Подарък за нов дом

  • 35 283
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 046
Пластика някаква си, статуя или някакъв декориращ елемент...след като не искат стандартните сервизи и т.н. Провери в кой магазин има интересни неща и можеш да им подариш ваучер на стойност Х да си изберат сами нещата, придружено от красива картичка и нещо дребно за украса...

# 16
  • Мнения: 4 569
Икона и както каза роси-боси
Заради това, че не са българи и съответно оценяват неща като: ръчно тъкана черга, чаршафи с бродерия на една кука, губери, китеници, православна икона, медно джезве за турско кафе със съответните медни чашки, комплект от керамични съдинки - примерно гювечета или глинен гювеч, или малки чашки и каничка за греяна ракия, плетена дамаджана  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 036
Ваучер от галерия, пък те да отидат да си изберат!

# 18
  • Мнения: 2 169
аз бих отишла с бутилка хубаво вино и цветя.

+1 PeaceИдейно е глинен гювеч - българският цептер !
Върши чудесна работа , а е свързан и с българската традиция.

# 19
  • Мнения: 8 999
Изпитвам ужас от всякакви подаръци за моя нов дом. Откакто имам семейство вече имаме три нови дома и покрай тях стотици ненужни и грозни /според моя вкус/ вещи, които залежават по шкафове, мазета и тавани. Старшна досада е да ти натресат нещо, което не си си избрал самият ти за новия си дом. Аз лично, ако чуя, че някой иска да ми подарява нещо, най-безцеремонно искам да ми изпрати снимка и, ако не ми хареса или нямам нужда от това, отказвам без капка скруполи.
Ако аз ще подарявам, изрично питам какво иска да притежава домакинята, но още не е стигнала до този момент. Да натрапиш своя вкус в чужда къща е страшна ...безвкусица.

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
А то щото да питаш не особено близък 4овек - какво искаш да ти купя или да кажеш на бъдещите си гости - к'во, тая грозота ли искаш да ми подариш?! абсурд! - е страаашно класно Laughing

# 22
  • Мнения: 8 999
Не знам дали е "класно", ама е практично. И по-уважително, отколкото да трупаш в т.нар. "домашен магазин" и да се чудиш после на кого да го пробуташ.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
За практи4но - практи4но е. И аз бих предпо4ела да ме питат, но не вси4ки го направиха. Във всеки слу4ай, това с предварителната снимка на подаръка бих си го позволила само със сестра ми и най-добрите ми приятелки. За по-не близки хора ми се вижда леко крайно Simple Smile
Ако някой иска да ми дойде на гости - нямам си гюве4 Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 710
ми какво лошо има да си кажеш пък.
аз смятам българските битови предмети ( покривки, бродерии, разни паници и т.н. сещате се) за не-красиви и освен това мисля, че легендарното "харесване от чужденци" е силно преувеличено.
картина, свещник, разни декоративни предмети също рискуват да бъдат прибрани, не бих подарила.

затова има 3 варианта - единият е да се придържат хората към някакъв майтап, т.е да облекат подарък, като ..комплект чаршафи и завивки, напр. в някакъв смешен контекст. другият е да се избере неутрален  и функционален подарък - една купа за салата, безцветна плс лъжици за салата примерно, или нож за торта и т.н. това сто процента ще влезе в употреба. и третият вариант  е да ти кажат какво искат, и ако искат ръчна бродерия, например, се взима.
но да купя примерно часовник с кукувичка, не бих. или картина, икона също.

# 25
  • Мнения: 8 999
Във всеки слу4ай, това с предварителната снимка на подаръка бих си го позволила само със сестра ми и най-добрите ми приятелки.

Е, аз не съм светска личност. На гости за "нов дом" каня само близки приятели. По-далечни познати каня само на вечеря или на обяд, или на кафе, а не защото съм в ново жилище. А също така, ако случайно ми намекнат за подарък /по-неблизките/, категорично отказвам.

Но ако авторката твърдо се е заинатила да направи подарък, то би било по-добре, ако е нещо за домакинството, което не би следвало да се държи на показ /тенджера, тиган, тава, ръкохватки за горещо.../. Цептер е добър вариант. Най-хубавото му е, че е достатъчно престижно и става за "предай нататък", ако хората преценят, че няма да им върши работа.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 036
Изпитвам ужас от всякакви подаръци за моя нов дом. Откакто имам семейство вече имаме три нови дома и покрай тях стотици ненужни и грозни /според моя вкус/ вещи, които залежават по шкафове, мазета и тавани. Старшна досада е да ти натресат нещо, което не си си избрал самият ти за новия си дом. Аз лично, ако чуя, че някой иска да ми подарява нещо, най-безцеремонно искам да ми изпрати снимка и, ако не ми хареса или нямам нужда от това, отказвам без капка скруполи.
Ако аз ще подарявам, изрично питам какво иска да притежава домакинята, но още не е стигнала до този момент. Да натрапиш своя вкус в чужда къща е страшна ...безвкусица.

 Peace

# 27
  • Мнения: 320
Готови сме с подаръка. Избрахме нещо красиво и практично Simple Smile
Не съм фен на "българските" подаръци и, да, харесването им от чужденците е силно преувеличено.
Отношенията ни са по-скоро бизнес, за да си позволя да питам какво искат за подарък... и т.н и т.н.
Мерси за идеите на всички Simple Smile
П.С Поста ми може да е малко неадекватен, но цял ден обикаляне ми дойде малко в повече Simple Smile

# 28
  • Мнения: 464
Е, поне можем ли да разберем какъв е ?

# 29
  • Мнения: 320
Купа, ваза и солнички от една серия - керамика с тъмно дърво, ръчно рисувани.

Общи условия

Активация на акаунт