Лятото е тука вече, февруарчетата разсъблече!-Teма 10

  • 33 960
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
Юхууу, ние сме тук Simple Smile
Бяхме няколко дни на Варна, че имах изпити (4 от 4 взети с 6-ци  coolcool ), затова не съм се явявала, че нямах комп там.
Връщам се да ви чета и по- късно ще се включа по темите  Hug
Честити месечинковци  Heart Eyes
Hey_ya, моя бандит също не харесва чиста тиква и се мръщи и прави физиономии (хем домашна му правих). Пробвай след няколко дни или изчакай и по- късно (след месец примерно) му дай двукомпонентно ябълка с тиква или тиква с картоф, може пък тогава да го хареса Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 11:38 от Fantasy_Girl

# 31
  • Мнения: 95
Да споделя за заспиването. През деня ако сме навън и се движим спи, но ако сме вкъщи предремва след всяко хранене само по двайсетина минути. Вечер както писах и по-рано заспива към 20:00-21:00 ч. сама с бибероната в уста. Нито я люлея нито нищо. Оставям я в креватчето с биба в уста и след най-много 5 минути е заспала. Даже понякога толкова и се доспива вчер, че едва се наяжда.

Кали, и аз съм със слънчева алергия. Получих я преди няколко години на едно море. Така се бях обринала по целите ръце, че не можеш да ги свия в лактите.  По корема също имах обрив и по свивките на краката. Та от тогава до преди две години преди всяко море си правех по една инжекция урбазон за да не се обривам. След това спрях с урбазона, че е много вреден, но започнах да ходя преди всяко море на солариум и това ми помагаше също да не ми се появат пъпчиците. Също от тогава ползвам едно мляко с Юсерин противоалергично с 25 или 30 фактор е( в момента не се сещам точно) което също ме спасява и нямам проблем.

Драйвър, бих те посъветвала да се консултираш с лекар какво да взимаш.

# 32
  • Мнения: 186
Здравейте сладуранкиии Hug

Моя синковец ако знаете как заспа преди малко.. hahaha Станахме в 9, ядохме и в 11 вече пак му се спи...започна да си мрънка, сложих го в кошарата да се занимава с играчките/вече основно сам си заспива... bowuu/, обаче не преставаше да мрънка и да си плюе бибата, аз го катурнах на една страна с носле към стената на кошарата и моментално се отряза... Joy Иначе и ние сме като бебката на Shine On You Crazy Diamond - спиме след всяко ядене за по 2о-тина минути, максимум половин час/не м питайте на какво търчане гледам да посвърша нещичко.../

Честито на днешните ни месечинковци, да са живички и здравички
  Hug

Бенджи, сигурна съм, че днеска ще имете така чаканото ако  baby_neutral

При нас времето днес е кофти, за сега сме си вътре... #Cussing out

Драйвърче, и аз не мога да помогна с проблема ти...дано се оправиш, че гадост са тея алергии... #2gunfire

Мим, маникюра както обикновено е страхотен...  bouquet

Сетих се нещо - вчера някой питаше колко време съхраняваме отворено пюре - 48 часа пише на тях, демек 3 дни може да се дават - като ги отворим, на другия ден/24 часа/ и на третия/48/, аз така правя...


Последна редакция: пн, 30 май 2011, 11:33 от amidala13

# 33
  • Мнения: 95
От вчера все тази песен слушам. Та реших да ви почерпя с нея тук!  Wink

# 34
  • Мнения: 737
За пътуването - ще пътуваме до БГ с кола, а на връщане със самолет. Надявам се да му понесе.

Захранването е борба при нас, но аз не се отказвам - по малко и редовно. В тази връзка спрях да пиша в темата, в която Пчеличката каза, че "ще ни хапнат"  Mr. Green.

Иначе ние имаме едно малко зъбе от долните - пише, че около 6 месец се показват, но акселерацията явно е в пълна сила.

За съжаление на работа се връщам от Септември - живот и здраве всичко да е ОК.

За гърлото - препоръчвам и ракийка с шопска салата.

