Сърчицата мънички туптят, а октомврийските коремчета растат!

  • 24 197
  • 691
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Атракция, и аз съм ЗА! Инициативата е страхотна и съм убедена много полезна!  Hug Благодаря!

Смуси, аз също не пия витамини и разчитам само на храната, която поемам. Моят док е против тези химии.  Peace

Инка, не се вкарвай във филми предврително, а виж какво ще каже лекарят ти! Иначе знаем, че в такива ситуации всички можем да бъдем много изобретателни...  Simple Smile

Крисанка, благодаря, ще разгледам. Изглежда интересно.

# 61
  • Мнения: 9
Момичета,
Само да попитам, дали хълцането на бебето е едно равномерно по-лекичко потупване? Много ми е странно, не е като ритането, по-различно ми се струва, но нали съм с първо бебче, не знам кое още като какво да тълкувам...

# 62
  • Мнения: 646
Привет и от мен в новата ни темичка, Съни   bouquet
ето тези мъфини стават разкошни и мн лесно се приготвят,правила съм  ги и във форма за кекс
ПРЕВЪЗХОДНИ МЪФИНИ С ВИШНИ -говоря за тази рецепта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=392708.0

П.С. изпуснала съм цяла тема,но нямах възможност да следя,в нас се вихри луд ремонт Sick а седна ли на компа не ставам  Laughing Връщам се да ви чета веднага

Ох моми4ета много се радвам за новите мами в темата   Heart Eyes.........

 Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 25 май 2011, 15:08 от Veseto_

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте, мамиии  Hug

 Съни, браво за темата,отново  много готина Hug
 
Навън е такава жега, не смея да изляза, само сутирнта по хладно.

mimenceto123 и аз съм си харесла една количка на Chipolino - Lumina, но и Optima ми харесва и креватчето е много хубаво. Цените също са доста нормални. Но има още време, ще гледаме пак , но за сега на тази марка най-ми допадат количките.

misha_1  твоята история направо ме потресе, ама все пак сме в Бг , тук никой за никого не го е грижа.Ама как може да ти се разкрещят.Е ,нямям думи ,какви бездушни хора има. Ужас!
 
labella може да сложиш сандалки с по-ниско токче,има варианти, ще го измислиш то за такъв хубав повод Grinning

 Пепи беше предложила за среща 4-5 юни за пловдивските мами. Аз съм за.Нека само се уточним .

 Аз другата седмица съм на прелед, но сега като всеки ден бебчо си ме подритва съм по-спокойна

 Хайде лек ден Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 5
lightstarter нямам оплаквания от Jane, освен че е тежичка. Това винаги трябва да се има пред вид. Иначе е маневрена, плавна, широка и удобна. И ние я купихме от  Baby Planet на промоция преди две години близо.
Sunny_Girl и към всички момичета сблъскали се с хорската дебилщина -> не се ядосвайте! Аз какви случки мога да ви разказвам и от двете си бременности ще ви настръхнат косите. Смятам, че трябва да има закон за бременните за техните предимства и улеснения. Хората са станали супер дебелооки и злобни. Не мога да си го обясня, освен с липсата на човещина. Аз и преди да съм била бременна, винаги съм подхождала с особено внимание към такива жени. И за това сега, откакто знам какво е се чудя как може някои да не ти отстъпи ред или да се държи грубо с теб без значение, дори дали си права или не. Та ти носиш живот... И в тази връзка най-правилното определение за бременна за мен е "храм на бъдещия живот"!
Смуси моя хемоглобин беше 115 преди месец. За сега не взимам желязо но май скоро ще започна. И с предната си бременност бях с нисък хемоглобин и на желязо.

# 65
  • Мнения: 34
Ето ме и мен в новата тема Simple Smile Съни- поздравления   bouquet
Днес видях бебешока и съм много щастлива  Heart Eyes Стори ми се много пораснал  Crazy Док каза, че ако се развива с тези темпове, може би ще се роди около 3,500 кг. Всичко му е наред, което е най-важното. Моето кръвно беше високо и пулсът ми беше 97, та док ме изпрати на кардиолог- там нещата бяха добре и лекарката каза да не се доверявам на апаратите за кръвно, които се слагат на китката /електронните/.
На 06.06 съм на ФЕ при доц. Томова. А след месец съм отново на преглед при моя док. Утре ще отида да си направя кръвните изследвания, че днес бях закусила. Аааа, док каза, че съм напълняла повече от необходимото и да наблегна на месото и зеленчуците  Wink
misha_1, от моя престой в болница знам, че ми трябваха: ношница, чехли, джапанки, хавлия, сапун, тоалетна хартия, прибори /вилица и лъжица/, ако ще ядеш храната в болницата, зарядно за телефона, четка и паста за зъби, бельо, крем против стрии, ако се мажеш и някое списание  Wink малко хаотично ги подредих, но за тези неща се сетих. Дано не стоиш дълго време  Hug
поздрави на всички   bouquet

