Раждане вкъщи 9

  • 19 472
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
За мен тази трагедия е много добър урок, защото съм склонна да вярвам на такива като родилниците. Подхождам с много предоверяване към "хармонични", "духовни" и подкрепящи хора с алтернативно мислене. Понякога не успявам да усетя кога нещата стават налудни.
Майка ми беше такава като теб. Много я влечеше духовното и окултното.   Simple Smile  До степен, че като заболя от рак отказваше да се лекува със средствата на традиционната медицина и отказваше операция, щото тия доктори-касапи.... нали знаеш. Година и кусур пи билки и ходи на йога... Добре, че накрая здравият разум надделя, оперира се, та имах майка още 18 години.

Съжалявам за офф-топика. Всъщност ме боли и ми е трудно да пиша вече, въпреки, че може би на някого изглеждам като хищна хиена, нападнала мърша. Stop  Може и така да е, но преди всичко съм майка и съпреживявам силно болката на момичето. Само картината от болницата ми е в очите, на майката с детето, и ми се реве.

# 136
  • Мнения: X
да, Жаве, и аз така се чувствам
 Hug
сякаш бе вчера, когато моя много близка отиде да роди мъртвото си дете
тази тема събуди всичко онова, което чувствах тогава
после дълго време ми падаше косата и останах почти без нокти

Облаче, ти даже и отговор си получила, макар и не по въпроса, зададен от теб
невероятно

# 137
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ех, Вечерници, Зорници...
Докъде я докарахте.
Мег е ясна, ами вие?
Зам.председателки на Естествено, водещи в Родилница...
толкова сте жалки наистина.
Само да не се шуми около случая смотахте набързо неудобната информация от всички сайтове.
Най-важното за вас е откъде е изтекла информчацията и контраудара.
А една майка е без своето бебе, докато пеете мантри за нейното спокойствие.
Чак на мен ми стана гадно, че фигура, на която безкрайно съм симпатизирала е във вашите редици.
И тя пеейки мантри.
Заметохте ли следите,а?
Или разчитате на адвоката.
Пууу, драйфа ми се.


П.П. И все пак явно има и заблудени овци сред стадото
"Разсъждавам си тези дни за изборите, които правим и отговорността, която носим...Много е лесно човек да остави отговорността на друг- примерно на лекарите. "

# 138
  • София
  • Мнения: 1 651
Да, така е, недостатъка на тези сами по себе си хубави алтернативни идеи е, че са много едностранчиви. За тях няма друга гледна точка, и по-точно различната гледна точка е опасна, нисша...

Виж, това се отнася кажи-речи за всички идеи, били алтернатиовни или не. Няма как да вярваш в едно, без да отречеш друго. Дали ще го отречеш за себе си, или ще започнаеш да привличаш и други за "правата вяра", си зависи единствено от характера на човека - някои хора са дейни и лидерството ги влече, други са интровертни и кротки, и т.н.

Специално във форума контарстът е много сериозен, защото ако се допуснат в една тема двете гледни точки, става неминуем конфликт. Затова темите са разделени - тук са против ваксините, в съседния - за ваксините; тук е хомеопатията, в съседния - "бялата" медицина. И всяка тема е малко или повече едностранчива, т.е. - сама по себе си безполезна. Ако темите са заедно, ще представляват един безкраен спор и пак ще са безполезни. Избран е вариантът с минимум конфликти и по-лесна читаемост.

какъв е изводът? Че ако един човек е склонен лесно да се доверява и да не търси "обратната" информация, значи зависи изцяло от съвестта и обективността на хората, движещи темата, която чете и в която пита. А такава съвест почти не се наблюдава. Всеки се изживява като борец за каузата на живота си и не си дава сметка, че от другата страна на мрежата стои живо същество пред важен избор. Какво да направим? Няма какво. Не може да съжителстват противоположности под един покрив. Ето, сега се заговори сериозно за рисковете при домашното раждане. Тези, които могат да кажат за ползите, се скриха. И темата пак зацикли само в едната посока.

# 139
  • Мнения: X
Ех, Вечерници, Зорници...
Докъде я докарахте.
Мег е ясна, ами вие?
Зам.председателки на Естествено, водещи в Родилница...
...

за мен лично е необяснима тази агресия на Вечерница
тя сигурно си знае защо

# 140
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ех, Вечерници, Зорници...
Докъде я докарахте.
Мег е ясна, ами вие?
Зам.председателки на Естествено, водещи в Родилница...
...

за мен лично е необяснима тази агресия на Вечерница
тя сигурно си знае защо

Дори вече не ме интересува.


Жасмин, в сайта на Зачатие втория линк е празен.

# 141
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Сега трябва да е ОК.

http://dox.bg/files/dw?a=aa4def882d

Само да ви кажа, че постовете съдържащи ЛИЧНА иформация са изтрити.

Не смея да влеза в другите теми,които цитирахте, видях само някакви рецепти - хитри и полезни, но нямам намерение да задълбавам в тези теми, защото ако ги изчета, накрая моя мозък ще се промие.

Тази тема, от последната седмица много ме натовари психически.
Не знам как дулите спят спокойно, но аз сънувам деца, които не могат да дишат.

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 20:47 от jasmin_veni

# 142
  • София
  • Мнения: 1 651
Облаче, ти даже и отговор си получила, макар и не по въпроса, зададен от теб
невероятно

Отговор друг път. Цитиран половината пост и на другото - игнор. Ама няма начин, нали

"Никакви коментари, никакви изявления - нищо! Така темите замират ваъзможно най-бързо. "

Евала, Мег. Достоен лидер на кауза си, нямам думи  Tired

Облаче, поздравявам те за внимателния и интелигентен изказ.

# 143
  • Мнения: 2 761
Цитат
Знаете ли, днес си мислех, че макар и сигурно не всички да вярват, с приближаването на края на 2012 и покачването на вибрациите, все повече ще се засилват проявите на злоба, агресия и т.н. подобни реакции, като тази сега към Цвети. Според мен е много важно сега повече от всякога да държим висок духа, да си пазим вярата и да не позволяваме да ни разклащат устоите. Това поне за вярващите в наближаващата промяна.

Духа се държи висок,ако знаеш как да не ти влияят околните.Пък след като се търси помощ отвън чрез адвокати енергията е доста спаднала.

Цитат
Мисля си, че ако не излезем с официално становище ще ни обвиняват още повече и всичко, което сме постигнали до сега, може лесно да се върне назад. Те ни смятат за виновни! Много важно е да покажем, че този избор е направен, защото условията в болниците са критични! Ако имаше нормално отношение към раждащите, право да отказват процедури, спокойна, чиста и уютна обстановка, нещата нямаше да изглеждат така.

Хе-хе!Само дето в случая става дума  за София,където на всичкото отгоре се намирала и най-модерната болница на Балканите.За отношението чухме-който си го е написал,казал и отказал си е получил нужното обслужване.За хората витаещи в другото измерение-такова няма да се намери.

# 144
  • Мнения: 2 176
Насладихте ли се на хорската мъка и утолихте ли клюкарските си страсти, публикувайки информацията от форума на Родилница???

Догнуся ме от последна проява на безчовечност..
Думи нямам. Confused

# 145
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812

ОК е вече, но уви съдържа същата гнусотия.

# 146
  • София
  • Мнения: 1 651
Насладихте ли се на хорската мъка и утолихте ли клюкарските си страсти, публикувайки информацията от форума на Родилница???

Не се насладих на нищо, Мулти, нито съм очаквала наслаждение. Но получих отговор на един от въпросите си - защо си затвориха сайта и се покриха като мишки. "За да отшуми темата възможно най-бързо". Супер.

# 147
  • Мнения: 44
Насладихте ли се на хорската мъка и утолихте ли клюкарските си страсти, публикувайки информацията от форума на Родилница???

Догнуся ме от последна проява на безчовечност..
Думи нямам. Confused
Догнуся те от това, че е публикувана информацията? Не те догнуся от това, което пише вътре? Много са ти объркани приоритетите, ще ме прощаваш. Но пък след такава избирателност към "клюки" и "официално изнесена информация" какво ли очаквам и аз?
 
Безчовечни, драга, са съветите на Мег и компания. Но пак, какво ли се хабя. Ти си на друго енергийно ниво, такова едно загрижено за формата само. Понятно, защото под нея за вас явно няма нищо - няма "акушерски" съвети, няма обсъждане как да се мами прокуратурата, няма и мъртво бебе сигурно. Само Цвети и правата й.

Аз и за Цвети си имам мнение, дето много-много не съвпада с общия тон тук, но ще си го запазя за себе си.

# 148
  • Мнения: 2 176
Насладихте ли се на хорската мъка и утолихте ли клюкарските си страсти, публикувайки информацията от форума на Родилница???

Не се насладих на нищо, Мулти, нито съм очаквала наслаждение. Но получих отговор на един от въпросите си - защо си затвориха сайта и се покриха като мишки. "За да отшуми темата възможно най-бързо". Супер.

Жалко, че това си разбрала. Защото пише друго - искат да спестят грозни коментари като тези тук и в Зачатие, изливане на злоба, и обвинения.. Клюкарстване и всякакво опипване на личните им изживявания с мръсни ръце -  върху Цвети и всички тях...

Ужасно е това, което правите.., дано си давате сметка за това..  ooooh!
ПП. Това е последния ми пост в тази тема, наистина се отвращавам. Tired

# 149
  • Мнения: 2 761
Дали е Цвети или Драганка за мен няма никакво значение и личният и живот не ме интерсува.Случката обаче е покъртителна и не виждам лошо да и се даде гластност.Особено в частта как да си измием ръцете,когато някой сгафи-нали беше лична работа,пък после всички ги е шубе.

Общи условия

Активация на акаунт