Ешерихия коли

  • 27 058
  • 259
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 175
има изискване по принцип ресторантските кухни да са разделени на сектори за меса и сурови зеленчуци
и да не се смесват дъските и ножовете за различните продукти
Абе по принцип за много неща има изисквания, ама дали се спазват - това е съвсееееем друг въпрос. Има изискване и да не се добавя повече от 7% вода в прясно месо, ама я как откриха до 50% вода в някои български пилета! Една съфорумка сподели как е работила в кухнята на една от уж големите и "чисти" вериги ресторанти (не помня коя беше, Happy или нещо такова) и как изпускали храна на пода и я връщали обратно в чинията, и подобни прелести. Пък аз ще се надявам да имат различни дъски... Може би в друга страна със стриктни закони и добра съдебна система, да, ама в една нашенска дюнерджийница примерно... съмнявам се...


Клонка и Лабрадор,пак е кофти предположение това, защото по презумпция, във водата не би трябвало да има нещо, което бактериите да ядат, че да се развъждат. Би трябвало да си умрат. Другаде някъде е обяснението и според мен е в химичния състав на водата или в бутилката.
Не, точно от пластмасата е. За разлика от стъклото, метала и глазираната керамика, повърхността на пластмасата е пореста и задържа бактерии. Когато отпиеш от шишето, бактериите влизат в него от устата ти (която е бъкана с всякакви микроби), и са в рая - влажничко, ако оставиш шишето на стайна температура и топличко - супер среда! Затова не се препоръчва да се ползват пластмасови съдове за течности които престояват дълго в тях - например, водни панички за домашни любимци. Започват да миришат много бързо. Тук уж ги продават с някакво специално покритие, което спирало растежа на бактерии по стените, но след няколко месеца употреба и те започнаха да миришат, затова взехме порцеланови купички на мацата.

# 91
  • Мнения: 146
Казаха ли коя фирма е разработила лекарство?
E, вече го казаха...

История за краставици и ешерихия коли или до къде сме способни да стигнем...


Предполагам, че много от вас също като мен заподозряха някакъв нагласен сценарий в историята с инфекциите от Ешерихия коли тръгнали от Германия...Първо бяха обявени на бързо за "виновни" био краставици от Испания. Теоретически не е невъзможно, но... без каквито и да е потвърждения се хвърлиха старх и съмнения точно в разгара на лятотото в градината на био производството и консумацията на зеленчуци и видите ли най-вече на био зелечуци... Доказано бе, че не испанските краставици са източник на заразата, но те все пак имали ешерихия коли макар и от друг щам.. т.е. страшни са - внимавайте...

Казват че с измиването с вода на съответния зеленчук вероятността от зараза с ешерихия коли се намалява с околко 90%  и ако не беше така представете си човешката история до днес с колко нелепа смърт би била изпълнена... Нямам много познания в областта на бактериологията, но доколкото ми е известно много по-разпространени източници на Е.коли са месото, млякото, яйцата... http://www.evropea.com/medicina/component/content/article/55-vir … erihiya-koli.html.

И въпреки всичко продължава да се траби - не яжте зелечуци опасни са.

http://dnes.dir.bg/news/Germania-krastavitzi-bakteria-zarazata-E … oli-8766776?nt=13)

Не подозирах че са такова зло и как ли сме оцеляли до сега ядейки ги, а още повече дедите ни, които са ги ядяли точно "био" и вероятно с много по-малко внимание към хигиената...

Така да продължим.. междувременно се оказва, че става въпрос за нов непознат щам на бактерията, много по-смъртоносен от досега познатите...

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3858791

Защо ли за пореден път не се изненадах... вероятностите за мен са 2, като и двете са някак си много тъжни... Или бактерията е нарочно "произведена" в нечия лаборатория... или е плод на естествена мутация в следствие на намесата ни в работата на природата посредством ГМО или хормоните и химиите с които тъпчем животните от алчност и глупост... Не изключвам нито един от вариантите, но след поредното парче от пъзела някак си по-вероятен ми се струва точно първия вариант... А ето го и това ново парченце:

"В опит да предотвратят очакваната вълна от смъртни случаи, лекарите в градовете в Северна Германия са започнали СПОНТАННО клинични тестове с експериментално лекарство на базата на антителата под името Eculizumab (Soliris; Alexion), което наскоро Forbes обяви за най-скъпото в света.

Ролф Щал (Rolf Stahl), ръководител на Нефрологичната клиника на Университетската болница “Епендорф” в Хамбург и Райнхард Брункхорст (Reinhard Brunkhorst), президент на Германското общество по нефрология, в петък дадоха зелена светлина за експерименталното лечение с Eculizumab в болниците в страната.

До момента лекарството бе използвано за лечение на рядко разстройство на имунната система, наречено пароксизмална нощна хемоглобинурия (paroxysmal nocturnal haemoglobinuria), като разходите за едногодишно лечение с него надхвърлят $ 400 000. В началото на тази седмица обаче, изследване публикувано в специализираното издание New England Journal of Medicine обяви, че медикаментът е използван успешно за лечението на трима пациенти с HUS1.

Производителят на лекарството, Alexion, в момента доставя Еculizumab на Германия безплатно, възползвайки се от бума на пациенти в страната, който при успех може да ускори одобряването на медикамента за лечение на HUS."

http://www.---/Tema.40_41/16708.Smartonosniqt-stam-E-coli-plazna … ermaniq-7-jertvi/

http://en.wikipedia.org/wiki/Eculizumab

 

Е, има ли изненадани.. Какво на практика се оказа историята за краставиците и ешерихия коли - "промоционална" кампания за най-скъпото лекарство произведено някога... Подобна на истерията със свинския грип, птичия грип и разни други фармацевтични сценарии...

