КИПЪР - лято, фрапе, море и БГ мами дупέ до дупέ ;-) {36}

  • 64 645
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 372
Дарка, честита ти най-голяма радост на света!!!! Да ти е жив и здрав малкия сладур, много да те радва и много да те слуша!!! На теб желая бързо и безпроблемно възстановяване!!!

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 11:22 от мама-ени

# 76
  • Мнения: 1
Дарка, честита радост и от мен !!! Да ви е жив и здрав  малкия Янис !!!

и за мама

# 77
  • Мнения: 0
ДАРКААААААА  newsm51 stork-boy
                       Честита рожба!
С пожелание за много щастие,здраве и късмет.
нека малкото съкровище винаги озарява къщата ви с усмивчици и да я пълни само със смеха си!!!

# 78
  • София
  • Мнения: 1 456
Eх че хубавооо!

ЧЕСТИТА РОЖБА, ДАРКА!
ДА ВИ Е ЖИВО И ЗДРАВО МОМЧЕНЦЕТО!



Бързичко да се възстановиш и да се наслаждаваш на всяка минута с
малкото съкровище, Янис!


МерСедес,   bouquet за хубавата новина!

# 79
  • Мнения: 139

Честито бебче Янис на мама Дарка.Да е жив и здрав,да папка,да бъде даряван с много любов и нежност,да расте весел и безгрижен и да е радостта на мама и тати.

# 80
  • Мнения: 139
Ха сега здравеѝте и от нас.Много се извинявам че не съм от редовните,но с бебчо докато се сработим коѝ кога ще яде и спи ,бяхме и с колики,домакински задължения  1ironing 1dishes  food002и просто нямах много свободно време..Марти е добре,папка,не иска много да си спи в креватчето,а да се гушка при нас (то било много хубавко да заспи на цица и го усещам до себе си),и е доволен когато излизаме на разходка.
Е,то наште разходки са от 8 до 9 сутринта и вечер когато тати се прибере по рано от работа.А пък тези няколко дни с този силен вятър коѝто духа, не сме излизали.Ох незнам,от хормоните ли от какво ли,но тази година ми е ужасно горещо.Вечер спим на климатик че не се трае.
Да си кажа мнението и аз на Седем-ние пуснахме Επίδομα Μητρότητας преди да родя и   Βοήθημα Τοκετού  след раждането в кинон.асфал.След това отидохме в  Κέντρо Εξυπηρέτησης του Πολίτη и подадохме молба за детските-Επίδομα Τέκνου.Надявам се че съм била полезна.
Момичета това  е за сега.Целувки и внимаваѝте на плажа да не си изгорите дупетата. sun

# 81
  • Мнения: 1 372
Привет на всички малки, големи и още по-големи момичета и момчета!!! И на техните мами, разбира се!!!! Минавам, за да разкажа за първите впечатления на нашия тати от Кипър. С две думи - пълен отврат. Дупки по улиците, мръсотия, шофьорите се засичат и се псуват като хамали, цигани, индийци, китайци, араби и всякаква друга сган, на плажа малко пясък, много камънак, морето - кафяво, бурно и пълно с водорасли, детска площадка в околността - само една и то малка, 15 годишни тийнейджъри по заведенията играят на табла?!?! Shocked
От шефа си е доволен - много разбран човек, но за сметка на това посредниците от българска и кипърска страна искат да му удържат 500 евро от заплатата  #Crazy.
Дано в най-скоро време нещат се подобрят, че иначе не виждам какво би ни привлекло и нас с детенце да отидем на острова..........

# 82
  • Мнения: 1 825
мама-ени  Laughing направо като те чета и все едно си представям себе си преди да дойда да заживея в Гърция, как всеки път, когато идвах и си тръгвах бях разочарована от мръсната му пакистнаска, индийска, афганистанска и всичко завършващо на ски-ска и с тъмен, та чак черен отенък на кожата сган. Нооооооооооо не се отчайвай, това са само първи впечатления, а за морето, може би е имало буря и за това е имало и водорасли, а плажовете - не всички са с камъни, има и с пясък. Но голяма грешка е да сравняваш Черно море със Средиземно море - две съвсем различни морета  Laughing Много често чувам израза "Ама в българия морето има пясък, а тук няма - само камъни и скали" - ами да, то и в Кипър има палми, но в България няма палми  Grinning
Дупки, има ги навсякъде по света, това да ни е проблема - по-малко са от България - споко  Grinning За детски площадки не мога да кажа, другите мами да кажат, аз още нямам деца  Wink
За комисионната, трябва да си прочетете договора за посредничество - какво точно е опоменато вътре и ако има удръжка - значи ще трябва да си платите, но ако не е опоменато, то тогава имате право вие.
А пък за заведенията - да не ти казвам пък в Англия по т.нар. пъб барове какво става и колко годишни тинейджъри и майки с новородени деца има, които си кърмят бебето и подпийват биричка  Wink
Така че търпение трябва да прояви мъжа ти и всичко ще си дойде на мястото. Все пак Кипър не е Швейцария, за да очаквате всичко да е подредено, зелено, чисто и изключително висок стандарт на живо. Просто ще живееш по - спокойно, отколкото живееш в България, ще имаш близо море, което можеш да използваш по свяко време на годината, без специално да спестяваш пари, за да отидеш до там  Wink ще се радваш на много дни слънчево време, на хубава морска храна и другииииии
Споко не се стряскай, давай все пак кураж на мъжа си, той се нуждае от него.... Simple Smile

# 83
  • Мнения: 903


МерСедес
, готово, мацко, добавена си със съдействието на Дивиана...обаче за други корекции по градовете не ми беше удобно да нахалствам..., та darka, и теб, и всеки останал неуточнен по параграф местожителство, ще ви корегирам при следващата тема... Да няма сърдити, плийз Peace  вие само пишете активно thumbsup


Здрасти, мацоранки Mr. Green
`начи по повод на горното, с което тъй нескромно съм се самоцитирала  Stuck Out Tongue Winking Eye,  да ви кажа, че на ЛС получих най-любезно предложение от Дивиана, че и друго да се наложи ще ми съдейства и нанесе нужните корекции, за което й благодаря reverance ....Та така, казвам ви, в случай, че сте нетърпеливи до следващата тема да ви разпределя по градове...или пък някой ако съм пропуснала изобщо.., свиркайте!

Иначе радвам се на оживлението тук! yes
Малко са ми се струпали задачки, та не мога да се разпростирам в дълги писная, но щателно и ежедневно ви преглеждам search

# 84
  • Мнения: 1 372
За комисионната, трябва да си прочетете договора за посредничество - какво точно е опоменато вътре и ако има удръжка - значи ще трябва да си платите, но ако не е опоменато, то тогава имате право вие.
А пък за заведенията - да не ти казвам пък в Англия по т.нар. пъб барове какво става и колко годишни тинейджъри и майки с новородени деца има, които си кърмят бебето и подпийват биричка  Wink


Тя биричката вероятно е за стимулиране на лактацията  Wink.
Колкото до договора за посредничество - няма такъв. Всичко беше в разговорна форма. А на въпроса на мъжа ми - колко ти дължа за услугата, отговора беше - а, не се притеснявай, ти отиди, работи, пък другото е лесна работа............ Но ако знаеше че лесната работа е 500 евро, вероятно нямаше да се възползва от тази услуга.

Иначе аз татито го подкрпям с ежедневни sms-си и чат-пат с кратки телефонни разговори

# 85
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Eто ме, ето ме  Party Party......аууууууу направо съм умряла за клюкинки...... Hug....пийвайки си кафенцето ви чета и разбира се ще се изкажа и аз къде без мен Joy
Първо кафенце молим.......и с млекце също..
Дарка  bouquet  bouquet  bouquet Добре дошъл на този свят, сладкия малък и неповторим за вас Янис Heart Eyes....нека расте и ви радва.....бъди смела за трудностите които те очакват и не забравяй че НИЕ Сме тук за помощ по всяко време Peace
Зайче що така и на мен ми е топло пък хормоните са ми в ред Joy Joy.....и съм 24 часа на климатик, не мога без него  Mr. Green
Донзита Документите ще са ти нужни преведени както вече са ти казали предимно в служба на децата т.е. училище, детска градина, педиатър, болница и т.н. .....ако смяташ да не посещаваш нищо от посочените места по горе то тогава не се налага и превода ти  Peace
Меланиаааа тя твойта семейна сага много интересно ми звучи я дай повече инфо, не се знае може някой от вас по някакъв начин да може да помогне, даде съвет или намери сродна душа с някой от нас  Peace...чакам с нетърпение разказа ти bowuu
Мама Ени Оставих те накрая но не на последно място ......както всеки един новодошъл на острова ни правят впечетление крайните неща .....Много хубавите и Много лошите ....... Thinking.....ГОлемите училища завършиха учебната година ако не се лъжа преди около две три седмици тъй че е нормано по улиците и по заведенията да е пълно с 15 до 17 годишни деца.....сега си изживяват ваканцията .....Днес ще пуснат и малките от началното училище и ще гъмжи по улиците с деца с надписани и надраскани ризи и напръскани с пяна за бръснене.....Така празнуват тук Joy Joy.....Да не говорим че в Ларнака има едно шадраванче на централна улица което редовно пълнят на този ден с веро за чинии и като се разпени хвърчи по колите и по улицата облаци от пяна ..........АЗ ЛИЧНО ИМ СЕ РАДВАМ еми така си празнуват ..... Laughing
Мен това което ме радва повече е че си е харесал шефа, другото го забравяш като си затвориш вратата в къщи ....... Peace....а дупките по улиците не са чак толкова много.....с течение на времето ще види колко са организирани държавните фирми по улично оформление и как за всичко се грижат само да намерят време  Mr. Green.......
За МТН незнам много неща знам че има право при първо закупуване на карта на безплатни СМС си но мисля че е само за кипърски оператори я погледни тук .....http://www.mtn.com.cy/index.cfm/id/home/lang/english
тук са тарифкитеhttp://www.mtn.com.cy/index.cfm/id/38/lang/english/
ЗАБРАВИХ ДА КАЖА ЗА КОМИСИОННАТА .......такава дължите само към българска страна и се уточнете с човека който ви е намерил работата точно колко пари му е комисионната ......кипъреца дължи и той комисионна но на агенцията от тук или там на човека който го е свързал с вас ........ТОВА Е

# 86
  • Мнения: 0
Добро утро момичета, искам да ви попитам някой от вас правил ли е превод и легализация на документ от гръцки на български тук?... и като цена как варират нещата

# 87
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
ФРАПЕНЦЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

КИПЪРСКИ БУРЕКИЯ ......МНОГО ГИ ОБИЧАМ ТЕЗИ НЕЩА ПЪРЖЕНИ..МММММ

И СЕГА САМО ОСТАНА ДА ДОЙДЕТЕ И ВИЕ bowuu bowuu
СЕДЕМЧЕне съм превеждала скоро неща тук ..... newsm78....последния път беше преди 12 години, със сигурност има промяна на ценорасписа Mr. Green

# 88
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Здравейте и от нас  Simple Smile
Влезнах аз онзи ден и ви чета поздравленията и се чудя от къде сте разбрали,а то какво било-имала съм си вестителка  Laughing Мерседесче   bouquet  Благодаря на всички за строхотните пожелания  Hug
Ние сме добре,мен ме мъчат още шевовете от епизотомията,а Янис почват да го мъчат колики  Sad
Надявам се скоро всичко да отмине...
SEDEM , тук не съм правила,в Бг съм правила,не съм и сигурна освен в посолството можеш ли да го направиш другаде? newsm78
Някоя от мамите знае ли как стои въпроса с гражданството на децата,аз искам Янис да е с двойно гражданство,тоест да има и българско,не само кипърско,но сигурно отново ще е голяма бюрокращина  ooooh!
Лека и успешна седмица   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 825
darka_  Честита ти рожба, много здраве и щастливо детство му пожелавам. Детето ти, така или иначе има българско гражданство - ти нали си българка? Само ЕГН трябва да му извадиш и си готова.

Общи условия

Активация на акаунт