Лятото е тука вече, февруарчетата разсъблече!-Teма 10

  • 33 962
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 481


За гърлото - препоръчвам и ракийка с шопска салата.

Този лек доказано работи- при мен салата е овчарска, обаче!

# 46
  • Мнения: 73
Здравейте, днес сме станали с дупето на горе.
Като ви чета по колко време ги чакате за акане лошо ми става, аз до 3 ден ако не е свършила работа давам сиропче лактулоза мип и до 3 часа имаме резултат. Ние пием постоянно Био Гая 2 на ден по 5 капки ( че имаме силни колики ) и пак не сме редовни с акането.
Заспиването и на нас ни е мъка, няма такова нещо като самостоятелно заспиване, винаги  само на ръце, и като я оставя в кревата слагаме палеца и продължаваме, няма оправия не иска залъгалка и това си е имам 5 вида и никоя не ни харесва.
Кърмещите мами искам да попитам или  някой от ЛЛЛ консултантите, като спят децата по цяла нощ ставате ли да се цедите, тъй като не съм от много млечните  Embarassed гърдите не ми се препълват, но ме е страх дали няма да ми намалее кърмата, та съм в чуденка какво да правя . newsm78

# 47
  • Мнения: 17
Ей, много пишете! Hug

Честити месечинки на сладурчетата днес! Много да слушкат и много да се смейкат! Hug

Фентази, браво за изпитите! как успяваш бебе да гледаш и да учиш! Аз едва успявам да свърша по някое друго служебно задължение.

Евилче, за самолетите е най-добре да видиш на сайта на авиокомпанията, защото зависис дали си дълъг полет или кратък, с чартър или low cost. Но като цяло бебчетата понасят много добре.

Драйвърче, най-добре ходи на лекар за алергията. Ако ти е толкова силна си струва да опиташ и лечение с полени /Сталорал/. Моят син прави вече трети курс с тях и тази година е много добре - нито хрема, нито зачервени очи, а беше с много силна алергия.

Теди, честито ви зъбче! лекинко да покарват и другите.
Охх, спирам, че се чува едно много настойчиво "ееей, ееей, ах!"

радвам се на всички, коит се появиха след дълго мълчание - липсвахте ни!!!! Hug Heart Eyes

Babygirl - къде се разхождаш?



За гърлото - препоръчвам и ракийка с шопска салата.

Този лек доказано работи- при мен салата е овчарска, обаче!

 hahaha Grinning

# 48
  • Мнения: 5

Кърмещите мами искам да попитам или  някой от ЛЛЛ консултантите, като спят децата по цяла нощ ставате ли да се цедите, тъй като не съм от много млечните  Embarassed гърдите не ми се препълват, но ме е страх дали няма да ми намалее кърмата, та съм в чуденка какво да правя . newsm78

Валъо, като почна да пропуска храненето посред нощ, се събуждах от напрежението в гърдите, но не съм се цедила. Ако се цедиш знам, че лактацията има опасност да се увеличи и да се усложни положението. При мен след седмица-две гърдите ми се напаснаха на режима на малкия и сега спя спокойно докато и той спи. Ако ги бях цедила, сигурно пак щяха да ми се пръскат от препълване нощем...Ама при всички положения си мисля, че ако не ставаш през нощта, ще е най-добре и за теб. Ако искаш да увеличиш кърмата, пробвай да цедиш през деня между кърменията или го слагай бебето по-често на гърда..Разбира се това го говоря от собствен опит и ще е най-добре да се изкаже и специалист по въпроса, понеже всеки човек си е индивидуален...

Моят се размрънка, ставам..

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 13:10 от Sofie

# 49
  • София
  • Мнения: 721
Честито на озъбилите се  Hug
 За заспиването- заспива сам, петнайсетина минути след ядене или след игра. Не нося на ръце и не дундуркам ( благодарение на моята приятелка- тя ме посъветва така, че после нямало оттърване).  Кристиан се обърна вчера (и оттогава 10 пъти  Joy) от гръб на корем- неволята учила.... в търсене на биберона. Четох днес в Дневника на мама (книжката която ни дадоха в Токуда), че сега е момента, а се бях притеснила, че не го прави Simple Smile Там пише, че от корем на гръб е следващото обърщане ( а май по спомен при повечето точно това се беше получило), извода е- всяко бебе е различно, като големите хора  baby_neutral

