Веганството - да споделим опит (6)

  • 38 595
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 9
Паразитите наистина са много опасни и могат да причинят един куп болести.В книгата си Хулда Кларк много подробно говори за тях.Знам,че се пренасят върху хората чрез яйцата си.Чувала съм,че през очите проникват много паразити и понякога обтривам очите на детето с тампони сребърна вода-незнам обаче дали има ефект.
Наскоро в един здравословен магазин попаднах на тинктура от черен орех,била много мощно средство за убиване на паразити,но не съм се интересувала подробно.
Момичет,дайте ми идеи за закуска на детето.Сутрин преди градина много му се спи и не иска да хапне нищо.В градината, вчера за първи път видях закуската-две големи бели филии слепени с масло или маргарин-направо бях потресена.

# 616
  • Португалия
  • Мнения: 4 518
моите,от поне година закусват едно и също /но те са особен случай!/
плод+зърнени/овесени ядки,зърнен флейкс,елда,ечемик.../+мед/фурми,стафиди/+вода-пасирано
нещо като плодово зърнено мляко,с консистенция на боза
това,към 8-8,30ч.,в градината закусват после в 10ч.

# 617
  • Мнения: 9
Mamagemelar,овесените ядки преди това киснеш ли ги или просто сурови ги смилаш.Проблемът при моето дете е,че не обича нито овесени,нито ечемичени ядки и ми е много трудно със закуската.Не съм се сещала да ги пасирам така с плод,може да не ги усети в този вид.По принцип давам плода отделно.Благодаря ти за идеята!

# 618
  • Португалия
  • Мнения: 4 518
овесените ядки ги пасирам без накисване,а и те не са сурови!

# 619
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Пишете за паразити, какви симптоми евентуално навеждат към зараза с паразити?

# 620
  • Мнения: 2 132
Аз също правя такава каша за закуска Simple Smile - Най-различни ядки (овесени, ечемични, ръжени, от просо и т.н., но на флейкове) + банан + 2-3 сушени плодове+ малка шепа ядки+ малко меласа и малко спирулина Simple SmileМег, беше писала, че е добре и малко канела, но аз все забравям за нея. Всичко това го пасирам и става като каша. Аз лично накисвам ядките във вода(която става на овесено мляко) или ядково мляко за 15-20мин.
Друго, което може е филийка хляб по избор + някакъв пастет, хумус, лютеница и т.н.
Или някакви домашни бисквитки, направени предния ден и съхранени в контейнер.

# 621
  • София
  • Мнения: 5 217
Ниролин, аз се шегувах със себе си, много ми харесват включванията ти, винаги   bouquet

За Хулда Кларк - вижте в този сайт се говори за прочистване от паразити (и от токсини с добре познатия детоксикатор) , разпитах, с електричество някакво беше... Питах дали е по метода на Кларк, но жената не беше информирана. Иначе самият метод ЮМЕЙХО много ми хареса и ако цената при този човек не беше така зашеметяваща, щяхме вече да сме се изредили при него.
http://www.yumeiho-bg.com/

# 622
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет Simple Smile

пак влизам тук с въпрос, незнам къде другаде на попитам... Rolling Eyes

сега взимам спирулина, 400mg. всяка таблетка.
препоръчително , според опаковката, е на ден да взимам 3х4табл.
аз взимам една сутрин и една на обед... ако наобед забравя и я взема по-късно, то нощем не мога да спя newsm78
някакси имам прилив на енергия и не мога да заспя отново Rolling Eyes

въпросът ми е: да увелича ли приема в този случай?
някой има ли подобен опит?

# 623
  • Мнения: 1 732
nirolin ,
след като му се спи на детето, първо предложи напитка. А и то си е по - добре да се започне с нея.
Опитай се да направиш програмата така, че да има време за разсънване и възможност за закуска у дома. Иначе варианта със  зърнените закуски  и при нас върви. Правя най- различни смески. Понякога пасирам като каша- крем, понякога не.
Правя и авокадени сандвичи, отгоре с краставица/чушка. Или пълнена чушка. Пълнежът е различен-/смлени семки, авокадо, маслини, краставица, пастети...../, пълнозърнест кус-кус; качамак/правя го и за вечеря/ ;
понякога когато има останала баница от предния ден, предлагам нарязана на парченца, или кюфте, между филии - като сандвич; уикендите правя палачинки.

за паразитите съм срещала инфо, че някои храни ги  профилактират/не знам за кои паразити важи/. Май бях писала доста отдавана за чер пипер, лук, хрян -лютивите храни и подравки.


