Ешерихия коли

  • 27 011
  • 259
  •   2
Отговори
# 30
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Ако имате възможност, изтеглете филма "Храна ООД". Препоръчвам го както за вас, така и за по- големите ви деца. Ние го гледахме с големия ми син, че и на малкото четохме превод.
Тук някой спомена за детенцето, което се заразило от хамбургери, не знам дали става въпрос за същия случай, но там е разгледан подробно и такъв.
Филмът е изключително интересен и полезен, не само по отношение на обсъждания тук въпрос.

Точно за този случай писах, да  Peace

А някой по-горе беше питал какво общо имат антибиотиците - ами при прекомерната им употреба възникват резистентни щамове, затова и напоследък става ясно, че не трябва да се ползват "за застраховка".
Същото важи и за пестицидите - вердителите с течение на времето се приспособяват и трябва да се търсят по-силни препарати...

# 31
  • София
  • Мнения: 12 622
Казаха ли коя фирма е разработила лекарство?
Не, но дано да го е разработила, че нова група антибиотици се открива твърде рядко, а резистентните щамове станаха много.

# 32
  • Мнения: 91
Свекърва ми,която беше лекар/лека й пръст/ все ме съветваше да кисна зеленчуците за салата в солена вода.Вероятно солта убива бактериите и паразитите.

# 33
  • MUC
  • Мнения: 297
Проблемът е не само, че щамът е резистентен на антибиотиците, а и че при измирането си този тип бактерии отделят голямо количество токсин. Всъщност случаите на бъбречна недостатъчност, поражения на нервната система и подобни, както и смъртните случаи, не се дължат на самата бактерия, а на токсина, отделян от нея. Затова и не могат да се прилагат антибиотици при болните, независимо какви са и колко са силни – просто унищожаването на бактерията в телата на заразените е това, което води до наистина сериозните последици.

Германците се опитаха много надменно да побутнат вината към испанците, но не им се получи. Източникът на заразата очевидно е в Германия, но никой все още не знае точно откъде тръгна всичко.

# 34
  • Мнения: 241
Всъщност месото в хамбургерите, джбовете и дюнерите, все пак минава някаква термична обработка, но зелето, доматите и листата от салатки най-често са "поизмити".  Огледайте колко много павилиончета нямат течаща вода или имат някаква пародия на мивка, и се запитайте как точно успяват да измият зеленчуците?

Свекърва ми,която беше лекар/лека й пръст/ все ме съветваше да кисна зеленчуците за салата в солена вода.Вероятно солта убива бактериите и паразитите.
Моля, напиши колко солена трябва да е водата и за колко време трябва да киснат.

# 35
  • София
  • Мнения: 192
Притеснявам се ,всички много обичаме плодове и зеленчуци,но мисля че добрата хигиена помага  Peace
Био продукти не мисля ,че има ,има хора който се успокояват с това Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 2 840
Ешерихия коли никога не е била смъртоносна бактерия. Това някакъв мутант ли е? Освен, че щамът е резистентен, сега пък изобщо не можело да се дават антибиотици, щото се умирало от някакъв токсин, който се отделял при унищожаването на бактерията.
И каква е тая паника от зараза? Това е бактерия, не е вирус, че да ни е страх от туристи.
За какво говорим, всъщност?
Почвам да си мисля, че не е за коли бактерии.

# 37
  • Мнения: 24 467
Почти всяка бактериална инфекция може да доведе до летален изход- много зависи от спецификите на организма.

Филмът, за който споделяме тук с  l'etrangere, разглежда една законодателна промяна в САЩ точно след и по повод смъртта на 4-5 годишно момченце, умряло от зараза, предизвикана от е-коли, след изяден сандвич на почивка. Ако го откриете- изгледайте го, после всеки преценява кое ще приеме и кое- не.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 14:32 от Judy

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Почти всяка бактериална инфекция може да доведе до летален изход- много зависи от спецификите на организма.
Много ясно, но досега не бях чувала някой да е изпадал в ужас от ешерихия коли, с която си съжителстваме ежедневно, която кротко си живее в дебелото ни черво и практически по всяко време можем да сме в досег с нея.

# 39
  • Мнения: 7 837
Случаят от Фууд Инк не е прецедент.
Учудва ви, че хора умират, защото не се случва често в Европа, но сигурно ще е все по-често.
Наскоро прибраха милиони яйца от пазара, не помня дали имаше смъртни случаи. Със спанака, преди няколко години, обаче имаше. Почти не минава месец, без да приберат някоя полуготова замразена храна от магазините.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 622
Почти всяка бактериална инфекция може да доведе до летален изход- много зависи от спецификите на организма.
Много ясно, но досега не бях чувала някой да е изпадал в ужас от ешерихия коли, с която си съжителстваме ежедневно, която кротко си живее в дебелото ни черво и практически по всяко време можем да сме в досег с нея.
Тази ешерихия коли е нов, резистентен щам, затова е ужаса и затова и хората така мрат от нея.

# 41
  • Мнения: 24 467
Зависи от щама. Преди 4-5 години гледахме у нас предаване за зараза с е-коли /пак беше в САЩ/ с множество смъртни случаи. Проблемът се завъртя около установяване на първоизточника.
http://begem0t.wordpress.com/
"Разновидностите Е.coli  са групирани според специфичния набор молекули по повърхността им в „серотипове”. Познати са над 700 серотипа, които могат да се различават до към 80% от гените си, а някои са по-близки до дизентерията, отколкото от други представители на същия вид (реф.). Както можете да се досетите, различните типове Е.coli имат различни характеристики. Някои от тях за безобидни и нормално обитават червата на животнте, включително и нашите. Други разновидности обаче произвеждат токсични вещества, и следователно причиняват заболявания. Е, хората в Германия са имали късмета да пипнат Е.coli oт типа O104:H21...
...Ъпдейт (02.06): сега казаха, че бактерията е от нов (непознат досега) щам. Терминологията е малко объркана, но един серотип може да включва различни щамове. С други думи, настоящата E.coli O104:H21 не е съвсем същата като E.coli O104:H21  изолирани от пациенти в миналото"

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, ок, ясно.
Но защо говорите и за плодове?
Зеленчуците са торени, разбирам. Ами плодовете?

Първо бяха краставици, сега са марули, кой каза за плодовете, че не помня и какви бяха те? И на каква логика?

# 43
  • Мнения: 7 837
Пъпешите например, не растат по дърветата, нали.  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 24 467
Не знам кой за какво "говори", до момента не знам да е установен източника на настоящата беда, но се сещам за био ягоди, да речем, торени само с естествена тор.

Общи условия

Активация на акаунт