Сърчицата мънички туптят, а октомврийските коремчета растат!

  • 24 173
  • 691
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 500
Hirsen, кошчето е много сладко, но предвид твоите опасения, че няма да го виждаш бебчо, а и така ми се вижда доста ниско до земята не е ли по-удачно да купите такава стойка каквато endira показа. С нея си мисля, че ще ти е доста по-удобно.
А за следващите бебета, аз макар и с първа бременност живот и здраве също съм с мераци за повечко, но да видим дали така ще мисля и после Crazy
Бурята дойде и насам, но дано бързо да отминава и пак да се оправя времето, че точно събота и неделя въобще не ми се седи вкъщи Tired
Да ви питам за грамовете на бебето от къде гледате дали сте в нормите или каквото лекарите ви кажат? Питам защото ние на ФМ бяхме 243 гр в 18 седмица и 6 дена и лекарят каза, че сме по-дребнички, но като гледам общо взето за 19 седмица беше ок. Вярно че това ни беше края, но сега в ноемврийки едно момиче в 18 седмица и 2 дена бебето било 330 гр и ми стана странно.

# 676
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен.Минавам преди да отида да взема Боян от ясла,че после и с него да се разходим...Днес времето е идеално...Не е чак толкова горещо,подухва ветрец...Така се живее! Laughing
Мен обаче ме наболява главата нещо,пък кръвното ми е добре,така че явно не е от това.Днес ако ви кажа какво съм яла....Все едни "боклуци"...ама какво да направя,това ми се ядеше.
Пък с тези кисели млека за пиене на Данон и на Бор-Чвор направо се побърках. Mr. Green

Новата темичка смятам да я пусна довечера,че утре ще излизам сутринта,ако не е много топло де...

Езария,успех на ФМ днес и те чакаме с розови новини Wink

Ендирка,много е хубаво кошчето,на което сте се спряли,но едва ли ще може да го ползвате за по-дълго време....

Иначе днес звънях в хижата да отменям резервации...Оная пък като ми се размрънка по телефона...Така ме ядоса...аз какво съм виновна,че шефа на ММ не го пуска нито в петък,нито в събота...Пък до вчера нямаше проблеми....Оххх,само се ядосвам #Cussing out...А така се бях настроила за малко разнообразие,щяхме да си изкараме добре....Ама явно ще е някой друго път,надявам се Simple SmileСамо морето да не ни се размине,че тогава ще вилнея като ураган Grinning

За задъхването-аз също напоследък често се задъхвам,особено сега в горещините...и то от много малко натоварване...Коремчето и то започва да тежи,ако походя повече и краката ми се подуват,пък и се случва да имам едно гадно сърцебиене...Добре че се случва рядко,че аз много се стряскам от това...

Хахаха,Ендира,Деси-бройте ме и мен в общата "среща" при октомврийки 2015 hahahaИ ние искаме три деца...Ама на трето не бих се навила поне в близките 5-6 години.

Хирсен,ами историята беше за едно момиче,което уж живее в Лондон с мъжа си,очакваха близнаци...Пък накупиха всичко още през първите три месеца,пък стая направиха,още в 9-10 г.с. им казаха пола на бебетата и такива ти разни глупости...И накрая на през май в 22 г.с. се родили въпросните близнаци и всичко всъщност е било една огромна лъжа Confused...Ето ти линкче към темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=498966.msg15296666#msg15296666

Едно поздравче от мен Heart Eyes



Дезъртчеее,пак ми се губиш нещо...По разходки ли ходите?

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 16:28 от Sunny_Girl

# 677
  • Варна
  • Мнения: 441
Ендира, нещо такова искам и аз за беб, но може и дървенко да е. Много си мечтая за такова от Бобчо още. Една приятелка ми каза, че скоро били намалени и на много хубави цени в мадъркеар, обаче във Варна няма, ще трябва да се поразходим, ама мъжо обеща  Heart Eyes.
Днес не пуснах Боби на градина, нещо му е запушен носа, ще го наблюдавам отблизо, да опитам да пресека нещата на време  Praynig.
С моето свеки гледам да не се карам директно, защото и аз ще съм мъжка мама и не искам да се случи нещо такова. В общи линии опитвам тактично и методично да я убеждавам в правотата си за отглеждането на децата  hahaha, а гнева си изливам на сина й, ама той си я знае, нали е нейно по- добро подобие  hahaha.

