Вашите деца стоят ли мирно в столчето за кола по време на път?

  • 3 317
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
desidani, напълно те разбирам. И ние сме същата картинка. И аз повече от всичко искам детето ми да е в безопасност, но то си е до дете. Моята не само не стои в столчето за кола, а не търпи да е дълго време и излиза от столчето за хранене, количката, проходилката #Crazy Просто има деца с по-буен темперамент и нашите явно са от тях.
Оставяла съм я да плаче близо час, колата ни направо се превръща в увеселителен парк от играчки, когато тръгнем на път, пеем с баща й и какво ли още не, но без резултат... Толкова обичаме да пътуваме, но тези сцени винаги ни помрачават настроението Sad
Моля се само скоро да премине този период Praynig
Това е 1 към 1 с положението у нас. Стоенето в столчето е мишън импосибъл. В кошницата стоеше, защото не разбираше какво става край нея. Но откакто е на възраст за столче - в никакъв случай. Двайсетина минути, както казвате, и това е. После ако я държа насила, изпада в истерия. Абсурд е да заспи в стола. Каквито и номера да правя, не се получчава. Изправя ми се косата, когато тръгнем на дълъг път, но това е - и аз чакам да го израстем този етап, защото за нас с баща й е напълно неприемливо това състояние.

Ако някой ми беше описал тази картина преди да се роди дъщеря ми, щях и аз с тази непоколебимост да отсека- не може да не можеда стои в стола! Да де, ама явно има деца, за които такива правила не важат. Тя е такова шило, че не стнои на едно място никъде, не само в столчето за кола, но и в това за хранене. Неподвижна е само като спи. Това е.

# 16
  • Мнения: 46 518
Мисля, че има значение и откога детето е поставено в столче, ако винаги се е возила без столче няма начин да не протестира, трябва време, за да свикне.
София непрекъснато се вози в кола от новородена, но никога не е пътувала без столче и сигурно не може да си представи друг вариант. Знае, че като влезе в колата си сяда в столчето.

# 17
  • Мнения: 6 243
Мисля, че има значение и откога детето е поставено в столче, ако винаги се е возила без столче няма начин да не протестира, трябва време, за да свикне.
Няма значение, мила Sad. От новородена стои в кошница, а от 7ия месец - в столче. Винаги е била подходящо и надлежно оборудвана. Но като й се отвориха очичките, и стой та гледай  Mr. Green Напоследък стои доста повече с колан, без столче, та съм се замислила за едни седаки, които се слагат само под дупето. То само такова нещо нямаме, ама какво да правиш...

# 18
  • Мнения: 273
И ние от самото начало сме със столче за кола, така че май не е там проблема Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 270
Пътуването за нас е кошмар. До морето пътуваме само нощем. От самото начало я слагаме на столчето. Иначе е кротко дете, ама явно мрази да пътува. И аз му отървах края... И кога ще го израсте? Като стане на 10?

# 20
  • Мнения: 98
Syshto nezavisimo na kakvo razstoianie- samo v stolcheto, mislia, che veche znae/ 15 meseca/ che myrdane niama. Imam i slednia trik, ako se razmrynka- davam soleti, biskviti./osven igrachkite/ V kraen sluchai- spirame za pochivka. V koshnica se vozeshe ot rajdaneto- niamah nikoga problemi- do 9-ia, 10- ia mesec, kogato veche ne zaspivashe tolkova lesno, zapochna da ne iska izobshto da sedi v stolcheto, napravih greshkata da i pokaja, che moje da pytuva i po drug nachin. No sled pytuvaneto ot Burgas do Sofia, po vremeto na koeto beshe vyrhu men, vyrhu bagaja, pod sedalkata, predpriehme po- radikalni merki. Kupihme po- goliamo stolche/ kato navyrshi godinka/-9-18 kg.i samo sednala v nego. V nachaloto reveshe i ne iskashe izobshto da sedne v nego. Pyrvite niakolko pyti siadashe nasila i s rev, no sega polojenieto e drugo.Razbra che v kolata vsichki sediat na miastoto si i mirno se voziat

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Стои само докато сме в движение спре ли колата и започва да вика. А ние определено не сме от най кротките деца на света. В началото като започнахме да го слагаме протестираше, но после свикна. Но по принцип обича да пътува и това е единственото време когато е спокоен и кротък, за мен това е момент за почивка.

# 22
  • Мнения: 1 410
Засега още заспива, когато пътуваме, но  по-нататък незнам как ще е ...  33uu

# 23
  • Мнения: 2 596
Хехе, било до научаване, дрън-дрън. Нашето дете е в столче в колата от както се е родило, но сега вече не издържа в него повече от  час. Даже това е много, той е от тези дейните деца. Иначе не едно място се задържа едва  секунди, когато е буден.

# 24
  • Мнения: 644
Хехе, било до научаване, дрън-дрън. Нашето дете е в столче в колата от както се е родило.

И при нас е така.В началото беше в кошче,а от скоро седи и в столчето.

# 25
  • на село
  • Мнения: 3 917
Ох, позната история, в чудо съм се видяла и всяко пътуване си е кошмар.
Някоя мама беше споменала да го съобразяваме с режима на детето, че как да го съобразя като трябва например да пропътувам 500 км., а и тя спи само па веднъж на ден...Все се надявам като порасне още малко и да не е така, а вече сме почти на 1г.и 8м.  Simple Smile
Стига, че не иска да стои в столчето, ами иска и да се разхожда по седалките и въобще не си е до научаване, кака и  не е слагана в стол и никога съм нямала проблем с пътуването, всичко си е до дете.

# 26
  • Мнения: 8 769
С дъщеря ми леко поизпуснахме момента със столчето за кола. И да пътува завързана бе някакъв кошмар. До скоро. Купихме й ново столче за по-голями деца, изключително комфортно. Тя бе безкрайно щастлива, почувства се по-голяма, а и виждайки братчето й също да седи завързано до нея, в нейния по-малък стол, се успокои.
За малкото-столчето пък му дойде като манна небесна-вече вижда всичко по пътя и му е изключително интересно.
Споделям мнението, че трябва отрано да свикне детето. Ако ли не-къмто три годинки започват да разбират, и ми се струва, че може да се постигне разбирателство с помощта на убеждението. Даже сега дъщеря ми пита всеки път има ли полицаи, къде са, и гордо заявява, когато ги види по пътя, че няма да ни глобят, защото всички сме с колани!!

# 27
  • Мнения: 5 539
desidani, напълно те разбирам. И ние сме същата картинка. И аз повече от всичко искам детето ми да е в безопасност, но то си е до дете. Моята не само не стои в столчето за кола, а не търпи да е дълго време и излиза от столчето за хранене, количката, проходилката #Crazy Просто има деца с по-буен темперамент и нашите явно са от тях.
Оставяла съм я да плаче близо час, колата ни направо се превръща в увеселителен парк от играчки, когато тръгнем на път, пеем с баща й и какво ли още не, но без резултат... Толкова обичаме да пътуваме, но тези сцени винаги ни помрачават настроението Sad
Моля се само скоро да премине този период Praynig
Това е 1 към 1 с положението у нас. Стоенето в столчето е мишън импосибъл. В кошницата стоеше, защото не разбираше какво става край нея. Но откакто е на възраст за столче - в никакъв случай. Двайсетина минути, както казвате, и това е. После ако я държа насила, изпада в истерия. Абсурд е да заспи в стола. Каквито и номера да правя, не се получчава. Изправя ми се косата, когато тръгнем на дълъг път, но това е - и аз чакам да го израстем този етап, защото за нас с баща й е напълно неприемливо това състояние.

Ако някой ми беше описал тази картина преди да се роди дъщеря ми, щях и аз с тази непоколебимост да отсека- не може да не можеда стои в стола! Да де, ама явно има деца, за които такива правила не важат. Тя е такова шило, че не стнои на едно място никъде, не само в столчето за кола, но и в това за хранене. Неподвижна е само като спи. Това е.
Същата история е при нас Tired
Към останалите - благодарете се, че са ви кротки децата и не си мислете, че е само ваша заслугата да стоят в столчетата. Моята щерка се вози в столче откакто се е родила, но в последната половин година мисията наистина е невъзможна. Солети, снаксове, шишета с вода, играчки - нищо не върши работа за повече от 10 мин. Да не говорим, че аз съм отзад да я занимавам през цялото време. Просто шило в торба не стои!!! Тя и през другото време не може да си седи на дупето мирно повече от 5 мин. А в колата си умира от кеф да тръгне да ни се разхожда по главите.
Налага ни се да пътуваме често, защото родителите на мъжа ми живеят в Казанлък и се моля да не стават инциденти Praynig
Апропо, до каква възраст трябва да пътуват в столче децата?

# 28
  • Мнения: 2 755
Мисля, че има значение и откога детето е поставено в столче, ако винаги се е возила без столче няма начин да не протестира, трябва време, за да свикне.
София непрекъснато се вози в кола от новородена, но никога не е пътувала без столче и сигурно не може да си представи друг вариант. Знае, че като влезе в колата си сяда в столчето...
И при нас е така. Понякога обаче, когато попаднем в задръстване, започва да мрънка. Тръгнем ли, няма проблем. Явно му харесва да се вози.

# 29
  • Мнения: 8 769
Апропо, до каква възраст трябва да пътуват в столче децата?
Докато могат нормално да бъдат завързвани с коланите на автомобила.

Общи условия

Активация на акаунт