МАШИНА ЗА ХЛЯБ -42 ТЕМА

  • 67 828
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Благодаря за насоките  Hug Все се надявах да има някой, на когото са заменили казанчето Confused В гаранционната карта четох,че не покрива уплътнения, стъклени части и други части, които се отделят от основния корпус, може би се оправдават с това уточнение  Thinking Ще пиша като има развитие  Peace

# 661
  • Сливен
  • Мнения: 140
Благодаря за насоките  Hug Все се надявах да има някой, на когото са заменили казанчето Confused В гаранционната карта четох,че не покрива уплътнения, стъклени части и други части, които се отделят от основния корпус, може би се оправдават с това уточнение  Thinking Ще пиша като има развитие  Peace
интересно  newsm78,то изобщо поемат ли нещо  Crossing Arms

# 662
  • Мнения: 15
   Да знаете какво ми се случи тази сутрин.  Сложих да се прави хляб в машината и след 10-ина мин. като се разтрещя тая ми ти машина ,изкара ми акъла ,набързо я изключих и като погледнах едната бъркалка изкочила . Изкарах тестото ,мушнах я , пуснах машината ,работи нормално ама докато бъркаше не се отделих от нея /страх ,лозе пази/. Добре,че си бях в къщи . Поражения няма , само малко е одраскано казанчето . На някой случвало ли се е подобно нещо.
    Да ви кажа и за типовия хляб , четири пъти правих и все несполочливи , изобщо не се надуха ,стоят като тухла -ниски и тежки. Правих на бърза програма , правих на основна програма , правих с по меко тесто , правих с по тежко тесто , не става и не става .
   Моля ,ако някой прави хубаво типово хлябче , да пише как го прави , много искаме цялото семейство да ядем типов хляб.
   Хляба , който сега се прави е 1:1 с типово и бяло брашно , да видим какво ще стане .

Ами това е , хубав ден на всички , с топли и пухкави хлябчета.

п.п. Благодаря на Ердинч ,всичко прочетох , много полезна информация.
п.п.  Ms.Gorgeous / nanu4e/ ползвам рецептите от форума , а фотоапарата ми е развален .

# 663
  • Мнения: 781
Снощи правих експресен хляб по рецептата на Просто_аз .....еми не стана пак  Sad Пак има брашно отстрани и един такъв тиклав става
Явно това не е "моята" програма за хляб  Crossing Arms

# 664
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
И аз тук да изчета и следя - че да взема да се науча, от три месеца - нищо не става.....  Mr. Green

# 665
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
И защо не става?

# 666
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431

iv.elina - не знам. Смесвам пропорциите както е по рецепта, пресявам брашното, маята ми е на Др.Йоткер. Реално съм пробвала царевичен, бял и пълнозърнест хляб. Мирише много сладко, коричка прави страхотна, а вътре - глетав. Някои ми казаха, че трябва да си взема електронна везна, ама както и в една друга тема пишеше - нашите баби са месили хляб не с електронна везна.  newsm78Машината ми е Мулинекс. От 5-6-7 опита, само един път се изпече хубаво хляба, но беше с готовата смес - пълнозърнест. А аз искам да си парвя аз сместта.  Sad

# 667
  • София
  • Мнения: 2 481
ПРИВЕТ, моля за помощ...Хлебопекарната ми е Мoulinex OW5000, http://www.bestpc.lv/images/OW5000.jpg, имам я от 2 години, и понеже съм голяма шматка изхвърлих погрешка една от бъркалките. Звъня на сервиза от месец и все нямат, все чакат доставка. Много моля ако някой има в повече да ми услужи, разбира се срещу заплащане от моя страна  Praynig Praynig

# 668
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
ДЕНИС и аз съм на мнение,че без електронна везна няма как да ти се получат нещата.Другия вариант според мен е да имаш супер набито око и страшно дълга практика със правенето на тесто.Мен лично хич ме няма в месенето,а и не се опитвам ама хляба става идеален.Има си тънкости ама съм останала с убеждение,че без ел. везна няма да ти се получават лесно нещата.Хабиш продуктите.Мое мнение.Иначе маята на Доктора е много добра.Трудно стават провали със нея.

# 669
  • Мнения: 164
Приятели искам да ви помоля ако някой има изпитана рецепта за царевичен хляб да сподели .Много искам да направя такъв в машината.Благодаря предварително. Hug  bouquet.И как точно се процедира с царевичното брашно,че не съм на ясно.

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 18:35 от keisi-f

# 670
  • Мнения: X
  keisi-f, потърси в темите за хляб или в темата с рецептите. Правила съм царевичен хляб, но нещо не останах очарована от вкуса и повече не съм опитвала.

Ето нещо примерно, което звучи обещаващо.



ЦАРЕВИЧНО-ПШЕНИЧЕН ХЛЯБ-Lidan

300 МЛ ВОДА
1 2/3 чл сол
1сл захар
3-4 с л олио/мазнина/
1 яйце/правила съм и без/
1/5 кубче жива мая
2 с л сушени зеленчуци/пакетче от Кауфланд/ или слънчогл.ядки
350 гр бяло бр
150 гр царевично

Царевичното бр се залива със 150-160 мл вряща вода и се бърка да стане гладка каша./в горещата вода солта/.Маята разтварям с 40-50 мл топличка вода + захарта.Царев. каша трябва да изстине.

последователност/знаете/

олио
яйцето
останалата  вода
маята
кашата
брашното
може 1 с л грис
При сигнала -сушените зеленчуци или слънчогледови ядки
мазах с яйце и посипах с царевичен корнфлейкс/със слънчоглед е по-вкусно


За любителите на сладкиши: Ромова бабка Simple Smile - в руските сайтове има доста рецепти и си избрах една. Това е сиропиран козунак, съдейки по рецептата. Рускините го приготвят и като малки мъфинки, които после сиропират, обаче аз си избрах по-лесния вариант - изпекох в машина и като изстине, ще го нарежа, ще подредя в тавичка и ще сиропирам. Пускам снимка и рецепта, а като го нарежа и сиропирам, може пак да снимам и тогава ще го поместя в темите с рецептите. Пекох на отложен старт Simple Smile.




Тесто:
2 ч.л. суха мая
420 г  брашно
40 г бяло царевично нишесте (или ванилов пудинг - така беше в оригиналната рецепта)
0.5 ч.л. сол
5 с.л. захар
1 пак. ванилия или ванилена захар
125 г масло
3 яйца (150гр.)
120 мл топло мляко (яйцата ми излязоха 162 г и сложих по-малко мляко, т.е. запазих общото количество течност)
+ 60 г сафиди (при сигнала или в диспенсера, в зависимост от машината)

Режим Основен със стафиди, М, средна коричка (това е указанието за печене в Панасоник, а за другите машинки бих казала, че на опция 750 г ще стане добре).

Сироп:
200 г вода  
100 г захар
2-4 с.л. ром

Сиропът се вари 5-8 мин., добавя се ромът и се залива ромовата бабка. Ще оставя да се охлади сиропът и тогава ще заливам. Направих двойна доза сироп, защото ми се видя малко една доза, пък и като чета, такива са препоръките.



Източник на рецептата.





Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 12:37 от Анонимен

# 671
  • Мнения: 22 867
alys , направо разкошно изглежда! Heart Eyes Да си поздравиш помощничката, че и на отложен старт ти го е изпекла. Grinning  bouquet  chef

# 672
  • Мнения: 0
Здравейте искам да споделя с вас една рецепта за многозърнест хляб със семена
360 мл вода
2 с.л сол
2с.л захар ( аз ползвам кафява)
2 с.л олио
1 мерителна чашка бяло брашно
1 м.ч типово брашно
1 м.ч пълнозърнесто брашно
1 м.ч пшенични трици
половин мерителна чашка овесени ядки
половин чашка смес от ленено, маково и сусамово семе
1 пакетче мая
Този хляб го правя всеки ден в къщи и става страхотен, но от едно известно време втасва сташно добре, надува се почти до капака и като почне печенето и спада лекичко и става малко вдлъбнат. Някой може ли да ми каже къде може да е проблема.

# 673
  • Мнения: 1 111
ДЕНИС и аз съм на мнение,че без електронна везна няма как да ти се получат нещата.

и преди бях споделяла,но сега пак ще спомена,че аз отдавна зарязах везната....сега меря на око.Ползвам мерителната чаша към машината,която ми събира около 200 гр. брашно...Рецептите обикновено не са с кръгъл грамаж на брашно, а все и половинки или четвъртинки...така че слагам две чаши и малко отгоре брашно или ако рецептата е с повече от 600 гр. брашно-съответно три чаши и отгоре.
Следя обаче да се получи топка тесто,като тази на първа страница,ако тестото е рядко-досипвам брашно,ако е суха смес-доливам вода или мляко....И се получава хубав хляб,багети или каквото там правя Peace

# 674
  • Мнения: 353
Здравейте,
от известно време хляба, който си приготвяме е много ронлив и направо на втория ден не може дори филия да се отреже - става на трохи. Не е от брашното, защото сменихме 3 вида брашна, мисля че не може да е и от маята, защото като правя питки с нея и пици и тесто за мекици всичко си е ок. Имам чувството че нещо пропускам в рецептата и затова така се получава. Някой от Вас имал ли е подобен проблем.

моята рецепта е: 450 гр. брашно, 1/2 кубче мая (суха - половин пакетче 5 гр); 250 мл вода, масло - 25 гр. сол и захар по 2 к.л.). Хляба се надува, вкусен е, но на другия ден е много ронлив, само трохи - чудесен за галета  Sick

Общи условия

Активация на акаунт