# 35
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Да се разпиша и аз в новата темичка.Заглавието е много сладко. Grinning
Дребния не спира като е буден да си говори нещо и да подвиква на играчките. hahahaМного е забавен и едни странни извивки вкарва,певец ще става.Каката и тя беше така и много обичаше точно по центъра или където има много хорада се разпява и да крещи,а мъжа ми умираше от срам. Mr. Green
И при нас времето е хладно и духа,а в стаите най сетне се разхлади малко.
Тази седмица май ще очакваме преводи от НОИ за майчинството. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5
здравейте и от мен в новата тема!

някой попита за пътуване със самолет с бебе. Ние пътувахме наскоро до България и обратно. Не е толкова страшно. Количката ни я взеха с багажа, в самолета вкарахме седалката за кола- позволено е да я сложиш до твоята седалка, ако има празно място и е много удобно. По време на изллитане и кацане трябва да се даде на бебето да смуче за изравняване на налягането, аз кърмех или се мъчих с биберона. Вальо викаше малко, ама то беше, щото си беше крив тоя ден и не му се седеше на едно място. На връщане се наака 2 пъти в самолета, но в тоалетните има свалящи се плоскости за повиване, така че нямаше проблем. А и персоналът на самолета е много любезен и винаги готов да помогне. На мен ми предстои полет сега средата на юни и ще съм сама с бебето, малко съм притеснена от гледна точка на това как ще мъкна бебе в кош, количка, багаж от багажното, но ще го измисля някакси...

За заспиването- голям проблем. В леглото сам не е успявал да заспи. Особено пък, като си види въртележката, полудява и почва да мята крака, да вика и от много движения дори повръща. Досега успявам единствено като го пораздрусам на ръце. Иначе в количката напоследък е голям рев, но го търпя и той заспива.

за количката- още сме в коша за новородено, но окъсява вече и се чудя от кога да минавам на летния вариант. Иначе го повдигам леко да гледа и е доволен, само дето се смъква бебо надолу по наклона и това му е неудобното..

за захранването- аз лично се ориетирам по една таблица на Хип.
http://www.hipp.de/index.php?id=180
накратко и на български- 4-6 месец сутрин и предиобед мляко, наобед зеленчук и плод за десерт, следобед плод, вечер каша. Въвеждането на храните става постепено, като се почва от обяда, после е следобената закуска, накрая кашата.

И аз да си питам в тази връзка за кашите- вие от кога мислите да ги давате и по кое време на деня??? А каква марка предпочитате??

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 11:59 от Sofie

# 37
  • Мнения: 186
Теди, честито ви зъбенце  Hug

И при нас е борба захранваето, ама и аз съм тъпа, ама упорита... Joy

Ние се събудихме междувременно/половин час както ви казах.../, ама аз си трая и не му се приказвам, че съм в стаята ,той се занимава пак с една играчка, не е ревал както прави понякога като се събуди...Simple Smile

# 38
  • Мнения: 737
amidala13, мерси.  Hug
Не знам дали от това, но стана по-кисел.
Иначе купих гелче, но не съм го мазала.

Софи, аз карам с всичко на Хип - мляко, пюрета, да са една марка. За каши не съм решила още кога и какви. Даже шампоан и олио купих на Хип.

# 39
  • Мнения: 4
Теди да ви е честито първото зъбче  tooth Лекинко да прокарват другите  Hug
Софи за кашите наистина незнам  Thinking още ми е такова мъгляво по отношение на захранването, че само ви чета и попивам инфо  Naughty

За сега най-близко до поведението на моя Йоан е Валето на Софи... аз не мога дори да си мечтая за вариант дребния да заспи сам  #Crazy за количката вече знаете  Naughty ама то аз съм си виновна  ooooh! ooooh! ooooh! много го разглигавихме с това - този да го подържи, онзи да го полюшка, мама да го гушне, а той като попивателна  #Crazy сега дупе да ми е яко  Mr. Green такъв мрънкоч е .... дори повече от 2 минути сам не се занимава, трябва да си до него и да му приказваш, докато той налага играчките си с юмруци и ритници  Joy ама си е на мама сладкото момче  Party
Да са ни живи и здрави дечицата, другото ще се нареди някак си  Hug

# 40
  • Мнения: 10
Здравейте бъбривки!  Heart Eyes
Днес времето при нас е ужасно, облачно и вали от време на време. Резултата от консултацията ни е +1100 гр и +7 см. За см малко ме съмнява толкова много за един месец, а и той много шаваше и си мисля че не го измери вярно. Биха ни само едвата имунизация, другата пак я нямаше. Говорихме с педито за захранването, посъветва ме от 6-ия месец, но и без това си бях решила, че ще изчакам. Оффф забравих какви бяха обсъжданите теми  Blush сещам се само въпроса за пътуването със самолет, но нямам никаква информация по въпроса. Това е от нас  Hug
Fantasy_Girl страхотен аватар  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 42
Привет и от нас,

Не сме ви чели отдавна, защото сме все навън напоследък, но се надявам да наваксаме днеска.

Уф, да се оплача- Ники е с атопичен дерматит последно, ако други мами имат подобен проблем нека да ми пишат на лични да не занимаваме целия форум.

Ходихме на имунизация, но педито ни отказа да я сложим заради дерматита.

# 42
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте и от нас , днес реших да си останем вкъщи , не че събота и неделя не си бяхме .
Относно темите :
dayzi83ние сме същите ама аз съм си виновна сам не може да заспи трябва мама да го прегръща и тогава отнася плувката.В количката напоследък стой но само в къщи а за спане да не говорим в момента в който го сложа и той се събужда . Иначе през деня когато сме навън будува и когато не му се обръща внимание е страшен рев , чак ме хваща срам понякога.
Драйвърче за сенната хрема и аз съм същата , но хомеопатични лекарства мога да пия и за сега не съм проявила алергия към тях и си купих Луфа композитум хил , за сега честно казано има ефект ,поне не се чувствам тъка че главата ми все едно не е моя. За кларитина мога да кажа че аз лично не рискувах дори и по време на бременността, но миналата година нещо не ми беше толкова силна алергията и успях да изкарам без хапчета.
elena _e ако искаш нещо по-леко пробвай с Валериана хил , на мен ми го предписа моята докторка по време на бременността като хомеопатично и безвредно .

# 43
  • София
  • Мнения: 2 481
здравейте и от мен в новата тема!

някой попита за пътуване със самолет с бебе. Ние пътувахме наскоро до България и обратно. Не е толкова страшно. Количката ни я взеха с багажа, в самолета вкарахме седалката за кола- позволено е да я сложиш до твоята седалка, ако има празно място и е много удобно. По време на изллитане и кацане трябва да се даде на бебето да смуче за изравняване на налягането, аз кърмех или се мъчих с биберона. Вальо викаше малко, ама то беше, щото си беше крив тоя ден и не му се седеше на едно място. На връщане се наака 2 пъти в самолета, но в тоалетните има свалящи се плоскости за повиване, така че нямаше проблем. А и персоналът на самолета е много любезен и винаги готов да помогне. На мен ми предстои полет сега средата на юни и ще съм сама с бебето, малко съм притеснена от гледна точка на това как ще мъкна бебе в кош, количка, багаж от багажното, но ще го измисля някакси...

[
Мерси, аз попитах за самолета  Hug

Заспиване-веднага след хранене, ако е достатъчно уморен заспива сам. Иначе го люлея на столчето за кола и се унася. В количката заспива на ACDC- без майтап- голям цирк сме!

# 44
  • Мнения: 5
dayzi83 и Вальо не може без внимане да издържи дълго и сам да се занимава. Все иска да си до него да му говориш, да му показваш играчките. Нищо не мога да свърша. Ей сега едвам го приспах с разнасяне и му пея- то не е и точно пеене, а по-скоро издаване на звук Ммм, както при медитация. Явно му влияе като бял шум и се отнася моменталически. Иначе за да свърша нещо напоследък като например да сготвя или изпера, го слагам в коша за кола и с мен и му обяснявам какво правя. Като готвя, направо се чувствам като водещ на кулинарно предаване  Laughing Laughing Ама има успех- той седи мирен и слуша и гледа с интерес  Wink

elena_e успокоителни ми изписаха тук, защото имах проблем със съня. Хомеопатични са, на Веледа. Казват се neurodoron. Не знам дали ги има в БГ. Виж в аптеките. Но определено заложи според мен на хомеопатичните. Тук ми казаха да не пробвам валериан.

Общи условия

Активация на акаунт