Кога започват да ядат сами?

  • 1 603
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 125
Цитат
Митко започна да се храни сам след като тръгна на ясла. Това беше преди 3 месеца. В момента доста успешно си се справя сам.

И ние така. Преди само бъркаше с нея в купата и мажеше навсякъде. Откакто е в яслата дори се навежда над чинията /в редките случаи, когато яде - злояд маймун/ и иска салфетка Joy

# 16
  • Мнения: 2 910
При нас от 2-3м. с обедното хранене има 2 лъжички,едната за мен,а другата за нея.Да се храни сама е силно казано,защото повечето храна отива по дрехите,но все пак успява и сама да си сложи нещо в устата,а в моята най-вече,но има време и с това ще се справиме.

# 17
  • Мнения: 8 769
След навършване на годинка. Но едва сега (скоро, на около 2г и половина започна съвсем съзнателно да яде сама. Малко бавно става и не винаги имам нерви да я чакам, но определено се храни сама.

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ами зависи от детето. Моята след годинка някъде прояви интерес да се храни сама, но не се задържа за дълго.След време пак започна сама, като се справяше доста добре, сега пак не иска, така че ще чакам пак да прояви желание и да започне сама. Laughing
[/quo
РОНИ СЪЩО Е НА ПЕрИОДИ...В мОмЕНТА НЕ ИСКА САмА ДА СЕ ХрАНИ А ДА ХрАНИ мЕН Laughing

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс няма желание да се храни сама все още Sad.  Засега аз се мъча да я храня. Tired,но нямам търпение да започне сама. Blush

# 20
  • Мнения: 410
Борис е на 1г9м ( днес!) ,
яде сам само м/у храненията, разни саламчета, сирене, кашкавал и др с вилица. Ако не успее, с едната ръка взема парченцето, и го слага на вилицата или лъжицата, за да го  лапне.  Laughing С лъжица само се е опитвал, но винаги ме оставя аз да го храня, на него му е по-интересно да чука по дъното на купичката ( бурканчето ) с прибора. Иначе сам си ги взема от чекмеджето като кажа " Хайде на столчето да ядем"

Общи условия

Активация на акаунт