Рано ли е....

  • 2 124
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
...остава значи да си я дебна,следя и да не допускам да се превърне в навик

Да, точно това.
Голяма е вече и прекрасно е разбрала що е то ръка и що е то палец, но трябва да я оттучиш. Че по-натам става неприятно и по-трудно.

# 16
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Да, точно такива са ми съображенията, да реагирам о време!

# 17
  • Русе
  • Мнения: 276
Извинявай за въпроса, но кърмиш ли я и ако да - на режим или поискване?

# 18
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Изключително и само на кърма е малката! Храни се на поискване, но по принцип сама си е направила режим и на около 2,5-3 часа премрънква за хранене

# 19
  • Русе
  • Мнения: 276
Браво на теб!  Peace

А замисляла ли си се да ѝ увеличиш храненията, нали знаеш, че кърменето не е само за нахранване?
Казвам, защото при Оги това подейства и намали лапането на ръцете и като прибавим моето непрекъснато дебнене и пъхане на играчки в ръцете, докато мине този период  и успях да го накарам да забрави палеца. Лично аз не бих използвала залъгалка, просто защото при много бебета се свързва с ранно отбиване и може да попречи. Има, разбира се, такива, които не са така, но мен ме достраша да рискувам. Затова просто започнах да му предлагам по-често да суче, колкото да си задоволи за малко сукателния рефлекс и винаги в джоба си имах някоя играчка, за да му подам. Въпросът е да бъде ангажирано бебенцето, за да забрави за ръчичката. Точно консултант по кърмене ми даде този акъл и подейства.
Успех при вас!   bouquet

# 20
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Благодаря ти за отговора!
От 2 седмици насам Влади започна да се храни на 2,5-3 часа през цялото денонощие,а преди това спеше нощен сън около 10 -11 часа! Свързвам го и с растежа на зъбките, но ме притеснява,че не лапа ръчичките както преди,а се насочва право към палеца. Опитвам се да я занимавам постоянно, ако имам някаква работа за вършене я слагам на дивана и около нея изсипвам 4-5 гумени или дрънчащи играчки, за да си играе и го прави, но от време на време я хващам,че като и омръзне да се занимава с тях лапва палеца! Явно трябва постоянно да я занимавам с нещо докато отвикне и забрави за него ...

# 21
  • Мнения: 249
Искам да се посъветвам с вас , дъщеря ми е на 4 месеца и от две седмици насам си лапа палеца! Четох и другата тема, която скоро е публикувана, но там не пишеше за толкова малко бебе! Притеснява ме да не стане навик! Но се питам, какво да направя на този етап ,за да не се задълбочат проблемите....прекалено е малка за мазане на пръстите с люто и разни такива бабешки методи, но смятам ,че трябва о време да се вземат мерки и преди да е станало навик, да го изкореним, този проблем, за да не ми се налага после да го считам като такъв!Моля споделете рано ли е да правя нещо ??? И всъщност какво точно да направя на тази крехка възраст?
А аз си мисля, че бебето ще се травмира ако започнеш да му слагаш люто и т.н.  bouquet Все пак, никой не иска изплашено дете.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 486
Аз не мога да го приуча на залъгалка моя син, каквито и модели да предлагам, все ги плюе. И аз така съм била, а не съм си сукала палеца. За съжаление, усещам, че натам са тръгнали нещата при него- хапе я палец, я показалец  Mr. Green. Кърмя го на поискване.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 276
bubeto_d,
да знаеш, че бебетата много бързо забравят, ще забрави и палеца. Просто имай винаги в джоба си по някоя играчка и ги сменяй, за да не му загубиш интереса.
След седмица-две и ще забрави.   bouquet
Little Evil, хапането е част от развитието на бебетата - нарича се "орален" период и е абсолютно неизбежно, не значи, че задължително ще се самоосмуква по-нататък. Grinning

# 24
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Момичета благодаря отново за съветите  Hug
Включвам се днес, за да ви кажа, че лека полека май забравяме за палеца! Постоянно я следя малката шушулка, гледам да й давам различни играчки, да си играем с разни неща, които я забавляват! В момента, в който й омръзнат веднага лапва палеца, но тогава включвам друга игра, играчка или занимание!

# 25
  • София
  • Мнения: 39 907
bubeto_d, ще забрави. Но трябва да си посоянна.
Успех.

# 26
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Благодаря  Hug

# 27
  • Мнения: 116
Мисля, че съвсем нормално може да се приеме - идва времето да никнат зъбките и да ги усеща.
Моето мнение е,че няма нищо притеснително.

Моето мнение е същото,най-вероятно са зъбките,малката също правеше така и по това познавах,че ще никне ново зъбче  Mr. Green Давах й бибата,по лесно ще я отучиш от бибата,отколкото от смученето но пръста  Peace

# 28
  • Мнения: 68
моят син пак така си смучеше палеца много активно по едно време. Правеше го от скука, а и венците го сърбяха. Пробвай да й предлагаш играчка, ако трябва да я пъхнеш в ръцете й, после да я стиснеш в юмручето, и да я пъхнеш в устата й (Ако тя не може още да го направи) Явно венците я сърбят и се чеше. Моят син сега не си лапа пръстите. Правеше го повече от скука и аз се заигравах с него и му предлагах различни играчки.
Опитай се наистина да разбереш точно вкакъв момент го прави - когато скучае, иска внимание, гладана е, за заспиване... тогава ще знеш как да действаш. Не всички деца които си лапат така пръстите си го превръщат в навик. А това с лютото, то вече се прилага като краен етап на няколко години. Не бързай, детето е съвсем мъничко и се нуждае само от задоволяване на първичните си нужди.

# 29
  • Мнения: 1 094
И при нас смукането на палеца беше период около четвъртия месец и отмина!
Аз избрах по-малкото зло т.е. биберон. Не го искаше, малко настоях и свикна, но не съм я оставила да се "пристрасти". Сега и го давам само когато я приспивам и то не всеки път. През деня, дори на разходка е без биба. Уточнявам че кърмя на поискване. Ще премине и при вас, сигурна съм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт