КИПЪР - лято, фрапе, море и БГ мами дупέ до дупέ ;-) {36}

  • 64 622
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 903
Здравейте, девойки прекрасни! Flutter

Аз наминавам в леко телеграфен стил.....основно за да пожелая на съпружето на мамаЕни лек полет и успешно ново начало на острова, което да направи възможно сбъдването на най-оптимистичните ви очаквания Flowers Four Leaf Clover .....и разбира се, да му е жива и здрава тъщата Mr. Green .., все така да си го котка /явно й е "зет като мед" Wink/, та покрай него и за жена му /на въпросния зет/ файда да има  angel008 Joy Joy 

Катич, сега вече се обърках Crazy  - че след кой клас започва в Кипър гимназиалният курс? Rolling Eyes  Сега той не завърши ли 5-ти...или 6-ти Whistling  Така или иначе честито му начално дипломиране на големия ти юнак!...
И цветя за гордата му майка!  bouquet

anii-78
, благодаря за комплиментите относно темата reverance, както и за пожеланията, свързани с наближаващото ми приземяване на острова!....Надявам се всичко да се случи по живо по здраво, а че ще остана повече от доволна от пребиваването си, в това ни най-малко не се съмнявам yes

На всички неспоменати се извинявам, че така ги минах транзитно Blush....и цАлуФАни Kissing Heart

# 61
  • Мнения: leet
     
Добро утро на всички!    Кафенце с лека закусчица, че нали е лято все пак трябва да мислим за kилограмите.
Блонди, много мило, че си се сетила за заминаването на моя мъж и мерси за пожеланията!!!  
Кати, честито ви завършване! Да ти е жив и здрав малкия абитуриент все така да те слуша и радва!
Седем, Дарка - лека и спокойна бременност!
На всички останали желая спокоен и ползотворен ден!
Сега отивам да пийна за последно кафенце с мъжото, че от утре само виртуално ще можем да я правим тая работа.

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 07:16 от мама-ени

# 62
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Добър ден и от мен  Hug
Мама Ени Мерси за кафенцето и закусчицата  Peace...Желая Приятно пътуване на мъжо, дано детенце да не плачи много а мама ени също......Мислете си че скоро ще ви се случат хубави и положителни неща и да сте сигурни че това ще стане   bouquet....Да поздравя също и мамето ти  Hug Hug е на това се вика маме да подариш нещо нужно в точния момент а браво дай й една прегръдка от мен  Hug Hug
Блонди пък и всички мами които се чудят с това образование да поясня малко щото и аз бях така  Shocked докът схвана за какво иде реч та
- от 1 до 6 клас се води НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ - на гръцки ДИМОТИКО
- от там както е в БГ 7, 8, 9 клас тук се водят на гръцки ГИМНАЗИО....... 1ви, 2ри и 3ти клас тук
- от там както е в БГ 10, 11 и 12 следва на гръцки ЛИКИО ........ 1ви, 2ри и 3ти клас тук
- и после идва следването т.е. на гръцки ПАНЕПИСТИМИО или университета на български за полувисше или висше образование
е та това е .....та всяко едно от четирите изброени училища горе е във отделна сграда отдалечени една от друга ......не както в БГ от първи до 12 клас на един кюп ......е това му е гадното щото докът завършиш трябва да смениш 3 училища и после да следваш в четвърто #Crazy
А сега ви зарязвам най безобразно че пиша чекове да не взема да объркам нещо че лошо става  #Crazy

# 63
  • Мнения: 0
Топлоооооооооооооооо, а така се мечтая за прохладното дворче в къщи - България и как само хубаво го даваха че валиииии  Cry
 Мамо Енииии много вкусно лъха от снимчиците, пожелавам ви всичко най-хубаво тук на острова и ако мога да дам съвет за адаптиране, бих казала следното .... кураж и човек трябва да е положително настроен за да се пребори със всички трудности  Simple Smile
  Кати внесе интересна информация за малчоганите, и аз точно не знаех как върви разпределението тук  Simple Smile
    Приятен следобед  Heart Eyes НА ВСИЧКИ ТУК !

# 64
  • Мнения: 1
Катич,честито завършване на началното училище на синчето ти,да ти е жив и здрав и смело напред  Hug Hug Hug
Мама Ени, лек полет на мъжа ти и от мен / сигурно лети в момента  /  spoko а теб и детенцето ти силно прегръщам, като се сетя как ние се чувствахме като изпращахме нашия тати  smile3518, кураж и вярвай че е за добро   bouquet  bouquet  bouquet
Цитат
Момичета искам да ви попитам като имаме брак с таткото той може ли да взема майчинство, еднократната помощ която дават и по натам детски? Т.к моите осигуровки са до миналата година август и са ми прекъснати, а таткото е с точност в документите. И ако да кога трябва да подам документите за майчинство?

Седем, мисля че  и тук таткото може да получава майчинство, но не съм 100% сигурна  Thinking  пускат се две форми преди и след раждане, едната е за еднократна помощ а другата за майчинство, първата форма която трябва да пуснеш е тази / ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ /, първата стр. от формата се попълва от вас,  втората стр. най-горе се попълва от гинеколог  / той трябва да впише  датата на термина ти /но не по рано от 8 г. сед. преди термина, след като се попълни от него се попълва и от счет.на фирмата където работиш /в случая където работи мъжа ти / и той я изпраща в киноникес асфал. втората форма се попълва след раждане, с акта за раждане на детето се отива в киноникес асфал. и се пуска.... newsm78 ако се сетя друго ще пиша...  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 19:01 от anii-78

# 65
  • Мнения: leet
Изпратихме татито. За наша най-голяма изненада се оказа че мобилтел няма покритие в Пафос и телефонната ни връзка пропадна. Получих sms от някаква близка на работодателя на нашия тати с обяснение на ситуацията и предложение за сега ако има нещо спешно да звъня на нея и тя да ходи да намира шефа на татито и съответно да предава информацията. Сълзи за сега няма. Аз съм обяснила на Ники че тати отива на нова работа и там ще получава повече парички и ще можем да купим кола на Кетлер и той милия още от понеделник го е заизпращал да отива на новата работа. На първо време съм му спестила новината, че тати няма да се прибира, но рано или късно той сам ще се досети и тогава ще дообясня ситуацията. Интернет връзка с тати още не сме осъществили, но аз му изпратих имейл и се надявам скоро да си напаснем и връзка по скайпа.

# 66
  • sf
  • Мнения: 10 205
Здравейте,момичета!
Аз от толкова четене съвсем се обърках.  Rolling Eyes И нашите актове за разждане ли трябва да се преведат и легализират, а не само на децата? И сигурно пак в общината,в която е издаден се ходи, т.е. ще се пътува из провинцията  Rolling Eyes а акта за брак пак ли така се вади дубликат,защото ние загубихме нашия оригинал и сега сме с дубликат  Thinking
То колкото повече източници има, толкова по-объркващо става  Joy
едни познати имам, преди години ходеха за по 1-2 години там, работят, после се върнат тук за 1-2 години и пак така. Никакви документи не са превеждали, носили, лудница.

Айде надух ви главите,изчезвам   bouquet

# 67
  • Мнения: leet
Здравейте отново! Няма отирване от мен  Embarassed.
Татито си е купил карта на местен мобилен оператор - МTN. Знаете ли дали мога да му пращам безплатни sms-си от някой сайт?

# 68
  • Мнения: 85
donsita, процедурата е същата, но не мисля, че ти трябват. Но за децата почти винаги е необходимо. А и зависи за къде и пред кого ви трябват. Може да ви свърши и само превод на официална бланка. Наистина ако не се налага, не  е нужно да давате пари.

mama eni, не ми се е налагало да пускам и не съм наясно. Някой по-запознат да каже.

Аз в момента съм в София до края на месеца, и мога да помогна, ако се наложи нещо с преводи и легализация от България. После ще съм сигурно в Ливан, и след това в Кипър, юли, август...не съм сигурна още, малко ми е плаваща програмата.
За някои неща не мога да давам съвети, защото мъжът ми не е нито българин, нито кипърец, нито гражданин на ЕС (нищо че му удържт за втора пенсия в БГ  Joy), децата ми и те мешани, учебното им развитие и то не е от най-широко разпространените..хахаха... Дано някой ден ми остане време да разкажа повече  Simple Smile

Усмихнат ден!!!

# 69
  • Мнения: 0
Привет, ани благодаря за съвета определено ще пробваме този вариант пък каквото стане здраве да е  Simple Smile ще попълним формата Simple Smile
   мамо ени аз  съм на Сита, може и да има такъв вариант за безплатни смс, някой по запознат ще каже.
        Приятен ден  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 903
           ДобрЮтрУ! Mr. Green

Наминавам да ви пожелая уикенд мързелив, на който му се мързелува..; щур, на който му се щурее...и т.н. в тоя дух! Kissing Heart

Впрочем, днес е Черешова Задушница...
Да почетем всички, които вече не са между нас, но никога няма да напуснат сърцата и мислите ни...
Татко, за теб... Flowers Rose Flowers Rose

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 09:52 от Miss Blondy~Redhat

# 71
  • Мнения: leet
Нека Господ прости греховете им и успокои душите им. Амин.

# 72
  • Мнения: 3 219
Влизам да споделя една хубава новина Laughing, вчера сутринта Дарка се е сдобила с Янис, всичко е наред, да им е живо и здраво момчето Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 119
Добре дошъл малък Янис!
Да растеш здрав и силен, за радост на гордите си родители!


# 74
  • Мнения: 903
Честит дар -Янис на Дарка!   
Присъединявам се към пожеланията на Винаги... и разбира се, бързо възстановяване на щастливата мама!  bouquet

МерСедесче, благодарим ти, че сподели с нас тази чудесна новина! Hug

Общи условия

Активация на акаунт