# 678
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета!
Ендира, благодаря ти за адреса, мила  Hug
Misha 1, аз преносих малката 4 дни. Ще видим как ще е с Балончо Simple Smile
Момичетта, вчера бях при доцент Томова и Слава Богу всичко е наред! Балончо е Балончо, така че моля за сини гащи! Таткото е неописуемо щастлив! И аз много се радвам. Прегледът беше обстоен и доцент Томова каза, че всичко е наред. И сърчицето прегледа внимателно и аз съм много щастлива  Heart Eyes
Видяхме и личицето на малкия на 4 де, но спинкаше и си беше сложил ръчичката на бузката, та го видях само в профил. Толкова малък и сладичък ми се стори и го заобичах от цялото си сърце.
Иначе като грамчета е 403, не вървял едро бебе, както ми каза другият доки.

# 679
  • Мнения: 2
Благодаря, Инка  Simple Smile За срещата много съжалявам, но следващия път ще съм на линия.
Zooper boogie върви с комплект чувалче за крачета, дъждобран и комарник, като кошът се обръща към майката и има напълно легнало положение - за това ми хареса, с този кош може и без кош за новородено, освен това е лека за габаритите си.
Тогава от двете бих избрала Zooper, имам подобна на другата и със зимния кош е много тежка, невъзможно е да минеш сама през подлез. Това, че коша се обръща също е много хубаво, а и визуално ми допада повече, количките с по-малки предни гуми още не мога да възприема, изглеждат ми недъгави.
За килограмите - и аз започвам с тегло под нормата, първия път качих 15 и който не ме познаваше ме питаше къде са,  но от приятелите имах един, който ми се подиграваше и аз го приемах много лично, незнам защо, и все го избягвах. Определено ми личаха, защото конструкцията ми е таква, че не ми отива да съм закръглена. Сега съм качила 7, но този път и аз не си ги виждам  Mr. Green и по дрехите за сега не си личи, още си нося дънките с разкопчан цип Simple Smile АГ ми каза, че е добре да кача повече, така че не се притеснявам. А до колкото имам спомен от снимките, Хирсен, май и ти си с ограничени запаси, така че няма какво да се притесняваш.
За свекървите - ние с моята се разбираме много добре, то не са прегръдки, целувки, логотии, едва се издържа. На практика, обаче, въобще не се разбираме, мисля, че не си е изживяла пубертета (родила е още на 16 ) и сега все едно аз съм й майка. Прави ми на пук постоянно, подла е, префърцунена. Постоянно повтаря как съм щяла да си гледам бебето, а тя щяла да вземе Ники при нея и да си се гледат Twisted Evil А пък как се гледат  doh Аааа, да и аз като Инка, гнева си го изливам на сина й хахаха
Също много се страхувам да не съм гадна свекърва след време, ние с моята сме зодия близнаци, а колкото други възрастни жени познавам близнаци всичките си падат проклетии.
За покупките - аз съм си запазила всичко, не ми се купува, което е много странно, ама като знам, че нищо не му трябва на едно бебе, само да е нахранено, сухо и гушнато  Heart Eyes Ако мога да си натикам и количката в багажничето съвсем ще се огранича в няколко момичешки дрешки. Много искам да мога да возя и баткото и мисля да взема нещо такова

# 680
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте!
Да ви кажа първо, че лекцията на "9 месеца" не беше никак лоша. Учудих се колко много бъдещи мами имаше. След лекцията пък се пръснахме по детските магазини. Малко смешно ми стана всички с тези големи тумбаци Crazy
Мименце, и аз да ти кажа да не си мислиш за лоши работи. Само положителни емоции мила!

Смуси на първата страница на темата има един линк с приблизителни размери наа бебето.

За свекърите, какво да кажа за моите- изобщо не ги познавам. Те имат лошо мнение за мен, без никога да сме се срещали, нямаме и общи познати, тъй като сме от двата края на България. Не ме искат само защото съм от маке.  Но и аз не настоявам да се срещаме. Важното е, че мъжът ми е до мен, подкрепя ме и ме обгрижва. За бебето изобщо не им е казвал и не смята да го прави. Хубавото е, че те живеят в София и нямаме допирни точкии. За бебчето знае само брат му, с който живеем в един град и имаме някакви отношения.
Но важното е ние да сме живи и здрави, тях не мога да ги мисля.
Голяма буря е навън..........

# 681
  • София
  • Мнения: 750
здравейте,
от три седмици пътувам всяка една  по няколко дни в командировки и все не мога да ви насмогна.

Само да се отчета - днес бях при Марков за втората фетална - окончателно девойка чакаме, всичко е наред с бебка.

