МОЛЯ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ!

  • 2 540
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
И аз имах сходна неволя, но по време на бременността си. Шефа просто искаше да ме изгони, защото съм бременна. Борих се известно време, зсащото много харесвах работата си, но накрая мъжа ми ме накара да напусна (което искаше и шефа), за да не продължават да ме тормозят. И така всичко свърши (уж) по взаимно съгласие. И сега много ме е яд,че не си взех болничен  Sad Дано при теб да се стекат добре обстоятелствата. Не се оставяй и дръж на правата си!!!

# 16
  • Мнения: 14
За да се измъкне от ситуацията в която не можа да ме съкрати поради закрила от закона като майка на дете под 3 год. работодателят ми ми заявява , че първия работен ден след изтичане на майчинството ми трябва да постъпя на работа в друг град , фирмата сменя седалището си.В противен случай , неявяване и дисциплинарно уволнение.Чакам уведомлението му писменно тези дни.Как да постъпя?Това не е морално!!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 98
А наистина ли фирмата сменя седалището си? Нали няма дейност? Само заради това, че иска да те освободи от работа ли полага тези усилия? #Crazy
Помисли дали искаш да работиш за този човек, ако е така..... защото той рано или късно ще намери начин да те освободи! Струва ли си психическия тормоз?

Успех Hug

# 18
  • Мнения: 14
Да, за съжаление прави всичко възможно , за да ме принуди да напусна аз!.Естествено ,че не искам да работя за този човек,просто не искам да му се дам така лесно!Все пак аз имам права.Търся компетентно мнение,защото случая е спешен.

# 19
  • Мнения: 14
Да не говорим , че става въпрос за национална фирма с офиси в доста градове и подобно отношение е просто ............

# 20
  • София
  • Мнения: 98
Ами сещам се само, че ти дължи обезщетение, ако откажеш да се преместиш в друг град.

чл.222 ал.1 КТ - При уволнение поради закриване на предприятието или на част от него, съкращаване в щата, намаляване обема на работа, спиране на работата за повече от 15 работни дни, при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което той работи, когато то се премества в друго населено място или местност, или когато заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност, работникът или служителят има право на обезщетение от работодателя. Обезщетението е в размер на брутното му трудово възнаграждение за времето, през което е останал без работа, но за не повече от 1 месец. С акт на Министерския съвет, с колективен трудов договор или с трудовия договор може да се предвижда обезщетение за по-дълъг срок. Ако в този срок работникът или служителят е постъпил на работа с по-ниско трудово възнаграждение, той има право на разликата за същия срок.

Чл. 328. (Изм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
................................................................................
7. при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което работи, когато то се премества в друго населено място или местност;

Не знам обаче дали и  този случай  не попада в графа за закрила на майките.

# 21
  • Мнения: 14
Благодаря ти за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт