Раждане вкъщи 9

  • 19 463
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 245
А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?


Какво за първото раждане? Има безкрайно много случаи, с ужасно първо и прекрасно второ или обратното. Това не е някаква причина да избере нещо.
При първото й раждане пак е имало преносване. Сценарият се повтаря.
Лекарите са казали, че има риск, явно не си чела (или се правиш на ударена), какво е писала Цвети в родилница след прегледа.

Както казах, не пиша в родилница. Не съм била изобщо в течение на случая, нито съм участала в дискусиите там. Информацията ми е от изнесеното след това. Това че имало риск се чува и 1 ден след термин,така че неподплатено от конкретни факти нищо не говори. Ако вече има забавен пулс ли инфекция, това е съвсем друго. Аз лично не бих взела решение да родя вкъщи ако ми кажат че бебето има забавен пулс.

# 721
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А брадикардията на плода?
не съм запозната с това
казали са и, че бебето има брадикардия преди да се роди, така ли? къде го пише?
Шегуваш се, нали?  Confused
?!
прочетох само че бебето е преносено и било голямо
Да си дойдем на думата за дявола и Евангилето. Whistling

# 722
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Явно с теб следим и четем различни теми.
То и аз не пиша в родилница, ама как така всички знаят какво е писала Цвети без теб?

А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?


Какво за първото раждане? Има безкрайно много случаи, с ужасно първо и прекрасно второ или обратното. Това не е някаква причина да избере нещо.
При първото й раждане пак е имало преносване. Сценарият се повтаря.
Лекарите са казали, че има риск, явно не си чела (или се правиш на ударена), какво е писала Цвети в родилница след прегледа.

Както казах, не пиша в родилница. Не съм била изобщо в течение на случая, нито съм участала в дискусиите там. Информацията ми е от изнесеното след това. Това че имало риск се чува и 1 ден след термин,така че неподплатено от конкретни факти нищо не говори. Ако вече има забавен пулс ли инфекция, това е съвсем друго. Аз лично не бих взела решение да родя вкъщи ако ми кажат че бебето има забавен пулс.

# 723
  • Мнения: 245
А брадикардията на плода?
не съм запозната с това
казали са и, че бебето има брадикардия преди да се роди, така ли? къде го пише?
Шегуваш се, нали?  Confused
?!
прочетох само че бебето е преносено и било голямо
Да си дойдем на думата за дявола и Евангилето. Whistling


А не, аз не лъжа и съм честна към ситуациите. Параноята не помага. Дай ми линк, с опсание на проблемите, шом твърдиш че такива е имало.

Само да добавя-дори да е така, аз пак не обвинявам Цвети. Тя е имала избор, а всеки избор носи последици и тв е избрала този. Аз не съм в позиция да я съдя. Аз лично, бих искала да родя в къщи, но не и ако знам предврително, че има сериозни усложнения, които изискват специлизирана помощ. Тоа е принципно положението и по света. Преносването само по себе си не е причина да не родиш вкъщи, но брадикардия вече може би е.

# 724
  • Мнения: 245
Явно с теб следим и четем различни теми.
То и аз не пиша в родилница, ама как така всички знаят какво е писала Цвети без теб?

А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?


Какво за първото раждане? Има безкрайно много случаи, с ужасно първо и прекрасно второ или обратното. Това не е някаква причина да избере нещо.
При първото й раждане пак е имало преносване. Сценарият се повтаря.
Лекарите са казали, че има риск, явно не си чела (или се правиш на ударена), какво е писала Цвети в родилница след прегледа.

Както казах, не пиша в родилница. Не съм била изобщо в течение на случая, нито съм участала в дискусиите там. Информацията ми е от изнесеното след това. Това че имало риск се чува и 1 ден след термин,така че неподплатено от конкретни факти нищо не говори. Ако вече има забавен пулс ли инфекция, това е съвсем друго. Аз лично не бих взела решение да родя вкъщи ако ми кажат че бебето има забавен пулс.


Откъде да знам!? Може би на мен не ми е интересно да се ровя в живота на хората и да крещя с цяло гърло, че са убийци. Мен ме интересуват принципните положения и правата на жените у нас. Участвам тук не за да дъвча червата на жената, а защото темата за регламентирането на домашното раждане е крайно важна и трябва да се разреши по добър начин.

 

# 725
  • София
  • Мнения: 6 803
Да ражда кой както иска.
Аман.

Кой гарантира, че домашната обстановка е по-хигиенична от болничната? да, в болниците има вътреболнични инфекции. Факт. По цял свят, не само в Бг.
А у нас? А у вас? Всичко е стерилно???
Да ви имам самочувствието...
persimon, а правата на детето? Хубаво, дъвчем правата на жената да роди провесена от тавана. Да речем, че й ги признаем на 100%. А правата на детето? Което като плод след 12г.с. хем е езащитено от аборт по желание, хем майка му в 39-40 г.с. може да го отстъреля като стой та гледай, повтаряйки мантри.
Признавам си, че не виждам разликата. Освен, че в 13г.с. и да бъде "родено" в болница пак няма да оцелее. За разлика то доносеното бебе ба Цвети.  ooooh!

Последна редакция: сб, 21 май 2011, 17:32 от Klemy

# 726
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Откъде да знам!? Може би на мен не ми е интересно да се ровя в живота на хората и да крещя с цяло гърло, че са убийци. Мен ме интересуват принципните положения и правата на жените у нас. Участвам тук не за да дъвча червата на жената, а защото темата за регламентирането на домашното раждане е крайно важна и трябва да се разреши по добър начин.
 

тук излезе наяве какво се е писало в родилница:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=585017.msg18742443#msg18742443

# 727
  • Мнения: X
Пресимон, за теб.

Цитат
Титла: Re: Със пролетен копнеж започна априлския бебевалеж! (тема на бременните)
Публикувано от: dr_tsveti в Април 21, 2011
 
Здравейте момичета  Simple Smile
Джойфул, успех!

Аз сутринта ходих на тонове, да ме пита човек защо, ама си викам поне едно записче да направим, да успокоим тати че всичко е наред. И хоп - брадикардия имало бебето  Sad Пратиха ме да хапна и после на доплер. Доплера, слава богу, показа че всичко е наред, освен че... затюхка се лекарката, бебето било много голямо. Машинката го измери 3930. Помолих я да погледне и за пъпна връв около врата и се оказа, че както и предишното, има омотана връвчица. Доктора, който ме следи се затюхка как щяло да излезе това голямо бебе  Grinning , да съм имала готовност за евентуално секцио Whistling . А аз пред целия коридор го успокоявах, че няма страшно, ще излезе  :haha:
Съсипаха ми сутринта, вместо да си боядисам яйцата, аз се занимавам с глупости.

# 728
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
persimon, случая стана публично достояние. Отделно, ако не искаш да се разбира какво ти е състоянието не си развяваш гащите по нета, описвайки ситуацията.
Както казах по-напред, аз коментирам РЕАЛНИ факти. Както и мои мисли, произлезли от написаното от един или друг ник.
Имам си мнение и за Цвети, но не го изказвам, защото тя препати достатъчно.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 803
Вие сте ЛУДИ!!!  ooooh!
Признавам ви го.Успех със съденето на държавата.
Аз мисля да я съдя, по същата логика, че на всеки гражданин му се полага достоен живот и образование, и здравеопазване.

# 730
  • Мнения: 419
Да не говорим че и преносването си е достатъчна причина да се обърнеш към лекар.

" Колкото по-дълго продължава бременността, толкова по-голяма е вероятността за неправилна функция на Плацентата. Изглежда, че Плацентата като орган има определена продължителност на живот и с напредване на възрастта не може да функционира достатъчно задоволително."

# 731
  • София
  • Мнения: 3 099
Държавата няма да осъдят, ами да се надяват заради почернената майка да се разминат с правосъдието по някакъв БГ начин, че само това и липсва, наистина... Това в САЩ щеше да се развие по друг начин... (не ми развявайте законодателството, защото при ясни противопоказания за домашно раждане, не вЕрвам никоя Конституция да ви отърве!)

# 732
  • Мнения: 6 274
България с лекота може да бъде осъдена в Страсбург за това.

Глупости!  Tired
За какво точно ще бъде осъдена в конкретния случай?
Да не би Цвета да се е обадила и да е поискала помощ, а някой да й я е отказал?
НЕ, НЕ Е!
Защото ако се беше обадила, щеше да дойде линейка, щяха да видят, че нещата отиват към фатален край и щяха да я закарат в болница, където може би щяха да спасят бебето и така, както са спасили и първото навремето.
Но благодарение на "компетентни" виртуални акушерки, Цвета не се е обадила и не е поискала помощ.
Оставила е детето си да умре и това е истината, колкото и да го отричате, както и да го извъртате.
Не знам кой е по- виновен в случая, а и няма значение.
Важното сега е да НЯМА повече такива случаи, а ако ще се узаконява домашното, НО асистирано раждане, това да стане час по- скоро!
 Peace

П.С. Знаеш ли, от както ви чета в тази тема, започнах сериозно да се замислям дали не съм взела грешното решение, дали не съм комуникирала с грешните хора и дали не трябва да изпитвам страх, вместо уважение към вас!  Confused
Честна дума.

# 733
  • София
  • Мнения: 6 803
Нали искате "назад към природата'?
Чували ли сте от вашите баби, че раждащата жена е с единия крак в гроба?
А колко от десетте деца е оцелявало?
Лично аз, ако си застанете зад позоцията и се съгласите, че този риск съществува, че е по-голям от болничното раждане - няма гък да кажа. Ако всички карти са на масата, всеки сам избира.
Но да се представят захаросани модели и ние да мижим - е не. Няма да стане!

# 734
  • Мнения: 6 274
Медицинските показатели на Цвети за били нормални.

Излагаш се, излагаш се като не знам какво!  Tired

(цитат на Цвета)

...И хоп - брадикардия имало бебето   Пратиха ме да хапна и после на доплер. Доплера, слава богу, показа че всичко е наред, освен че... затюхка се лекарката, бебето било много голямо. Машинката го измери 3930. Помолих я да погледне и за пъпна връв около врата и се оказа, че както и предишното, има омотана връвчица. Доктора, който ме следи се затюхка как щяло да излезе това голямо бебе   , да съм имала готовност за евентуално секцио...


Кое точно е нормално?  ooooh!
Какво повече трябваше да й кажат, та да го определите като "ненормално"?!

Общи условия

Активация на акаунт