Каква раница за първокласник?

  • 119 389
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40 868
Прибрах се и купих раница с колелца. Ето тази. За миг не съжалявам и няма да и позволя да носи на гръб повече раница. Точно тази е качествено направена, с хубави колела/ и презрамки между другото/, година и половина я ползва и сме доволни и двете. Дъжд, сняг, колелата са хубави и здрави въпреки дупките и ужасните улици по които се движи., не е мръднала.


Да де, ама първолаците рядко мъкнат раници на гръб по улиците - правят го баби, дядовци, родители и пр. За сметка на това мъкнат раниците вътре в училище по стълбите, а там от колелата никаква полза няма.

# 46
  • Мнения: 5 790
Нашите ще учат само в една стая и няма да се качват нито по етажите, нито ще ходят по стаи. А в стаята си имат шкафчета, където ще им стоят нещата за рисуване и физическо.
Затова си мисля, че за нас е удачен варианта с колелца.

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Нашите ще учат само в една стая и няма да се качват нито по етажите, нито ще ходят по стаи. ....

И при нас.
Първи клас даже не са в основната сграда на училището. Съвсем отделени са и няма да се разхождат насам - натам.
За момента щерката си е харесала тази:

# 48
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Реших да пиша снощи, просто да споделя 3годишен опит с момиченце. Разбира се зависи от режима на детето, от много неща. Ако се води и взема от класната стая и на детето не се налага да носи раница - няма нужда от такава с колелца. Или ако не я иска. Има и още раници у дома... за през рамо пробвахме такава ама не става, на пощальонка прилича с нея а и не е удобна за дребосъци като модел Simple Smile
Засега намерихме решение. По-нататък ще видим. Simple Smile
Каквато и да е, важно е и детето да си я харесва и иска.

За стълбите - и при нас 1ви и 2ри клас учат само на 1вия етаж.
а и още - някой деца не си дават раниците, за моето е въпрос на чест да си я носи сама дори когато в придружавам. Бе разни модели деца - различни раници. Peace

# 49
  • Мнения: 76
Нашите ще учат само в една стая и няма да се качват нито по етажите, нито ще ходят по стаи. ....

И при нас.
Първи клас даже не са в основната сграда на училището. Съвсем отделени са и няма да се разхождат насам - натам.
За момента щерката си е харесала тази:

Дъщеря ми е с такава раничка... Добра е, препоръчвам...

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
дали е добра идея да се поръча раница за първокласник по интернет, без да се  пробва !?

# 51
  • Мнения: 5 790
Аз лично така ще постъпя - ще си я поръчам от някой чужд сайт.
Не мисля, че не е удачно.

# 52
  • Мнения: 4 406
в търсене на раници в нета-ако попадате на нещо красиво и функционално- моля пускайте линкове тук. така ще можем да си помогнем взаимно в избора

# 53
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
NautilusPompilius, мерси!

Аз днес видях в един магазин великолепни ортопедични раници. Останаха ми очите, чак на мен ми се прииска да сложа такава  Laughing Цени на хубавите от 175 до 300 лв.  Crazy

# 54
  • Мнения: 75
вчера докато разглеждах за какса за колело за миташки, мернах тези раници
http://misto-bg.com/derdiedas/index.htm

# 55
  • софия
  • Мнения: 2 542
Аз пък мисля, че трябва да се публикуват мнения за успешно използвани чанти, не за видяни в нета!!!!!Казвам го като майка на бъдещ второкласник.  И мен ми се плува с делфини, но не съм ходила на Малдивите!!!

# 56
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Взехме този комплект с колите за бъдещия първокласник. Не мога да кажа дали той ще си я носи сам, или някой който го води до/от училището, но раницата е лека, с ортопедичен гръб и удобни презрамки. Отдолу е с твърдо дъно и може да побира А4 папки/учебници/тетрадки.

# 57
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
tigar-migar, само в комплекти ли се продават раниците на GittaBags?

# 58
  • Germany
  • Мнения: 7 937

Взехме този комплект с колите за бъдещия първокласник. Не мога да кажа дали той ще си я носи сам, или някой който го води до/от училището, но раницата е лека, с ортопедичен гръб и удобни презрамки. Отдолу е с твърдо дъно и може да побира А4 папки/учебници/тетрадки.

Много е готина! От къде я купихте?

# 59
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
tigar-migar, само в комплекти ли се продават раниците на GittaBags?

bim_bam, раницата ни е DerDiedas, а не GittaBags. Раниците на GittaBags не са за училище. DerDieDas са само комплекти.

Moni, от линка в картинката е.

Общи условия

Активация на акаунт