Истинска история или упражнение по писане? Не че има значение.

  • 26 492
  • 681
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Ако правя секс когато и с когото пожелая, този селски бек би ме нарекъл курва.
Ако управлявам българският офис на чужда компания,  същия едноклетъчен ще ме нарече кучка.
Ако отглеждам с желание 3 деца, той пише тази статия.

Аман от късопишковци - все не можеш да се вместиш в динамичната им рамка!  Mr. Green

ПП. Всъщност, ако Теди прави онова, което и носи радост, значи той е тъпакът, умрял по Пътя без да забележи!

# 16
  • Мнения: 599
Хайде сега, защо така наскачахте? Истини пише човека. Естествено, че има разлика между майка и професия - майка.

Ми проблемът си е на Теди, да ти кажа, не на автора. Има жени (че даже майки, представете си), в които малката Теди живее, значи има начин. Ако някой не намира за нужно да го търси - негова работа.

На мен ми хареса историята, човекът го бива да пише. Накрая наистина малко декларативно става. Но като цяло е много добре, особено на фона на ежедневно качваните в подобни сайтове литратурни напъни на всякакви уонаби писатели.

 Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
Хайде сега, защо така наскачахте? Истини пише човека. Естествено, че има разлика между майка и професия - майка.

Няма разлика. Ако това ми харесва, значи това е моят живот и никой не може да ме тика към матрицата си зорле! Wink

# 18
  • Мнения: 1 167
На мен пък ми хареса статията. До колко е прав за някой неща е друг въпрос. Все пак всеки има право на мнение, колкото и това да не ви харесва.

# 19
  • Мнения: 4 892
Хайде сега, защо така наскачахте? Истини пише човека. Естествено, че има разлика между майка и професия - майка.


Истини по принцип или истини за Теди. Щото на мене не са ми интересни истините на игнорирани от "Теди"-та момченца. Те просто не са Истината, те са нечия частна истина, която в повечето случаи не ме засяга, но понякога е досадна. Просто бях принудена да прочета.

# 20
  • Мнения: 1 253
Ами дразни ме, не съм съгласна. Била съм в различни ситуации и периоди в живота си - с кариера, като full-time майка; през повечето време като човек, който някак ги съчетава, или като домакиня. Не ме интересува какво мислят другите; за себе си знам, че когато бях 100% майка и се опитвах да върша това добре (а не да отбивам номера), това беше най-трудния и отговорен период в живота ми. Връщането ми в активния, зает свят ми се стори детска игра, а по-младите колеги без деца изглеждаха като неорганизирани лигльовци. Майчинството беше най-добрия университет по микро и тайм мениджмънт, организация и ефективност.

Да не се отплесвам - не знам какво е можела да постигне Теди, но отглеждането и възпитанието на качествено човешко същество е една от най-отговорните и изтощаващи задачи на света. А тя отглежда цели 3, браво. Сигурно го прави със същия ентусиазъм, с който някога е правела бели и сигурно е добра майка.

Не знам къде в България се загуби уважението и разбирането към този труд; обидно е за жените, които го правят. Да наричаш майка на 3 деца мързелива или неамбициозна е смешно. Сравнението с циганите е неуместно, тъй като те не си отглеждат и възпитават децата като нас. Преди да родя, не съм си представяла нещата така; за мен професията и заниманията ми винаги са били изключително важни. Мислех, че съм поемала отговорности и преди, но съм грешала. Няма такава 24-часова отговорност като тази. Няма и такива директни и лоши последици за цял живот, като тези от недобра майка.

В общи линии, на мен пък ми писна от пикльовци дето не могат сами да издържат семейството си и да му построят дом (като бащите и дядовците си), а мрънкат, че жените им били мързеливи, не ги обгрижвали или станали скучни покрай децата. Пфуу.

За съфорумките - извинете, че съм многословна, ама се ядосах.

# 21
  • Мнения: 576
Ами аз наскачах, защото макар да съм почти 180-градусовата противоположност на описания типаж (бас държа, че измислен в някоя студена нощ, пълна с дъх на люто от цигари в устата и самотна мастурбация), ме дразни когато човек, който никога в живота не си е мръднал задника да се отмести, за да направи място за друго същество, не е дал и един косъм за другия, не е в състояние да се погрижи за каквото и да било друго същество, дори и мишка, взрян в татуировките около пъпа си, дава оценки за нечия майка и злобно клюкари иззад пердето. Такива самотни гладни кърлежи са ми далеч по-неприятни, отколкото матроните-квачки, вглъбени в майчинството... не че те не носят критики, де... то и кой е идеален. Сигурно само този драскач.  
Липсата пък на литературна стойност е отделно, но доколкото разбирам, в темата се иска оценка на казуса и моралната му страна, а не анализ, затова се и въздържах да скоча и на тази тема.  Twisted Evil
 Simple Smile

Хайде сега, защо така наскачахте?  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
.... Била съм в различни ситуации и периоди в живота си - с кариера, като full-time майка; през повечето време като човек, който някак ги съчетава, или като домакиня.. .

Всъщност, смисълът на живота е само един: всеки период да ти носи удовлетворение и радост (на теб самата). Собствената хармония е самото щастие, а не да отговаряш на чуждите очаквания. Колкото и това да не се разбира от някои...

# 23
  • Мнения: 1 253
.... Била съм в различни ситуации и периоди в живота си - с кариера, като full-time майка; през повечето време като човек, който някак ги съчетава, или като домакиня.. .

Всъщност, смисълът на живота е само един: всеки период да ти носи удовлетворение и радост (на теб самата). Собствената хармония е самото щастие, а не да отговаряш на чуждите очаквания. Колкото и това да не се разбира от някои...

Абсолютно съгласна, но у нас малко "като на село" се налага един стереотип и на поведение, и на обличане, и повечето хора не смеят да го нарушат.

Страхотен пост, както и този за "късопишковците", ще си го копирам някъде, ако може   bouquet Постоянното мрънкане на въпросните смъква бремето и необходимостта да се замислят дали пък те нещо някъде да бъркат...

# 24
  • Мнения: 1 759

Всъщност, смисълът на живота е само един: всеки период да ти носи удовлетворение и радост (на теб самата). Собствената хармония е самото щастие, а не да отговаряш на чуждите очаквания. Колкото и това да не се разбира от някои...


  bouquet АБСОЛЮТНО!
 smile3501

# 25
  • Мнения: 599
Всъщност, смисълът на живота е само един: всеки период да ти носи удовлетворение и радост (на теб самата). Собствената хармония е самото щастие, а не да отговаряш на чуждите очаквания. Колкото и това да не се разбира от някои...

Естествено, че е така, но аз не разбрах, че на Теди всичко това й носи радост и удовлетвореност.
Ако беше така, щеше да е описана по съвсем друг начин, а не като тетка.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Страхотен пост, както и този за "късопишковците", ще си го копирам някъде, ако може   bouquet ...

Воала!  Hug

УмрЕм нЕкой да ми казва кога и как ще съм щастлива!  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Всъщност, смисълът на живота е само един: всеки период да ти носи удовлетворение и радост (на теб самата). Собствената хармония е самото щастие, а не да отговаряш на чуждите очаквания. Колкото и това да не се разбира от някои...

Естествено, че е така, но аз не разбрах, че на Теди всичко това й носи радост и удовлетвореност.
Ако беше така, щеше да е описана по съвсем друг начин, а не като тетка.

Ама, описва се не тя самата, а някакъв бивш с романтичен спомен от ранната и младост... Спомни си как като дете си смятала 40 годишните за старци... Но на 30+ разбираш колко това не е така... Същото е.

# 28
  • Мнения: 2 927
Не го нападайте толкова. Все пак:
Цитат
Понеже съм бавноразвиващ се, на десет години не бях правил много от нещата, които другите деца бяха правили на пет.

Най-вероятно още е в ранна пубертетна възраст  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 46 524
Аз не разбрах авторът на статията ли е мъжът й? И има ли въобще такъв?

Познавам такива жени - на едните им харесва да го правят, не виждам нищо лошо, това си е решение на семейството. Другият вид са принудени - бащата участва само в бебеправенето, после - който има деца, да си ги гледа. А с 3 деца не е толкова лесно...

Общи условия

Активация на акаунт