144 СОУ и 81 СОУ

  • 10 687
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
определено 144, ако става дума за начален курс.
Петя Карова е една от най-хвалените учителки, но тя ще поеме първи клас не през новата учебна година, а през следващата.
Униформите на големите ми се виждат много приятни, на малките са доста нефункционални, но пък е истина, че никой не държи особено на тях.
колкото до 81-во, не е ли по-добро за след 4-ти клас?
в 144 соу пети и шести  клас са доста изпуснати, палят демонстративно цигара пред камерата на входа...на родителската среща майката на един от въпросните калпазани обясни, че децата просто били с по-артистични натури...така де бъдещи хора на изкуството-музиканти, художници newsm78
не знам дали и в 81-во не е същата работа след четвърти клас, но започнах сериозно да се замислям за преместване там ... така де моето май не е толкова артистично...все още

# 31
  • София
  • Мнения: 2 265
Не мога да кажа за 144, но да кажа за 81. В класа на детето ми имало 7-8 по-артистични деца от цял клас. Имат много високи резултати. Има 1 дете - пълна шестица, 2- с по 1 петица, 4 - с по две петици. Доста деца са влезли в елитни гимназии. Като на събранията все ни казвали, че децата не се интересуват много от ученето.

Аз съм много доволна. малкият като порасне - ще е там!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 759
zdraveite da pobutna temi4kata malko imateli info za zanimalnqta tam sinat mi 6te e 1klas i go zapisah pak da vidim di koga i za g-ja Radka Bojurina tq 6te ni vodi zanimalnqta?

# 33
  • София
  • Мнения: 20 220
Дъщеря ми учи в 144-то, хореографска паралелка.
За Гайдова мога да кажа, че е прекрасен човек - мила, грижовна и ведра, горещо я препоръчвам.
Келорска /нашата класна/ - също е много добра, дори прекалено, до степен такава, че нашите хубостници й се бяха качили на главата и имахме вечни проблеми с дисциплината.
Цветанова - нямам впечатления от нея като личност, но децата не я харесват /преподаваше им по английски/, защото била много сопната и крива. А аз /и не само аз/ не харесвам начина, по който преподава английски.

# 34
  • София
  • Мнения: 579
Здравейте! Дъщеря ми е 7 клас в 125 у-ще, но иска да се премести в друго училище. Тази година й е много важна, затова ме интересуват впечатленията ви от учителите по български език и математика в тези две училища. Кое бихте препоръчали като подготовка за езикова гимназия в 8 клас? Предварително ви благодаря!

# 35
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 386
Мисля, че в което и да е от трите училища -125, 144 и 81 - ще има нужда от частни уроци и не може да се разчита само на подготовката в училище за прием в езикова гимназия.

# 36
  • София
  • Мнения: 579
Да,това е ясно за частните уроци.От 5 клас ходи на уроци по математика,но не защото й е много интересно,а защото всеки час се взима нов урок и нямат време за затвърждаване.Тази година даже преговора пропуснаха.И тук ще попитам:може ли да ми препоръчате учител по математика от кваратала?

# 37
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте,
Аз съм се насочила към 144то, макар и да има още много време. Искам да питам, в критериите за прием пише, че искат сертификат за танци, музика или изкуства. Какъв е този сертификат, за хореогафията по-специално, и конкретни клубове ли ги издават?
Мерси предварително!

# 38
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 386
На нас ни бяха казали, че върши работа бележка от ръководителя на заниманията - в градината или в някаква школа.

# 39
  • София
  • Мнения: 20 220
Моята дъщеря в момента е пети клас там /хореографска паралелка/ и малко смътно си спомням приема, но като че ли тогава нямаше такова изискване за сертификат. Да не би да е само пожелателен?
Иначе имаше приемен изпит, на който децата влизаха сами и ги караха да тактуват и да повтарят определени стъпки, нещо такова беше ....
А и бяха казали, че децата, учили в 59-то ОДЗ "Елхица" щели да са с предимство при класирането, защото директорката на градината беше много амбициозна и все уреждаше децата да танцуват и да ходят по концерти. Концертите не бяха непременно за народни танци.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Искам да питам, в критериите за прием пише, че искат сертификат за танци, музика или изкуства. К

Ако детето в ДГ е посещавало нар. танци, латино танци или проложни изкуства, накрая на уч. година им издават този сертификат. С него директно записват детето в 144-то.
Ако все пак детето няма такъв сертификат, отива на посочената дата за проверка на способностите и там ще му кажат за коя паралелка е.

# 41
  • София
  • Мнения: 20 220
Ако детето в ДГ е посещавало нар. танци, латино танци или проложни изкуства, накрая на уч. година им издават този сертификат. С него директно записват детето в 144-то.


Да, вярно, че така беше, сега се сетих, като прочетох поста ти.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 4 035
Искам да питам, в критериите за прием пише, че искат сертификат за танци, музика или изкуства. К

Ако детето в ДГ е посещавало нар. танци, латино танци или проложни изкуства, накрая на уч. година им издават този сертификат. С него директно записват детето в 144-то.
Ако все пак детето няма такъв сертификат, отива на посочената дата за проверка на способностите и там ще му кажат за коя паралелка е.
Ходи и на танци, и на приложни изкуства вече трета година, дано да го дадат този  сертификат, че малко уклончиво ми отговориха в 64та като питах.
Мерси за информацията!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета.
Искам да попитам нещо за себе си.
Чух, че има народни танци за големи. Вярно ли е?
Ако има дали някой може да напише инфо, телефон или друго.
Аз искам да ходя заедно с дъщеря си (тя е почти на 14), понеже тя иска да
спортува нещо...

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще запиша тел и ще ти дам но др седмица

Общи условия

Активация на акаунт