# 50
  • Мнения: 95
Никито, относно цеденето през нощта, аз питах педиатърката и тя каза да не цедя и нямало опасност да ти намалее кърмата. Всичко ще се нареди както ти е обяснила и Софи! Peace

За обръщането- Бубето досега се е обръщала само от корем по гръб. Обратното не го е правила. На мен ми се струва, че да се обърне от гръб по корем е по-трудно и е нормално първо да се обръщат от корем по гръб. Не знам, така си мисля! Thinking

# 51
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!Надеждата, много мило че си се сетила за мен  Hug
Ходим по разходки почти по цял ден, че в количката и на  въздух Георги най-добре спи.Като сме си вкъщи най-много по 20 или 30 мин  след хранене да дремнне.А с тези зъби дето така силно ни мъчат само реве,бърка си в устата от което повръща, текат му лигите и в резултат на това целия е в пъпки по брадичката.Един малък кошмар са тези зъби  ooooh!
По другите теми какво да кажа?!Спи си на възглвничка от самото раждане,но съвсем малка.
Приспиването става само във шезлонга и то на включена вибрация, като се унесе хубаво го местя.
Къпем го всяка вечер ,а главичката с шампоан три пъти седмично.
За изправянето в количката педито ми каза,ако тои проявява желание мога да го държа в количката изправен на 45градуса,а иначе след 6-ти месец трябва да започне да седи по-изправен.
Ние  също сме от финните бебчета , на последната консултация +750гр и +2,5см (6300гр:65см)
Захранването бях казала,че го започнахме с тиква, след това като видях, че няма реакция от нея няколко дни и дадох пюре от тиква и морков,след това тиква и картоф, сега съм приготвила морков и картоф , след няколко дни ще дам картоф и спанак мисля че ми беше другото и така.Всъшност вкарвам по един нов продукт и един вече опитан за да мога ако има реакция да разбера от кое е Simple Smile

Това е за сега от нас, да знаете че дори и да не пиша винаги когато мога Ви чета:)
Честито на всички малки сладурковци,които днес имат месечинки

# 52
  • Мнения: 73

Фентази, браво за изпитите! как успяваш бебе да гледаш и да учиш! Аз едва успявам да свърша по някое друго служебно задължение.
Ами не ми е лесно, но явно успявам. Щом за една седмица успех да си подготвя цялата сесия и вече започвам да пиша магистърска теза Mr. Green Просто докато ситния спи аз уча и върша там каквото други има да се върши, а през останалото време той се занимава сам, рядко ми се случва да трябва да му стоя до главата. В този ред на мисли за учене: стискайте ми палци, на 3-ти юни са ми последните два изпита и ще съм завършила семестриално магистратура Simple Smile

Fantasy_Girl страхотен аватар  Heart Eyes
Благодаря  Hug

# 53
  • Мнения: 4
Момичета, на тези, на които все още помага белия шум за приспиване, аз съм се запасила с едни записи от по 60 минути - сешоар, шум от бебешко сърчице, от падаща вода, от майчината утроба ... и през деня основно на тях спим, че така му се заглушават другите странични звуци, които понякога го стряскат  Naughty тъй като не се сещам за друг начин да ви ги изпратя освен по скайп, който иска да ми пише ника си на лични  Heart Eyes ако някой има по-добра идея да бъдат по-лесно достъпни за всички, нека предложи вариант  Peace


ooopppsss бърза поправка - гледам, че приятелката, която ми ги изпрати, ги е свалила от тук
http://www.babysleepnoise.com/download.html  bowuu


Добре завърнали се на всички, които по-рядко се включват  wavey

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 13:50 от dayzi83

# 54
  • Мнения: 227
Здравейте,
Лолитка  bouquet и на амидалка за заглавието  bouquet
Сега по темите:
Заспиване- през деня след всяко ядене спи по 20-30 мин, заспива сам, обикновено на дивана. Вечерно време ако много недоволства само си слагам ръката на гърдите му или го галя пшо главичката и си заспива. Но определено повечето пъти заспива сам. Даже онзи ден заспа във ваната, докато го къпах Joy
Цедене- не се цедя, в началото ми се препълваха гърдите и цедях по много малко и постапенно спрях и кърмата се регулира.
На разходка- спи без проблем в количката, но като се събуди и му става скучно и иска някой да го носи, за да разглежда.
Обръщане- още не се обръща, успя само един път, но по грешка. Не го и насилвам, няма необърнало се дете Mr. Green
Захранването- още се чудя дали да не е с каша. Но пък ме е страх да не се запече от нея newsm78

Ето да ни видите колко сме ученолюбиви:

# 55
  • Мнения: 17
Дейзи, супер е това! Аз ползвах звуци на птици от youtube - докато имахме колики вършеха добра работа. сега ги ползвам само когато е много кисела. А в самото начало пусках музикална кутийка с шум на майчина утроба - иамше невероятен ефект! При това сама се включва когато бебето заплаче! Heart Eyes

Никито, не се цедя през ноща. Софи е обяснила подробно, моето мнение е същото. Hug

Приспиването - не правя нещо особено, но зависи колко е уморена. Понякога си заспива съвсем сама както си играе в люлката или на активната гимнастика. Понякога като видя, че се прозява. я слагам в леглото, пускам въртележка или музикална кутийка с лампичка и си заспива сама. Ако е по-изнервена се люшкаме /леглото ни е люлка/, а ако напрежението е голямо- галя челце и носле, държа ръчичка. В краен случай /може би два-три пъти/ се приспиваме на ръце. сега се опитвам да въвеждам някакъ ритуал, но постепено. Другите деца си имаха ритуал - приказка, песничка, гуш и цун и си заспиваха сами. Много са ми добри дечицата, и тричките! Heart Eyes

За къпането- все още не се къпем всеки ден по съвет на педи. Сега като стане горещо ми се струва разумно да се киснем във ваничката всеки ден, но не всеки ден с шампоан.

За кашите - ползвах на времето на Милупа и много ми харесваха. сега не съм решила - има време. Но пазарувам  понякога от органик магазин и може да пробвам техните каши. Ето какво намерих изгодно -http://www.bioslunceluna.com/shop/za-bebeto-i-mama/zelenchukovi- … k-sunval-bio.html

Обръщане - само от корем по гръб, но струва ми се малко случайно. От гръб по корем е рано за нас, малко сме мързеливички, а и дупето ни тежи. hahaha hahaha

До скоро банда, надявам се следобед да изляза, ако не завали. Някой към парка /ЮП/ около 4?

Бенджи, до къде стигнахте с акането?

Евридика, много яки снимки!


# 56
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 735
здравейте. ние тъкмо се връщаме от разходка. времето нещо се разваля  Tired
Стани нещо ми се губи  newsm78
Ади, ти поне си шофьор. ама може някой път да накарам мъжа ми да дойдем на разходка и ще ти звънна.
за цеденето вечер -  ставам. иначе до 6-7 сутринта ще се пръсна. пък и нали нивото на пролактина вечер било най-високо. изцеждам се и пазя  Mr. Green
за анкетата - има ли смисъл пак да е за захранването. пък и май повечето като чета вече дават пюрета.  newsm78
Фентъзи, честито за изпитите   bouquet какво стана с табличката? Simple Smile

# 57
  • Мнения: 26
Тук съм!
Бърз запис в новата тема,докато не съм я изпуснала!
Лолитка,Амидала  bouquet

Ние отново ще бягаме на вън ( улиците ни зоват),докато тати и кака спят .

# 58
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При нас си вали едно такова приспивнооооо  Crazy
За обръщането-все още не може,но предния ден беше почти на ръба да се обърне сам,пак заради бибата от гръб по корем,ама не успя.Не се притеснявам,има време за всичко.
Приспиването-досега се е случвало 4-5 пъти сигурно от раждането му.Заспива си самичък след многократно даване на биба или направо от умора на активната гимнастика. LaughingЗапочна все по малко да подремва между храненията,но важното е че седи спокоен след това и главното е че вечер си спинка.
Къпане през ден,но сега като почнат големите жеги ще е дори по 2 пъти на ден.
Евридика,много е сладък малкия читател. Hug

# 59
  • Мнения: 110
Хелоууууууу..........

Само да ви питам нещо захранващите - дадох днес картоф на ХИП. Стоплих го и сложих малко от АМ, че мноооого гъсто. Обаче си остана на гранулки. Ако някой го е давал нека каже как ? И срещали ли сте на друга марка картоф?

Общи условия

Активация на акаунт