 

...

# 92
  • Мнения: X
Не знам от къде е заразата ,но тук в Англия повечето хора взимат от магазина зеленчуците и не ги мият , скоро моя приятелка ми каза ,че нейната шефка я накарала да нареже зеленчуци и тя започнала да ги мие преди нарязването шефката така странно я изгледала и питала защо ги мие  #CrazyНа опаковката не пишело да се мият  Shocked значи можело да се консумират направо . ...

шведите са същите мърльовци
на работа 2 пъти седмично има кошници с плодове
от 60 човека, само аз и още 2-3 си ги миехме
всичко друго се ядеше така - било мито в магазина  Sick Sick Sick

и после защо всеки сезон има стомашно-чревен вирус и се пълнят болниците

# 93
  • Мнения: 1 253
Благодаря, miniemouse, с нетърпение чаках тази новина.

# 94
  • София
  • Мнения: 12 797
И аз благодаря, miniemouse, фармацевтичните компании са огромна сила, но жертвите им ще се окажат повече от тези на производителите на оръжие...

# 95
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
За мен всичко туй си е предизвикано, или както пише miniemouse няма изненади. Тук още умират хора от птичи грип, сега и това. Но малко ме успокоява факта, че англичаните са скарани с хигиената и имат един вид изграден имунитет към такива бактерии.
А за немиенето на плодовете и заленчуците, дори и в училище не ги мият. Дават им безплатно на децата и от мрежичката ябълката направо я захапва детето.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 840
Някак си не ми се ще да е истина това.
Пък и баш в Германия да си тестват новото щамче?!

Но...всичко е възможно.
От друга страна, хубаво, че има лекарство, де.

# 97
  • Мнения: 258
Е, то се очакваше! "Спонтанните" клинични тестове със скъпо експериментално лекарство винаги се предшестват от подобаващо всяване на паника.

# 98
  • Мнения: 7 605
Точно за този щам, в Германия изследването до скоро отнемаше седмица. Сега го правят за няколко часа. Надявам се при съмнение на човек идващ от Германия, да светнат българските си колеги, как става бързото изследване.  Rolling Eyes Ох, и мен май почна да ме хваща паниката...

Само дето този тест не е наличен във всички болници - тази сутрин го четох в местния вестник (в Хесен живея). По тази логика се опасявам че в БГ няма да могат да изследват дали е точно този вид бактерия....

Сега се разследва един ресторант в Любек, където се хранили група синдикаторки, от които в последствие няколко жени се разболяли, една жена е починала дори. И други гости на заведението се разболяли. Дано сме близо до откриването на причинителя  Praynig

# 99
  • София
  • Мнения: 4 412
Запис да следя новините. Дано по-бързо се открие причинита!

Интересно ми беше за хигиената, на мен не ми се вярва да е фирмата с лекрството, защото то е разработено за други цели и се е продавало добре за рядката болест. От друга страна точно държава като Германия може да го закупи, ако има нужда. Ако щама беше пуснат в бедна страна, хората щяха да си умират без някой да го е грижа.

По скоро си мисля, че е следствие на ГМО и лоша хигиена

Сега видях интересна новина от http://www.-CouncilRegulation(EU)-/doc.html?id=465993&tid=90954 , според китайците гена на бактерията съвпада на 93% с известна африканска бактерия, която предизвиква стомашни проблеми.

# 100
  • Мнения: 3 521
Точно за този щам, в Германия изследването до скоро отнемаше седмица. Сега го правят за няколко часа. Надявам се при съмнение на човек идващ от Германия, да светнат българските си колеги, как става бързото изследване.  Rolling Eyes Ох, и мен май почна да ме хваща паниката...

Само дето този тест не е наличен във всички болници - тази сутрин го четох в местния вестник (в Хесен живея). По тази логика се опасявам че в БГ няма да могат да изследват дали е точно този вид бактерия....

"Бързият" тест, който се прави засича определени токсини, произведени от бактрията. Не е върхът на точността, но като за "начално" изследване бил ОК. Много по-евтин е и , съответно, спестява ценно време. Би трябвало вече да е достъпен до повечето лаборатории Peace .

Иначе и аз си признавам, че малко погледнах накриво приятелката ми, която каза, че не мие нищо, което се бели - краставици, цукини(тиквички), моркови, картофи, ако са позамити, ябълки...Аз в това отношение съм малко клъвната в главата - всичко, което влиза в хладилника минава една вода, че първо нямам доверие на митото от супермаркета и второ ситното рови на всякъде и не знам кога ще налапа някоя ябълка или марула...

# 101
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Направо ме разбихте, с това че в чужбина не си мият плодовете и зеленчуците преди ядене... Shocked

Аз в тукашен дюнер си намерих кокоше перо  Sick

# 102
  • Мнения: 7 605
Направо ме разбихте, с това че в чужбина не си мият плодовете и зеленчуците преди ядене... Shocked

Има хора и хора, както навсякъде  Wink

# 103
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Направо ме разбихте, с това че в чужбина не си мият плодовете и зеленчуците преди ядене... Shocked

Има хора и хора, както навсякъде  Wink
Така е  Peace

# 104
  • Мнения: 2 868
Какво се оказва, не е ли от зеленчуците? Да си ядем поне спокойно (не че сме ги спрели).

Общи условия

Активация на акаунт