Ешерихия коли

  • 27 062
  • 259
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 0
Снощи гледах телевизия. Всъщност нещата били много по-страшни. Вече се паникьосах. Сутринта пекох натигана домати за сандвичите на всички. Някой знае ли дали това помага?

# 181
  • Мнения: 3 521
ако цялото доматче се е загряло над 70 градуса за повече от 3 мин. - помага.
Иначе, ако имаш хубави здрави домати можеш да ги бланшираш - рязваш им на "дупето един Х, пускаш във вряща вода(да има много балончета), изключваш котлона и оставяш да се накиснат за 2-3 мин. Вадиш, люспата е вече "нацепена" и я белиш, оставаш ги да се охладят и си имаш идеално дезинфекциран домат, който даже е и обелен, ако е голям и пресен домашните даже няма и да усетят "варенето"  Laughing

# 182
  • София
  • Мнения: 2 840
Е остава и краставиците и салатите да бланшираме и по-добре изобщо да не ядем.
То не беше луда крава, диоксин в пилетата, радиация в рибата, консерванти и оцветители в готовите храни, ами сега и зеленчуците със смъртоносни бактерии.
Не че не ядем, ядем си, но без апетит.
Това е конспирация, отмъщението на манекенките.
Спомням си сцена от един сладък сериал, там бивша манекенка държи кутия сладолед и с блажена физиономия го мирише. След това затваря кутията и казва"обядвах" Mr. Green

# 183
  • MUC
  • Мнения: 297
Клонке, недей така, ние с мъжа ми вместо да отслабваме (както беше по план), дебелеем славно, щото последните седмици не смеем да ядем салати.  Laughing Та салатките с разни други, по-калорични нещица ги заместваме, а тъкмо се бяхме възпитали да хапваме редовно зеленко...
Манекенките би следвало да са особено нещастни в момента, щото съвсем на фотосинтеза трябва да карат.  Mr. Green

# 184
  • София
  • Мнения: 7 212
Абе я кажете - като сте на аналитична вълна, иначе няма връзка с бактериите - спанакът като се готви от замразен вид (понеже ме мързи да го чистя пресен), прецаква ли се полезността му? В смисъл, че според мен желязото видно следва да си остава.

# 185
  • Мнения: 3 521
Остава си, споко - повечето витамини и минерали са устойчиви на температурни промени. Кофти е вит.Цъ-то, понеже то се разрушава на въздух и повишена температура, но пък има достатъчно алтернативни източници. Едва ли ще хване някой скорбут от намалено потребление на зеленилки за 2-3 семици Rolling Eyes Wink

# 186
  • Мнения: 0
Това с бланширането е супер идея. Не се бяхме сетили в къщи. Благодаря.
Трудно се паникьосвам, но много зеленчуци са вносни, а явно не се знае от къде идват. Сега никой не ги яде в западна европа и ще ни ги продадат на нас за без пари. Имам усещането, че разни изостанали боклуци се препродават на изток. Така беше и с дупетата от саламите. От както ги разкриха вече не взимаме, но колко сандвичи сме изяли преди това.

# 187
  • София
  • Мнения: 62 595
и аз имам подобни опасения.

С краставиците и другите зеленчуци стана малко като във вица "върви, че доказвай, че нямаш сестра".

# 188
  • Мнения: 146
определено трябва да спрем да ядем и да им загинат бизнесите, най-хубаво е на село да си садим и и да си ядем с кеф аххахахах

# 189
  • Мнения: 932
Само аз ли ям спокойно всичко? Някакси...от милиони хора в Европа,които си хапват зеленчуци,има 2500 заразени. Вероятно усложненията и смърт от грип са по-висок процент от това.

# 190
  • Мнения: 136
Не, разбира се! doh

Ако бактериите бяха генно-модифицирани, щеше вече да се знае.

Да , бе ! Не съм наясно !  Rolling Eyes Ама щото нали бил нов щам , затуй питам .  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 2 719
Не, разбира се! doh

Ако бактериите бяха генно-модифицирани, щеше вече да се знае.

Да , бе ! Не съм наясно !  Rolling Eyes Ама щото нали бил нов щам , затуй питам .  Simple Smile

Организмите се променят генетично (мутират) и без някаква специална намеса. Напълно естествен процес е.

# 192
  • Мнения: 326
Само аз ли ям спокойно всичко? Някакси...от милиони хора в Европа,които си хапват зеленчуци,има 2500 заразени. Вероятно усложненията и смърт от грип са по-висок процент от това.


 Не, не само ти ядеш спокойно. И аз ям спокойно. Шансът човек да бъде блъснат от кола е по-голям, отколкото да се разболее след ядене на домат.

# 193
  • Мнения: 753
И аз си ям спокойно Peace
Вярно, че вече мия всичко много, марулята даже я кисна във вода и пак хууубаво я измивам, но не смятам да спра да си ям зеленчуци.
Тази бактерия я има полепнала по продуктите, тя не се съдържа вътре в тях, така, че една добра хигиена е достатъчна.

# 194
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз пък минах преди малко през плод-зеленчука и гледам едни страхотни череши. Викам му на младежа "Тез черешки с бактерийка ли са, или без?" А той ми казва " Досега бяха без. Сега - не зная"
А аз му казвам "НЯма как, ще трябва да тествам". И пробвах една - немита, разбира се. И като ми хареса...още една, още една...стоя и си ям, и викам "Ммммм...мнооо вкусничко..ммммм" Бая похапнах. После си купих ягодки. С черешки се наядох. Ще докладвам за състоянието си след 6 дена. Нали това бил инкубационният период.
Ягодките ще ги измия. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт