Ешерихия коли

  • 27 066
  • 259
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
А, да, ягоди, вярно. А пъпешите...ако мине през кората им, ще трябва да е бая агресивна тая бактерия.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 797
А, да, ягоди, вярно. А пъпешите...ако мине през кората им, ще трябва да е бая агресивна тая бактерия.
Е, защо, щом торят земята с естествен тор и това храни растението не виждам причина да не премине. Да не би нитратите да преминават само в морковите?

/Може и да е глупост това, което казвам, не съм биолог, но така ми изглежда логично/

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, естествената среда на тая бактерия не е в плодовете и зеленчуците...как ще премине, какво ще прави там???

Вече съвсем му изгубих края Mr. Green

# 48
  • Мнения: 2 719
А, да, ягоди, вярно. А пъпешите...ако мине през кората им, ще трябва да е бая агресивна тая бактерия.
Е, защо, щом торят земята с естествен тор и това храни растението не виждам причина да не премине. Да не би нитратите да преминават само в морковите?

/Може и да е глупост това, което казвам, не съм биолог, но така ми изглежда логично/

Размерите на нитратите и на бактерията са доста различни. Едното е малка молекулка, а другото клетка все пак. Не може просто да преминава. Може да заразява. За да стане тази работа, трябва да яде нещо от гостоприемника си. В случая няма с какво. Проблемът с инфекцията е хигиеничен според мен.
 Като бях чула как мият чинии в Германия, си представям как мият плодове.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 797
Хеликаза Добре, че се включи. В моркови, например, може ли да премине/ зарази? Четох  преди време статия от лекар, който изтъкваше възможността да има такива бактерии като аргумент против фреш от моркови за малки деца. newsm78

# 50
  • Мнения: 2 719
Няма как да премине, но определено има възможност да се закачи. Сигурно сте забелязали, че морковът има много странна структура на "кожата", по която може да се задържи някаква мръсотийка. При белене плюс старателно измиване няма как да стане тази работа. Освен това, повечето щамове на E. coli не са патогенни и не са опасни за човека. И добре, че е така. В Университета сме правили посевки от популярни марки минерални води и имаше Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 12 797
Благодаря за разясненията! Hug Това за водата е гадно, но логично някак ...

# 52
  • София
  • Мнения: 2 840
Я аз тук да си попитам, малко офф, но...паднала ми е Хеликаза - защо минералната вода има такъв ужасен мирис, след отваряне и престояване няколко дни? Направо смърди на нещо гадно, не зная и какво точно, вероятно на...сяра. Mr. Green
Зная, че звучи тъпо, но преодолях неудобството от собственото си невежество.

# 53
  • Мнения: 2 719
Ами не знам Grinning. Най-вероятно на сяра си мирише.

Има минерални води, които си миришкат, на сяра или на други менделееви красоти. Имаше един минерален извор, много известен- Вонеща вода, което май е доста показателно.

# 54
  • Мнения: 24 467
Той си мирише /какво благо понятие ползвам, непомирисалите нямат представа колко съм мека/ още когато водата тече /за последния/.  Mr. Green
Различните води си миришат съвсем различно, зависи от съставките. Последната, примерно, ние не я пием, ползвали сме за промивка на очи по давление на лекар. Обаче някои хора не ги бърка.

За заразата препоръчаха водата да се преварява /питейната/ и да не се къпем във всякакви басейни също. Ако си протъркам ръцете от миене, но по ягодите ми има кофти щам, може да ме докопа.
Това- по инфо до към този момент. Но не съм чела или чула до сега нещо конкретно и доказано по обсъждания въпрос. Източникът остава неизвестен.
Само знам, че Испанците ще си търсят обезщетение за пропуснатите ползи и загубите.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз говоря за Девин, Банкя, Горна баня - при отваряне не миришат. После почват да смърдят яко.

# 56
  • Мнения: 2 719
Аз говоря за Девин, Банкя, Горна баня - при отваряне не миришат. После почват да смърдят яко.
Може да е от пластмасата на бутилката. Аз например, никога не пия бира от пластмасова бутилка, не само, че не е зелено, ами и бирата ми мирише.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 840
Добре, де, някакво съединение ли става? С пластмасата? С въздуха? Докато си е запечатана не мирише. И ден след това - също. Но ако престои няколко дена, почва да смърди.
Водата от чешмата - не.

Много спам ми се получи. Mr. Green

# 58
  • Мнения: 18 057
Тази бактерия гадна  #2gunfire, сега започват ол инклузивите...като си представя миналата година как ни сервираха динята с кората...

# 59
  • Мнения: 2 719
Добре, де, някакво съединение ли става? С пластмасата? С въздуха? Докато си е запечатана не мирише. И ден след това - също. Но ако престои няколко дена, почва да смърди.
Водата от чешмата - не.

Много спам ми се получи. Mr. Green

Ами не знам, едва ли чак съединение....трябва да питаме някой химик. А ако водата не стои в пластмасово шише, пак ли мирише? това може да се пробва.
Другия вариант е да завъжда нещо, но това е кофти предположение Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт