Веганството - да споделим опит (6)

  • 38 615
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 384
Аз днес слушах, че може въобще да не са краставиците, а някакви други зеленчуци. Сега пък Русия забранила целия внос на плодове и зеленчуци от Европа. Представяте ли си какви загуби ще понесат хората, които изнасят за там и производителите!
И възможно ли е да има и в плодовете? Защото зеленчуци повече се купуват български, но плодове, авокадо кой ги знае откъде са. Бактерията е мутирала от две други бактерии, така че е нова. И мен ми намирисва на нарочно направено.
Аз се притеснявам малко. Ако все пак не сме се заразили в Германия, не ми се иска тук да се заразим. Голяма логика,ама.... Blush

ФФ Фантастико ли е? Съгласна съм с вас, че и във веригите лъжат и още как   Close
Мен почти не ми се е случвало да купувам развалени продукти. Иначе правя рекламации и връщам в магазина.

# 76
  • Мнения: 189
Те това се цели...

Стига, момичета. Hug Бактерии навсякъде и да се капсуловаме в кислородна капсула пак няма да избягаме, щот сме бъкани целите с бактерии. Когато човек е здрав - психически и физически, току така не може да го нападат разни неща. А като се притеснявате и се вкарвате във филми как мислите...остава ли ви психиката, а от там и физиката все така устойчива...?! Но то след дни се очаква и лекарството да измислят, което да излекува "заразилите се".

Прочетете си нещо хубаво за душата, разходете се на хубаво място, заредете се и оставете бактериите да си вършат работата  Peace Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 5 217
Не лекарство е целта, ваксина ще измислят!

Жени, имената: Алнатура, Алверде, К и К , софийски магазин на ул Костенски водопад
Зеленясали био картофи продава навсякъде,  да не  вземе да се наложи като здарвословно   Joy

Препоръчвам ви това- детски отговори на въпроси, поставени от възрастни:
http://www.pravoslavie.bg/%D0%92%D1%8A%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%82%D … 0%B9%D0%BA%D0%B0-
Невероятен текст! (има го в много сайтове, но тук не е на черен фон, затова избрах този)

# 78
  • Мнения: 9
Здравейте, някой питаше за киселина в картофите,която се трансформира при висока температура.
В картофите и храните богати на скорбяла(всички зърнени храни) се съдържа аминокиселината аспарагин.При температура над 120 С се осъществява реакция между аспарагин и рудуциращи захари,които естествено се намират в скорбялните продукти.В резултат се образува веществото акриламид,което е класифицирано като потенциален канцероген.
Тоест казано с по прости думи когато печем,пържим картофи или да кажем бисквитки или сладки при температура над 120С се образува акриламид.
Като колкото по-висока е температурата толкова повече,акриламид се образува.
Има някакви доказателства,че когато картофите се киснат 2 часа преди да се сготвят количеството на аспарагин намалява с 40 процента и от там се образува и по-малко акриламид.
Това важи и за сортове картофи с ниска концентрация на редуциращи захари.

# 79
  • Мнения: 9
Освен това самите пържени картофи са вредни и поради това,че при термична обработка на мазнини и захари,които се съдържат в картофите протича процеса гликиране.Гликирането е процес,при който прости молекули захар се свързват с протеин или липидни мазнини без добавяне на ензим.При този процес се отделят вредни вещества.Гликирането прави картофите зачервени при пържене.

# 80
  • Мнения: 3 869
Ниролин, благодаря за инфото!!! Много полезно!!

Така обаче разбирам, че нищо тестено и картофено не трябва да се приготвя на Т повече от 120 С. Което пък не оставя много възможности... Печените къртофи също отпадат като оция независимо как се пекат (при 120 С ще се пекат доста време...). А хлябът? Той също се пече на повече от 120 С... или все пак трябва да има едно известно и по-голямо количество захар (както е при бисквитки и сладки) за да се случи това?!

# 81
  • Мнения: 685
Не лекарство е целта, ваксина ще измислят!
Жени, имената: Алнатура, Алверде, К и К , софийски магазин на ул Костенски водопад
Зеленясали био картофи продава навсякъде,  да не  вземе да се наложи като здарвословно   Joy
Къде на Костенски водопад? Кой магазин?