Ще се опитам тези дни да ви догоня с информацията  Laughing и да влезна в час какво става с вас  Hug

# 682
  • Мнения: 2
Zelda това ми се струва малко неудобно за майката,че и идва трудно бутането на количката,понеже е по-удължено заради седалката .Една приятелка ползва само за право дете и е удобна и аз мисля да си вземаhttp://www.mothercare.com/Lascal-BuggyBoard-Mini-Blue/dp/B003XMDA22?ie=UTF8&ref=sr_1_169&nodeId=655998031&sr=1-169&qid=1306849401&pf_rd_r=02RYRHMB9GNPC3YGC98K&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=655998031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5

# 683
# 684
  • София
  • Мнения: 2 082
И двете стават за по-големички деца...аз още мисля за Фил&Тедс количка за породени  Blush

А наистина Дезъртчето се губи тези дни newsm78

А Добито и тя не е писала от ехееее...дано всичко е наред.

# 685
  • Мнения: 2

Да, добре изглежда това, незнам само към всеки модел количка ли може да прикрепи и как става. То и на това ще може да посядва Simple Smile
И аз ги мисля тези Фил и Тедс, ама искам да я видя на живо, не знам къде има тук. Не знам и дали има смисъл, но си я бутам на ум от време на време.

# 686
  • София
  • Мнения: 15
Открих едно кошче, като публикуваното от Ендира, в продавалника
http://bg-mamma.prodavalnik.com/unikalno-bebeshko-koshche-pierro-i1971667

# 687
  • Мнения: 30
съни това е ужасно, как може такива изроди..попрочетох отгоре-отгоре темата, всички им се радват, стискат им палци, вълнуват се... А близнетата които бяха сложили на снимката изглежат да са родени в 8-ми, не в 5-ти месец.... И накрая те сами ли се издадоха или някой ги разконспирира? Ама и ми е чудно каква е била целта на цялото тва занимание? Пари очевидно няма да изкарат, само с часове си губят времето да си чешат езиците и да лъжат хората...

зелда не бих казала че съм била някога от слабите, но миналата на лято за сватбата бях отслабнала и стигнах 50 за ръст 1.59 което ми се струва нормално и след това явно се успокоих и до нова година качих 9 кг!! И тъкмо след коледното угояване на бг територия бях решила да отслабвам пак и забременях. Отделно от тва с началото на бременността започнах да ям месо а бях вегетарианка и като налетях на едни ми ти салами и мазнотии и като нявидяла... Явно съм натрупала някви нужди с предните години въздържание. И вече капака беше че спрях радикално цигарите а си бях пушачка и явно и това ми се е отразило и на метаболизма но и няма кво да се лъжем - на апетита. Не съм имала нито ден гадене или повръщане и те килцата си се натрупаха. За сметка на това пък от 2 седмици не съм качила изобщо и се надявам бебка да е добре. Утре ще видим доки какво ще каже. Че аз си свикнах всяка сутрин като се кача на кантара и да виждам поне 100-200 гр отгоре та сега цели 2 седмици да си задържам теглото си е направо супер Simple Smile)

# 688
  • Мнения: 19
Здравейте, мами!
Гледам вече сме на тема обзавеждане и ремонти newsm07. Ние живеем в къща на първия етаж и имаме малко неприятности с влага, която избива по стените. Лично аз имам съмнение, че има връзка с тръбите от парното, защото само там откъдето минават сякаш се е надигнала мазилката.  Трябва на всяка цена да се разбере откиъде идва този проблем, че като знам какви алергии и усложнения може да предизвика такава влага... не ми се мисли.  Ремонтът обаче е отложен за след 2 месеца когато ще съм в Стара З. при майка , че там ще раждам и не ми се иска с големия тумбак да пътувам.
 Легълце не мислим с ММ да купуваме, тъй като си имаме освен дървеното на каката и едно сгъваемо, а на първо време разбрах, че не е проблем двете бебета да спат в едно легло.
♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Димяни ♥    Hug опитвам се да мисля позитивно, но и сама знаеш, че не винаги се получава. Живея в Свиленград от няколко години, но иначе съм от Ст. Загора
 Момичета, аз случих на свекърва. Много готина жена и въпреки, че е доста ангажирана, гледа да помага с каквото може. Ама тук в Свиленград как само ги гледат момите и майките и свекървите.......    ooooh!просто няма да повярвате. Има мами на които децата им са отгледани от бабите и други които и след 15 години брак не им с е е наложило един път да сготвят, защото всеки ден храната им с еноси в тенджерка!!!  Shocked На фона на тези свекърви моята е направо незаинтересована, но на фона на заралийските свекита е просто страхотна  Grinning Лично аз съм и много благодарна и още не мога да повярвам какъв късмет извадих с нея.
 Ох, унесох се в писане, извинявам се, че толкова дълго стана.  Peace
 

# 689

Общи условия

Активация на акаунт