За или против ипотечен кредит във валута?

  • 1 325
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 803
ПИБ има до края на юни някаква промоция за ипотечен кредит само в евро и долари с  bouquet 5.5% лихва за първата година и без такса за разглеждане, която иначе е 50 евро.
Питам се да се вържа ли на подобна въдица или да си обикалям и др банки за левов кредит?
Дайте съвети моля.

# 1
  • Мнения: 1 129
Ох много ми е болна темата с кредитите. Майка ми има ипотечен в евро и до сега всичко е много в границите на нормалното. Левовите от друга страна са много коварни, споделям от личен опит  Mr. Green Най-добре обаче когато се говори за ипотечен кредит е да провериш ВСИЧКИ възможности и тогава да се спреш на една  Peace

# 2
  • Мнения: 69
Против всякакъв вид кредит  Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 2 803
За сравняване - ще се сравняват и други кредити. Повече ме тормози дали валутен кредит е добре по прицип да се тегли или инкогнито си минават разлики в курса и други "подводни камъни", които изобщо не мога и да предположа на този етап какви ще са.

mi6ani , удържахме фронта доколкото можахме... Просто и на мен не ми се хваща на това хоро, но е неизбежно уви.

# 4
  • Мнения: 1 129
Значи ако от бг ги обменяш в евро мисля, че ще ти излезе по-солено.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 995
Евров кредит се отпуска в евро по еврова сметка. Предполагам, че може да се уговори и друго (друга валута) и там ще има курсови разлики.
В БНБ са длъжни да обменят по фиксинга, та можеш да си направиш сметка кое е по-евтино: таксата за теглене кеш в евро или валутната разлика. Няма лимит за сумата, забравих на кое гише беше, но се прави в големия салон.
Кое е по-добре: към момента по-евтини са евровите кредити, защото дават по-голяма сигурност за кредитора. Всичко е въпрос на сметки и проверка.

Общи условия

Активация на акаунт