И аз мисля, че целия този шум е с цел. Вчера един приятел ми каза, че бактерията била всъщност в марулите и понеже знаел какво съм тревопасно да внимавам.. Е, по тази логика да спрем да се храним ли? Кой знае къде е измислена поредната отрова (ваксина) и трябва да я лансират на пазара. Мъчно ми е за детето ми, че живее в такъв свят, преди 20г. всичко беше различно.
Онзи ден ми се наложи до спешното да отида и на една хубавица до мен заради кърлеж и треснаха ваксина против тетанус.  ooooh! А доктора какви глупости й говореше да я наплаши, с мъжа ми само се спогледахме невярващи на ушите си.

Ниролин интересна информация даваш, само дето ме натъжи още повече.

Прочетете си нещо хубаво за душата, разходете се на хубаво място, заредете се и оставете бактериите да си вършат работата  Peace Hug
И аз така мисля, нито гледам ТВ, нито слушам новини.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 402
извинявам се предварително, че ще върна темата страници назад, но така се получава, като няма време за писане...

cmilena, разбирам огорчението и безсилието, ще ви трябва време, желая кураж и любов на цялата ви фамилия, сили да продължите напред, който както може; благодаря ти за препоръката за хомеопат

fotinaklaros, беше питала за черния дроб - това пречистване го павех като серия от пречиствания на органите, с което започна и моето веганство, предписано ми е лично на мен от натуропат (така да го нарека), затова не съветвам никой да го прилага; при различните хора дози, билки и средства ще окажат различно влияние

иначе това е серият от процедури, която се прилага три пъти - веднъж май, веднъж юни и веднъж юли, съобразени са с лунния календар; процедурите са следните: 13 дни преди пълнолуние се прави клизма със следния разтвор: 1.5 литра вода + 2 с.л. цикория, ленено семе, пелин, репей, блатен аир - тези неща къкрят 10 минути и киснат 30, после се отцежа и се добавя супена лъжица лимонов сок; 10 дни вегански режим, на 11-я ден пак се прави клизма. От 11-я до 13-я ден не се яде нищо. През тези 3 дни се пият само сокове от ябълки, моркови и червено цвекло в отношение 1:1:1 по 3л. на ден + чай от бял трън, царевична коса, глухарче, брош, ревен, полски хвощ - по 2 с.л. от всяка билка се варят 5 мин. в 1 л. вода. На 13-ия ден, който трябва да съвпадне с пълнолуние, сокове се пият до 16.00 часа. От 18.00 до 20.00 часа се пие 200 мл. зехтин и 200 мл. лимонов сок прясно изцеден: по 1-2 глътки зехтин, 1-2 глътки лимон, почивка 10-15 мин. и пак. До 20.00 трябва да се изпие. През нощта или на другия ден сутринта се получава разстройство и след 3 –тото или 4-тото ходене в тоалетната се прави отново клизма. Това нещо се повтаря и другите два месеца.

Аз не успях да го направя. Правила съм глад на сокове и други течности по 7 и повече дни. Но в този случай комбинацията от цвекло, моркови и ябълки ми подейства толкова разхлабващо, че трябваше да прекратя още на втория ден от първото гладуване. Да си призная не бих и повторила, освен ако това не е единственото, което може да се направи за отстраняването на проблем. Разбира се след консултация с човек, който разбира.

Относно изследванията на "жива кръв", именно защото не съм специалист не хващам току-така вяра на каквото ново ми предложат. Особено като наблюдавам фриволното тълкуване на резултати и обяснения, които са от обща култура. Сериозно, не ми звучи сериозно. От друга страна, имам богат опит с традиционните изследвания, които също не са помогнали за нищо. Преди около 10 години в продължение на цяла една година имах всеки ден температура (ок. 37.2), слабеех при положение, че ядях тонове храна, на ръст 180 см бяха станала 62 кила и повярвайте на моя едър кокал изглеждах като излязла от Освиенцим. Направих всички възможни изследвания в лаборатории, които ми казаха лекарите, на скенери бях - нищо. Накрая ми изписаха лексотан, защото си мислели, че нещо ме притеснява, ама не си казвам  Shocked Височайша глупост. Всичко завърши една зима с две седмици в болницата с пневмония (когато трябваше да ме приемат в болницата се опитаха да ме изнудят да им дам пари под претекст, че нямало свободни легла, но това е друга тема). Може и да е било до психика не знам. След 3 вида антибиотици, още 2-3 месеца след това продължавах да имам температура и после всичко изчезна. Да чукна на дърво съм ок, но това си беше е...ти experience-а. Та така, практиката ми сочи да нямам 100% доверие на нищо.

