МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 8

  • 76 461
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
rosica koleva, честита рожба! Нека расте здраво, усмихнато и щастливо дете!!! За  радост на мама и гордост на татко!!!
Аз съм решила да раждам в "Дева Мария" още като видях 2 чертички! С или без заплащане, който каквото ще да ми казва, да оплюват специалистите колкото искат- аз съм доволна от отношението до момента към мен! Вярвам на хората, работещи там!!!
Не крия, че ми е неприятен факта да съм в една стая с жена от малцинствата, но в държавната клиника нима шанса е по- малък, това да се случи?! След като хората ми предлагат да си спестя сума пари, да съм в клиника, в която комфорта е на лице и да съм близо до лекарят на когото имам доверие- какво повече да искам?!
Често казано не съм си помисляла за варианта Сливен- просто да отида и да седя 4-5 дена, и да чакам бебето да реши да излиза ще ми подейства изнервящо.

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте, мили мамчета!!! Аз тук таме се появявам във форума и следя всичките ви коментарии!!!Има ли някой който знае за епидурална упойка в Дева Мария??? Септември мес. ще раждам и сега се интересувам от всички варианти. Предварително ви благодаря!

# 62
  • Мнения: 2 216
Вики, препоръчвам ти да отидеш на лекциите на Училище Биберон, там има цяла тема за упойките и точно анастезиолог ще ти отговори на всички въпроси!
Мери, какво става със снимките на новородените?! Какви са тези бебета, за които пише, че са по килограм и малко, а видимо са повече Mr. Green Сега видях и близначета /момче и момиче/, а на снимката е едно и също бебе Thinking

# 63
  • Мнения: 84
Здравейте, мили мамчета!!! Аз тук таме се появявам във форума и следя всичките ви коментарии!!!Има ли някой който знае за епидурална упойка в Дева Мария??? Септември мес. ще раждам и сега се интересувам от всички варианти. Предварително ви благодаря!

Може да посетиш училището за бременни, което се провежда в МБАЛ Дева Мария. Има специална тема за видовете упойки. Тя се води от д-р Златко Янев - началник на отделението по Анестезиология и интензивно лечение. Ето и графика: http://www.devamaria.com/divisions/id/1/page/3

# 64
  • Мнения: 84
Както казах аз съм против раждането да е напълно безплатно, поради факта че няма какво да спре малцинствата да раждат при вас.
До сега не са ви харесвали защото се плащаше, но сега е различно.
Лично на мен няма да ми е приятно да съм в една стая с ромка.
Това си е решение на болницата в крайна сметка. Да, за българките които нямат финансова възможност - адмирации за решението, но.... другия проблем си остава.
Това е моето мнение по въпроса.

Всеки, който иска може да се възползва от платените услуги, т.е да си плати самостоятелна стая.  Разбира се има такива от вас, които не им е проблем да платят и  да се възползват от всички екстри в болницата. Така няма да се притеснявате от нежелана компания по време на престоя. Но има такива, които нямат финансови възможности, за тях това е решаващо при избора на лечебно заведение.
Не разбирам защо сте негативно настроени към тази новина. В края на краищата от както е отворена болницата, постоянно се коментира, че е хубаво, но скъпо. И когато се маха доплащането при нормално раждане, отново има недоволни ... newsm12

# 65
  • Мнения: 1
Да, видях го, но датата  е 30.05. Само питам от тукашните във форума дали някой е ползвал такава упойка. Мъжа ми го е страх, защото чували сме, че била опасна... и не всеки може да я направи

# 66
  • Мнения: 381
Здравейте момичета ,как сте ?
Ходих до Девата на свиждане и се качих да видя и родилното,много хубаво , чисто всеки се усмихва обслужват мамите с внимание ,много ми хареса! Питах за Мери ,нали тя беше момичето което отговаряше на въпросите и разхождаше бъдещите майки, но ми казаха че вече я няма!
Исках да попитам сега  относно кръвната група, newsm12 немога да намеря картончето си там в болницата ще ми направят ли или трябва да отида да си направя аз?


# 67
  • Бургас
  • Мнения: 440
Благодаря на всички, които ми дадоха отговор   bouquet. За сега мисля да го заведем при д-р Колев.

# 68
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, от доста време ви чета, но досега не си бях правила профил и затова не съм се месила в темата. От София съм и чух за прекрасните условия в МБАЛ "Дева Мария" от мои приятелки, които са раждали в болницата. Бременна съм в седмия месец и ми се иска да родя в Девата (както я наричате),но ми е важно в стаята, в която ще бъда настанена да има и мой близък с мен. Дали това е възможно? Благодаря ви предварително!

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Знам, че мястото не е тук, аз в другата тема, но искам да дам повече гласност на моето преживяване в дева Мария.
Искам тук да изкажа лошия си опита от Девата, защото смятам, че трябва да се давав гласност на всичко хубаво и лошо, за да може за всички нас да има по-голяма прозрачност.
На 01.06. заведох четиримесечното си бебе на преглед в Девата, за да я претеглим и да й видим венците, защото много се кривеше и не искаше да хапва, просто на един профилактичен преглед.
Прегледа ни д-р Згурова и незнам защо реши да ни вземе кръв за кръвна картина. И така детето беше легнало голичко на мястото за преглед (незнам защо голичко, така искаше докторката) и докато ни вземаха кръв изведнъж детето много се разрева и успокоявайки го видях, че в ръката си е хванало иглата, с която лаборантката й беше взела кръв и се беше наболо по бузката до устата.
Не мога да ви опиша чувството на стрес и уплаха в мига, в който видях иглата в ръчичката на детето, имаше кръв до устата, в устата, пищеше и незнаех какво точно си е набола.
Лаборантката беше оставила иглата до нея, до четиримесечно бебе, което като докопа нещо го насочва към главата си.
Оттам нататък няма да ви разказвам, бяха писъци и ревове, заведох детето си усмихнато, а го изведох плачейки в истерия.
Никой дори не се извини, въпреки, че в момента беше излчино, но ме потресоха думите на д-р Згурова "Трябва да си по-спокойна, детето има нужда от спокойна майка", аз дори не се развикох на лаборантката, но се притесних и разтрепреих цялата при вида на детето си.
Написах им мейл, защото смятам, че собственика на болницата трябва да се запознае със случая - отговор никакъв.
Следващото дете може да си набоде окото или вратлето, просто не ми се мисли.
Тръгнахме с рецепта два листа, която така или иначе не мисля да изпълня, нямам намерение да коментирам професионалните качества на д-р Згурова, аз си направих моите изводи.
Пиша всичко това не за да събирам отрицателно отношение към себе си, а за да може всеки сам да направи избора си по-обективен и за да се вземат сериозни и адекватни мерки в тази болница.

Здравей zlativ,
благодаря за сигнала, който подаде. Както вече знаеш мерки по този случай са взети. Призовавам всеки, който има някакви забележки и препоръки за подобряване качеството на обслужване да сигнализира. Бъдете сигурни, че няма да позволя никой да сваля реномето на болницата! Тя е построена да обслужва нуждите на пациентите, а не интересите на персонала.  С.А.

# 70
  • Мнения: 1
Искам да успокоя всички, които се притесняват от "нашествие" на малцинствени групи в болницата.  Не ме питайте как ще го постигна, но това няма да се случи. С.А.

# 71
  • Мнения: 65
 kojo  Ние скоро ходихме при д-р Колев , доволна съм. Не ме остави да си задам въпросите -изпревари ме  Grinning

# 72
  • Мнения: 73
Честито момченце на мама rosica koleva!
Вики, за упойката аз лично не се престраших, но мога да ти кажа, че няма опасност от нещо лошо! На лекцията д-р Янев много подробно ни обясни и показа какво се прави, какво непредвидимо може да се случи и това което разбрах в крайна сметка е, че епидуралната и дори спиналната са много по-щадящи от пълната, в същото време трябва да се има в предвид и емоционалното състояние на пациента. Но всичко това може да се обсъди на предварителната консултация с анестезиолог, след която да вземеш решение. И бъди спокойна, в сигурни ръце си, чиито и да са!  Peace

# 73
  • у дома
  • Мнения: 966
Ей, голям зор беше, цените бяха високи, ама как можело да се плаща, ама ако може и на разсрочено - има разсрочено плащане, нормалното стана безплатно и пак недоволни  ooooh!
Абе момичета, вземете малко се стегнете! Циганите в частната болница не могат да се допуснат, за това си има начини - вие познавате ли цигани, които да са здравно осигурени от 2000 г. насам? Ето ти едно основание да ги спреш още преди да са паркирали на паркинга! Докато в МБАЛ-а не могат да им откажат, защото е общинска болница... Какво има да се чудите, тази новина е добре дошла!

# 74
  • Мнения: 381
Rosica Koleva и от мен честито бебче да е здраво и много слънчево дете,а на тебе бързо възстановяване newsm51 !
По повод циганките които спрягате ще ви кажа че не всички са такива каквито ги знаем ,когато преди 7,8 м. една позната раждала в девата ми сподели че преди нея имало една циганка някъде от черноморието жената била мн. чиста и спретната ,въпреки това била поставена в самостоятелна стая поради   тази причина /че е ромка/ да не се притесняват др майки ,била чула две от сестрите или от др персонал там че приказвали колко чиста и спретната била жената и при това била осигорена,но за съжаление не всички са такива .
Ако всички са такива нямам против да съм в една стая с тях,но ако са като тези които раждат в другата болница и мен ме обзема неприятно чувство.
Някой от представителите на болницата ще ми отговори ли на въпроса относно кръвната група?

Общи условия

Активация на акаунт