недоносени деца

  • 2 128
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
здравейте искам ако има майки които са родили недоносени деца да споделят своя опит в отглеждането им .Кога  се изравнихте по развитие с останалите деца.Моето малко голямо момче се роди1кг.и 300гр.,40см.в момента сме на 1г.и 3м.и тежи 10 кг.
мисля, че щом досега не сте имали проблеми, всичко е наред. тези килограми са си ок. дъщеря ми се роди в 35 г.с. в момента е на 1год. 8 месеца и тежи 1о 800.

линкът на Бубанка е много уместен - има много разисквани теми и в библиотеката има неща за четене.
и аз смятах, че недоносените деца просто стоят в кувьоз и после всичко си е наред. за съжаление, не винаги се оказва така. не зная защо килограмите и сантиметрите се смятат за най-важното нещо. Ния вървеше дори по-едричка от връстниците си, но имаше двигателни проблеми. недоносените деца са рискова група за много неща и трябва да се наблюдават изключително внимателно. много пъти съм казвала и наистина го мисля - при тези деца "всичко е индивидуално. изчакайте!" НЕ важи. всичко трябва да се проверява. дори и да се направи рехабилитация "напразно" е по-добре, отколкото да се закъснее.

# 16
  • Мнения: 2 543
Спoделям мнението на agneshka. Към недоносените деца трябва да се подхожда с голямо внимание. Моето мнение е, че те би трябвало да бъдат подлагани честичко на профилактични прегледи, за да не се пропусне нещо. Сред лекарите, които трябва да посети са невролог, ортопед, офталмолог и аудиолог.
В конкретния случай, ако досега не сте имали някакви притеснения, най-вероятно всичко ще е наред. Но килограмите, според мен, са най-малката грижа! Моят син се роди в 32 г.с. с тегло 1.700 и беше 44 см. Когато беше на годинка, нямаше 10 кг. (9 и нещо беше) и беше 74 см.  bouquet

# 17
  • Мнения: 205
Благодаря Ви,правели сме всички прегледи до годинка които са ни казали че са за дължителни като влю4вам и трансфонтанелна ехография и очен,наистина за сега дай боже и занапред да нямаме проблеми.Четяхно вече избягвам  всичко което ми попадне като литература,но вече избягвам да се ровя тук там ,че на места пишат доста страшни р Rolling Eyesаботи

# 18
  • Мнения: 2 543
Пише страшни работи, защото , за съжаление, недоносените деца са рискова група за много неща. Това не означава, че като заровим глава в пясъка, ще избегнем проблемите. Разбира се, и излишното шашкане няма да е от полза. Трябва да се намери златната среда. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 243
Момичета, кажете дали сте имали тема "захранване на недоносените бебета" и къде да я погледна, за да не повтарям теми, по които със сигурност много сте писали?!

# 20
  • Мнения: 205
Аз не зная какво точно те интерисува ,но ще ти кажа аз как захранвах.Всяка нова храна я въвеждах като се съобразявах с коригираната възраст,която за моето дете беше 2 месеца ,така че ако трябва да речем плодово пюре да се дава на 3м. аз го давах на 5

# 21
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За захранването общи положения от които може да се водите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0

# 22
  • Мнения: 243
Всяка нова храна я въвеждах като се съобразявах с коригираната възраст,която за моето дете беше 2 месеца ,така че ако трябва да речем плодово пюре да се дава на 3м. аз го давах на 5
да, и аз така постъпвам за сега! Благодаря и за др.отовори

# 23
  • Мнения: 371
Аз съм мама на недонодено момченце. Родих в 31 г.с. 1850г 41см. Сега е около 10кг, но на височина вече е колкото родените доносени в същия месец. Hug!! Сега прохождаме, а връстниците му отдавна ходят, но важен е крайният резултат. Искам много повече грижи и внимание недоносените дечица, но си заслужава Peace. Много късмет на всички!!! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт