 700
  • Мнения: 451
Halloooo Simple Smile

Много яко,точно ви изчетох и реших да пиша и алармата се опитва да се включи,дано бъде така любезен да ме изчака за малко Mr. Green

Честито бебче на Илиана Стоянова!Да е живо и здраво!

За разходките-изкарахме го някъде към 10-15 ден,първо на терасата и след това първата му разходка беше за около 40 мин.,но то ние хванахме егати смотаното време тогава,иначе щеше да е постоянно навън(както и сега с Хера сме от сутрин до вечер по улиците) Peace
За обличането-не ми се коментира,защото с майка съм вечно на контра Mr. Green В крайна сметка кой както сметне за добре,но от болницата знам,че както е облечена майката горе-долу така трябва да е облечено и детето(като катове дрехи говоря) Peace
За колана-категорично няма да нося,а за упражненията на мен док ми каза,че след първия месец мога да започвам с коремните преси,какво е това 6 месеца #Crazy

Гери,същата работа е при мен,че детето не се наяжда,не се наяжда,то е очевадно,но когато и някой друг допълнително ти мели сол на главата се чувстваш още по-смазан и непълноценен Twisted Evil Не стига,че аз се притеснявам,че няма с какво да си нахраня детето,ами и да ми се натяква,но в крайна сметка аз реших,че след като е измислено АМ,значи има за какво и не се чувствам виновна,че ще ми се наложи да го ползвам.Няма да си оставя детето да гладува сега,заради това,че трябвало да е само на кърма Crossing Arms
Та в тази връзка,днес за първи път ще го пробвам с добавка за да го видя дали вече ще е наяден най-накрая и доволен най-вече ooooh!

П.П.Херааа,липсвате ми днес с Боримечката и Слави Hug Дано си изкарвате добре на партито и не се омажеш много,че утре миткане ни чака Laughing

Нелли,слагай я където прецениш за уместно и да не ти пука,където и да ни сложиш,все ще дойдем да пишем hahaha А за заглавието-няма ни ги вече поетесите и незнам този проблем как ще се реши Mr. Green ААА всъщност Буба е тук-тя ще ни спасява Peace

# 701
  • Мнения: 99
Здравейте мами бъдещи и вече настоящи да почерпя за нашата погача от днес  Party



# 702
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile
За кърменето и дохранването - Да ви кажа чесно ние сме си от болницата на АМ... Кърмата ми дойде едва в нас, но мисля че е много малко или поне това установих докато се цедя... После вдигнах температурата и се наложи да я хвърлям, защото не е подходяща за малката... Сега нямам температура, но пък съм с абокад на ръката и пак е зор да се кърмим, че се цедя и така давам, но е много малко... основно се храним с АМ, защото малката си е лакомичка Simple Smile
Гери, Lussy - и при мен много съветници има, но аз не им обръщам внимание... Не мога да си държа детето гладно и да плаче... Тя като си е сита си спи и кротува, гласчето и не се чува... И аз искам да мога да си я кърмя колкото е възможно повече, но си мисля че няма да стана... А и с тези лекарства, които вземам и антибиотика, който инжектират едва ли ще я задържа... Ще се радвам ако след като свършим с това се позасили и всичко се оправи, но ако не е ... ще се храним с АМ... Все пак има случаи, когато въобще не може да се кърмят бебчетата... Днес моята акушерка ми каза... 10 мл да имаш и го дай, пък колкото толкова и докато има... Да не се ядосвам и да не обръщам внимание на коментарите на околоните Wink И аз така правя Wink

Относно излизането  - педиатърката, която избрах е съпруга на моя доктор и още когато отиде ММ да я запише жената пожела да дойде и да я види Simple Smile Много мило семейство са и добри доктори и двамата... Тя ми каза, че може и по раничко да излезем ако искаме, но лично нейния съвет е поне да минат около 20 дни... Каза ми в началото за по 10 мин на терасата, з ада се адаптира и после може и с разходките да започнем Simple Smile Още не сме излизали, но мисля да я послушам... Няма да ни стане нищо още една седмица... Simple Smile

# 703
  • Мнения: 5 622
А за заглавието-няма ни ги вече поетесите и незнам този проблем как ще се реши Mr. Green ААА всъщност Буба е тук-тя ще ни спасява Peace

С МАЙ-ски рожби се сдобихме, щастието ний открихме!  Mr. Green

Това ако сме вече в "родени". Ако сме още тук и другата тема, не съм готова със заглавие  Thinking

# 704
  • Мнения: 137
За вечерната проверка, още сме си 2 в 1:)

Лека и спокойна нощ!

Общи условия

Активация на акаунт