# 66
  • Мнения: 30
Мари 84, благодаря ти много Hug
Въобще нямаше да се сетя за прибори и сапун newsm78

# 67
  • варна
  • Мнения: 1 228
Kaliopa02 " Лумина " и ние я гледахме ,даже мъжа ми я хареса заради гумите.

# 68
  • Мнения: 0
Миша, за болницата си вземи и чашка,  монети за телевизора, нещо за хапване, защото когато аз лежах се оказа, че за новопостъпилите се полага храна чак за вечеря /постъпили сутринта/, повечко водичка.

# 69
  • Мнения: 144
Здравейте, мами.Благодаря за топлото посрещане.
Завърнах се от преглед. Всичко е наред.Вървим от началото с две седмици напред и ще имаме сини гащи stork-boy.Аз вече имам една дъщеричка, така че ще нашарим гащите.
Гледам дискутирали сте хемоглобина.Допреди месец пиех витамини и беше 120 , сега за един месец  без тях е спаднал на 111.Лекарката каза пак да ги почвам и другия път ще видим дали се е качил.
Хари с този "шев и кройка" ще почна да ти досаждам из всички теми във форума. Важното е да бутаме благополучно дните и седмиците. Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 1 262
Здравейте. Simple Smile Аз да се похваля - днес на консултация ми казаха пола на бебето - момче е. Малко сме ошашавени с бащата понеже бяхме се настроили за момиче, но сега така ще се настроим и за момче. Simple Smile

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Ники,  Hug  hahaha

Калиопа и Мименце, ние сме с Чиполино "Лумина" и за пореден път ще кажа, че направихме много добър избор на количка, хем добра, хем евтина. Ако трябваше сега да купувам, пак нея бих си избрала. Но тя е абсолютно здрава и запазена, нито скърца, нито нещо й се е счупило, много ми е удобна и на детето също, раницата към нея е за предпочитане пред чанта, по-удобна е, лесно се сгъва и разгъва, тип сандвич, така че друга количка няма да купуваме. Зимата съм извеждала Софи абсолютно всеки ден, независимо какво е времето, т.е. искам да кажа, че съм я ползвала максимално, а е здрава и най-важното изобщо не й е избелял цвета. Егати и рекламата й дръпнах, а ...  hahaha

# 72
  • Мнения: 26
Здравейте момичета, аз днес много се уплаших, като си правих душ и прокървих и веднага отидох при гинеколожката ми.
За щастие след обстоен преглед, тя ме поуспокои че може да съм се одраскала защото нищо не виждала да кърви и все пак ми каза да се следя следващите 24 часа и ако имам оплаквания и болки да отида да ми даде направление за хоспитализация.   Confused
Сега се чудя ако ми се наложи в коя софийска АГ болница да отида, тъй като досега не ми се е налагало да лежа
ПП. Специални благодарности на Съни за темата, прекрасна както винаги

# 73
  • Мнения: 19
Хайде и аз да се запиша в новата тема перфектна както винаги  Hug браво Съни
 VAROL аз лежах през март в Шейново много е чисто и е ремонтирана цялата болница и акушерките и лекарите са много готини , но по принцип си водя консултацийте в Майчин дом , а до колкото знам там е малко мизерно ,но пък лекарите са доста добри , желая ти успех и дано не ти се налага да влизаш в болница  Praynig

# 74
  • Мнения: 43
Ха така, сега му е времето да се пълнят теми Simple Smile после покрай бебчетата темпото отслабва Simple Smile

Alter Ego до площад "Славейков" сме ние.

Varol - дано не е нещо за което да лежиш в болница, ако нямаш болки няма и причина да се притесняваш. Аз прокървих алено в 27-ма седмица, но после установих, че е от другото отвърстие... (хемороид).

Аз се опитах да си сменя часа за ФМ при Марков за по-ранен, но няма за жалост... в по-ранен етап от бременността е по-добре май ако ми препоръча амниоцентеза. Ух, знам че трябва да се преборя със страховете си, но на моменти доста ми докривява...

Sunny_Girl ха дано стане хубав кекс. Чак ми се дояде Simple Smile Аз тая вечер съм обещала крем карамел на мъжа... че ме оставя да гледам стъклен дом Grinning

Общи условия

Активация на акаунт