Извинявайте за дългия пост, надявам се, че не съм досадила  Blush

Иначе за довечера маднжата ще бъде зелени чушки, много лук, гъби и ориз Simple Smile

# 83
  • Мнения: 62
"Какво ядем?"- http://right-2-know.org/index.php?option=com_content&view=ar … 127&Itemid=82

Интересното е, че от 1 година и този  Канал R-2-K  вече умря! Що ли?

Правете 3-те елементарни упражнения на Астропсихолога Кирил Груев:

http://play.novatv.bg/play/248394/?autostart=true (след 18 мин.)

пп. До колкото разбрах  в  1-то  упражнение мантрата е:

"Мерухим  (3  пъти), Али Бехар, Махаама, АУМ"

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 16:34 от elenex

# 84
  • Мнения: 9
Meg!,правилно си разбрала.
Акриламид има и в хляба,но в по-малки количества отколкото в чипс,пържени картофи и бисквити.Тъй като хляба се прави от пшеница,ръж или царевица ,те съдържат аспарагин.Интересен е факта,че хляба от пълнозърнесто брашно съдържа повече акриламид в сравнение с този от бяло,което не е добре.Освен това в кората на хляба се намира по-голямо количество акриламид отколкото във вътрешността.
Непрекъснато се правят нови изследвания,които имат за цел да установят как да се ограничи акриламида в хляба и тестените изделия.За сега е установено ,че маята и продължителното втасване на хляба значително намаляват акриламида,ако се сложат добавки на калиев карбонат,натриев и калиев бикарбонат също се намалява акриламида.Хлябът от квас също е с ниска концентрация на акриламид.Но препечения хляб е с увеличена концентрация.Тоест храни,които съдържат акриламид след повторно загряване увеличават акриламида.
Оризът е с ниска концентрация.
Остава да ядем само ориз.

# 85
  • Мнения: 2
Здравейте, извинявам се, че Ви се намесвам в темата/защото не съм веган/, но исках да питам дали ползвате Био препарат за измиване на зеленчуци?
И по-специално дали имате опит с този - http://www.-spam112-/magazin/pochistvashti-i-perilni-preparati/r … ml-bio-10488.html
Що се отнася до бактерията в Германия, доколкото разбрах е мутирал щам от два други вида, и се повлиявала само от някакво супер скъпо американско лекарство, пуснато в мрежата 2010 год.
И въпреки, че не искам да звучи като теория на конспирацията,  няма да се учудя ако тази компания освен лекарство, си е направила и бактерийка.

Та мойто мнение е, че по -добре да си мия и беля всичко, отколкото да се предоверявам на някой, пък било то и био производител.

# 86
  • Мнения: 1 732
nirolin , много благодаря за подробната информация  bouquet
биохимията ми е много интересна Simple Smile
petkanka_1 , затвърждаваш моите опасения, които бях споделила, за криминален елемент в цялата тази бактериална истерия.

# 87
  • Мнения: 739
@petkanka_1 Аз използвам ето това измиващо средство за плодове и зеленчуци. Пише, че премахва пестицидите, обаче се чудя как е възможно само с едно измиване да става това newsm78



И понеже съм нова тук, искам да кажа (напиша Simple Smile) Здравейте на всички!
Аз съм вегетарианка, в процес да стана веган. Малко по малко се лишавам от всички животински продукти, като целта ми е накрая да съм веган.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Изпуснах ви... Hug

# 89
  • Мнения: 1 849
Търся си ник, много ме усмихна с тези детски отговори  Laughing

Да препоръчам за утре (за София) празнуване на Деня на детето пред 4 юни  Party
http://www.slusham.com/dvudneven-detski-panair-pred-narodniya-te … tar-programa.html

М-да, наистина едно време се е готвело много по-здравословно, на печките с дърва баба печеше баницата по час и половина, сладки почти не се правеха...

Фики, добре дошла!  Hug

Бих препоръчала едно доста по-леко пречистване на черния дроб:
http://plamenshopov.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/04/11/detoksika … rniia-drob.526433

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 22:58 от M_Nik

Общи условия

Активация на акаунт