Призовавам Вери да се върне в темата, защото гледам, че пише из разни други, а при нас - не   Crossing Arms Naughty Няма да се разберем така Simple Smile

Много ще съм радостна ако Вери се върне Heart Eyes Peace Simple Smile Grinning

asyalein,
нямам опит. Но лично аз не бих увеличила.

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 21:45 от take a smile

# 624
  • Мнения: X
привет Simple Smile

пак влизам тук с въпрос, незнам къде другаде на попитам... Rolling Eyes

сега взимам спирулина, 400mg. всяка таблетка.
препоръчително , според опаковката, е на ден да взимам 3х4табл.
аз взимам една сутрин и една на обед... ако наобед забравя и я взема по-късно, то нощем не мога да спя newsm78
някакси имам прилив на енергия и не мога да заспя отново Rolling Eyes

въпросът ми е: да увелича ли приема в този случай?
някой има ли подобен опит?

Аз взимам по 4 гр. (8 х 500 мг) на ден от около два месеца, преди това - по 3 гр..
Взимам ги наведнъж, когато се сетя, обикновено по обяд, но понякога и късно вечер, само че не съм усетила да ми се отразяват по някакъв начин на съня... И аз не знам какво да те посъветвам...

# 625
  • Мнения: 4 392
Днес отворих опаковката на Durra. Мег, не знам защо си ги изхвърлила. Предполагам, че не си падаш по кориандъра. Овкусени са здраво. И чесън има. Аз избягвам разни прахообразни смеси, но тази ме изкуши, защото имаше бонус - машинка за фалафел, та затова се жертвах. Но пък днес направих доволно количество фалафели. Страхотни станаха!

За добавките- спирулини и прочие, съжалявам, нищо не мога да кажа. Никога не съм вземала, освен една мака, която така и не можах да изпия докрая. Sick

Ниролин, аз се шегувах със себе си, много ми харесват включванията ти, винаги   bouquet


Аз също. Иронизирах себе си, че не съм наясно, защото не съм задълбавала дотам. Но ми харесва, че темата придоби някакъв академичен вид. Grinning  bouquet

По въпроса за паразитите: Преди време гледах един филм за тях и ми настръхна косата. Разрових се в книгите и се оказва, че всеки 4ти има паразити! Страшно много болести предизвикват.
Според Хулда Кларк всеки случай на рак е породен от паразити.

Направих си профилактична противопаразитна терапия с орехова настойка, пелин и карамфил, въпреки че не съм имала симптоми.
Мисля даже пак да повторя. Примерно по два пъти в годината да си правя.

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 21:54 от Госпожа Емилия Спиролинова

# 626
  • Мнения: 3 869
Ася, в книгата за суперхраните на Улф става дума за грамове на ден спирулина, а ти от микрограмове усещаш промяна! Ако вземеш 2 таблетки сутрин как е? Може просто да взимаш повече преди обяд, щом вечер имат такъв ефект...

Моето хлапе много харесва вариации на тема "мюсли" и самО си иска най-често. Ако ще ги носим някъде, ги правя малко по-гъсти - вътре има разни зърнени ядки, семенца, ядки, сушени плодове и някакво зърнени мляко. Често ползвам и пуканки от амарант и киноа, биокорнфлейкс и такъв от елда или просто накисната сурова елда заради леко ядковия вкус. Харесва също сандивич с авокадо или тахан и пасирани маслини. Понякога закуската е само накиснати ядки или плодове и в тези случаи си иска пак нещо около 10 ч. Добре че в ДГ им предлагат полдове и ядки и билкови чай с мед - това напълно го успройва (и мен де Simple Smile).

Откъде я купувате тази смес за фалафели Дура?? Моят беше нещо друго мисля, и не заради подправки, а заради това че беше направена от несварен нахут я изхвърлих - пълно подигравка беше с технологията!!

# 627
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Направих си профилактична противопаразитна терапия с орехова настойка, пелин и карамфил, въпреки че не съм имала симптоми.
Мисля даже пак да повторя. Примерно по два пъти в годината да си правя.

Би ли споделила за каква точно профиактика става дума?  bouquet Набързо прочетох, че в миналото рециновото масло е било ползвано с тази цел. 

# 628
  • Мнения: 1 732
Mooimeiske ,
виж тук. Има инфо за прочистване от паразити.  Simple Smile
в коментариите има ценни линкове и подробности

# 629
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Много благодаря Hug Има доволно много за четене Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт