Хематом между черепната кост и мозъка от удар

  • 14 998
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 082
НАБЛЮДАВАИТЕ ДЕТЕТО И НАПРАВЕТЕ СКЕНЕР

# 16
  • Мнения: 1 355
Това лято имахме подобни проблеми с баба ми. Преди 10 години паднала от високо и си ударила главата, докато работела на лозето. Нямала съществени оплаквания и не посетила лекар след инцидента. Докато и бяхме на гости през лятото забелязах, че много лесно получава подкожни кръвоизливи. Обърнах и внимание, но тя ми каза, че на 75 години това били дребни грижи. След няколко дни започна много силно главоболие. Чудехме се какво да я правим, никакви лекарства не помагаха. Забелязах, че започва да изпуска неща с едната си ръка и да не забелязва. Много се притесних и настоях да отидем на невролог. След скенера се оказа, че има кръвоизлив, който притиска мозъка. За щастие, намерихме много човечен неврохирург, който и помогна. Операцията не беше тежка - баба ми беше на крака след 2 дни. Сигурно нещата щяха да бъдат много по-леки, ако бе посетила скенер след падането. Може би щеше да и се размине само с лекарства.
Питай докторите за контролните прегледи и настоявай поне за още един скенер след време. Стискам ви палци! Най-страшното е минало, остава само да се застраховате. Успех !

# 17
  • Мнения: 117
Прегледа беше формален, 2- минутен. Общото й състояние е добро, няма забавяне в развитието й и лекарят смята, че няма нужда да се гледа на скенер. Аз искам да я видят, но ме притеснява облъчването, вече два пъти я гледаха.... Ще имаме още един преглед след 3 месеца. Чудя се дали да настоявам за скенер.

# 18
  • Мнения: 117
Online, 10 години след удара се е влошила баба ви?! Аз си мислех, че е минал критичният период, а то.... Пишете ако можете през тия години баба ви имала ли е някакви оплаквания, за да знам какво да имам предвид като наблюдавам Ники. Къде точно се е ударила - отзад , от лявата или дясната страна или от пред? Ники ударът е от лявата страна. Ох, ще се побъркам...

# 19
  • Мнения: 574
Eves, искай скенер за твоя утеха. Иначе всяка минута ще трепериш и ще си задаваш въпроси. Много по-добре е да чуеш от професионалист, че всичко е наред. Спокойно и не говорете пред детето за случката. Показвайте му с уверуност, че всичко се е разминало и то е здраво. Може да е малка ,но усеща ,че се тревожите и това може да я притесни. 90 процента от лечението на всяка болест са добрите думи  и вярата в успеха.
Бъдете живи, здрави и щастливи цялото ви семейство.

# 20
  • Мнения: 1 942
Здравей Simple Smile
Я не се шашкай! Момичето говори за възрастната си баба, а ти за малко дете, където всичко се оправя по-бързо. Всичко ще отшуми. Ако една възрастна жена си счупи нещо, то никога не се възстановява напълно, а ако едно бебче или дете счупи същото /да речем крайник/ то той се възстановява по-бързо и напълно. Природата е придвидила, че те често падат и се удрят.
Разбирам те че искаш да направиш скенер за да се успокоиш, но след 3 месеца пак ли ще искаш, няма ли вече да е много? Аз мисля така- имаш 3 възможности към настоящия момент:
1.  Правиш скенер и виждаш че всичко е ОК и след 3 месеца само си на консултация или даже и за нея забравяш  Laughing
 2.Правиш скенер и в най-лошия случай виждаш, че хематома не се е разсеял- тогава чакаш още 3 месеца и пак скенер, нали така?
3. Чакаш 3 месеца и тогава скенер за последно /надяваме се на това/.
Честно да ти призная, аз не бих издържала и бих завела детето да знам как се развиват нещата, но не съм убедена че е най-правилното решение.
Успех, всичко ще се нареди  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 428
Успокой се!Едно познато дете преди 2 години го блъсна кола и имаше 3 огромни хематома на главичката,дори е биело в безсъзнание един ден.Стоя 15 дни в болница,а хематомите сами са се резорбирали)В момента точно това дете е най-големия и здрав палавник в нашата улица.Лекарите са казали,че най -сериозния проблем за в бъдеще може да е леко главоболие от време -навреме(но не е задължително)Надявам се и съм убедена,че ще Ви останат само неприятните спомени от случилото се.Не се притеснявайте и натоварвайте излишно.Щом като лекарят е казал,че не е необходим скенер ,значи е преценил,че здравето на детенцето вече се подобрява и нямате вече причини за тревога.

# 22
  • Мнения: 4 414
на 10 месеца фонтанелата още не е затворена. не може ли да направите трансфонтанелна ехография за контролен преглед?

# 23
  • Мнения: 1 355
Online, 10 години след удара се е влошила баба ви?! Аз си мислех, че е минал критичният период, а то.... Пишете ако можете през тия години баба ви имала ли е някакви оплаквания, за да знам какво да имам предвид като наблюдавам Ники. Къде точно се е ударила - отзад , от лявата или дясната страна или от пред? Ники ударът е от лявата страна. Ох, ще се побъркам...
Eves, много добре го е казала Силвето. На стара жена травмите не се оправят съвсем. А и тя има високо кръвно и какво ли още не. Всичко по-горе написах, за да настояваш за още един скенер. Може би наистина не е много хубаво да е веднага, а след 3 м, както ти е казал лекаря.
На баба удара и е бил отзад в дясно. Спомням си че през годините имаше някакви оплаквания от виене на свят, но само за определени периоди. Със седмици казваше, че я е страх едва ли не да ходи, защото не се чувства уравновесена. Но знам ли, може нещо от кръвното да е било. Мисля, че наистина няма от какво да се тревожиш толкова. Посетете още един скенер само за застраховка.

# 24
  • Мнения: 2 755
Прегледа беше формален, 2- минутен. Общото й състояние е добро, няма забавяне в развитието й и лекарят смята, че няма нужда да се гледа на скенер. Аз искам да я видят, но ме притеснява облъчването, вече два пъти я гледаха.... Ще имаме още един преглед след 3 месеца. Чудя се дали да настоявам за скенер...
Мисля, че след като лекарят е преценил, че няма нужда от скенер, не го правете. Обаче, имайки предвид, колко си притеснена ( абсолютно разбираемо е ), направете скенер при следващият преглед. Поне да знаете, че всичко е ОК. Желая ви да бъдете здрави и да няма повече такива неприятни емоции. Hug

# 25
  • Мнения: 117
Благодаря за съветите! Като поразмислих реших, че скенера ще е само във вреда на детенцето ми. Ще се опитам да се настроя оптимистично и да вярвам, че тя е и ще ми е здравичка. Моля се за това...
Бъдете здрави!  bouquet

# 26
  • Мнения: 117
Питах за УЗ, но лекарят каза, че чрез него по-добре се вижда в дълбочина , а хематомът е повърхностен и няма смисъл. Има и друг вариант - Магнит Резонанс, но детето трябва да е под пълна упойка, а тя е много мъничка за това. Ако се наложи да се гледа в бъдеще, ако има някакво влошаване, сигурно ще предпочета Магнитния резонанс, поне няма облъчване.

# 27
  • Мнения: 574
Желая ви само щастие и весели мигове smile3521 newsm10

# 28
  • Мнения: 1 355
Не се тревожи! Лекарите си знаят работата, а и ти също. Стискам ви палци! Бъдете здрави !

Общи условия

Активация на акаунт