НОРВЕГИЯ - 41

  • 80 944
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Роси, Сем мерси момичета. На мен пълномощното ми трябва да мога да подам молба за пасаван на Мила, понеже мъжо няма да е с мен. Иначе той като е готов, те ще ми го пратят по пощата. От посолството, обаче, искат оригинал на пълномощното и да съм там лично с детето, когато подавам молбата. Ще си почакам до другата седмица. Той днес пак трябваше да ги прави тези документи. Егати и каръщината. От толкова години, точно най- важното писмо се загуби  ooooh!

# 31
  • Мнения: 0
Сем, първо на теб да кажа, че знам какво е с любимото кафе. Казва се kokmalt, т.е. за варене. А джезве, или най-близото до него е kjele.
И други работи ще пиша, ама сега нетът е в ужасно състояние, пък и трябва да оправям децата.
Стелияни, с теб се чухме, ама пак да кажа, умното си е умно. Нашта гордост е детето!! Hug Grinning
Ама голям смях се смях, Бобченка, страхотна реакция като пита колко му трябват. Много се развеселих /е, както се развеселяваме от "Господин за един ден", с една такава болка и мъка в сърцето/.
Отдавна не съм се вясвала, ама ви чета и ви се радвам. Сем, човек като иска, намира начин, ама и такава решителност и воля като твоите трябват. Възхищавам ти се за постоянството, с което преследва мечтата си  Peace.
Айде, домъчня ми за вас и скоро ще се включа по-подробно, ама сега ще бягам.   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 265
ДЕНИЗА- Денизче, нямам думи да ти благодаря. То пусти мерак, то пусто чудо. Но нейсе, ако си близко до Осло или имаш път насам обещавам да черпя едно голяяяямо кафе - МЕРАКЛИЙСКО!! Ти удари в земята цял магистър по филология /даскалката ми/. Ще и пиша, че да знае..... Shocked Благодаря ти за топлите думи. Да, много преживях, но любовта ми към тази земя надделя. И тя - повярвай ми - ми отвръща със същото. Ти гледай да се включиш по-бързичко, че ние както сме я подкарали тази тема - ще я свършим мнооого бързо. Дали пък Тереса не трябва да и смени името  newsm78 на.... лятна????
Бобче, тия в посолството май са глупаци - Embarassed. Ами ако си на северния полюс?? Или в Нова Зеландия - пък там няма посолство, нито консулство ...?! ЩЕ СЕ РАЗХОЖДАШ С БЕБЕ НА РЪЦЕЕЕ! Щурава работа. От задгранични изрично казаха че може и със факс. Ма всеки си е цар в неговия вилает.
Момичета и момчета, този път наистина Ви оставям - отивам да мия шкафове

# 33
  • Мнения: 27
Здравей Петерку,
това са неща писани,писани писани-до полуда.Информацията е прекалено много.Тук повече си ляляме и инфоро е мнооого разхвърляно  Joy но между лялането ще откриеш безценни съвети.Не случайно в първият пост на Тереса има препратка към предишните теми  bowuu .

Ето ти още едно място с доста по систематитизирана информация
http://zaedno.eu/forums/viewforum.php?f=205

Ето ти още инфо!Обърни изключително внимание на постовете на Моряка-там е описано как се прави точно и колко хъс трябва за това,както и постоянство и безсънни нощи най-малкото заради езика.Аз го уча в момента.На 34 съм и съм отвикнал да уча при все че знам още 2 чужди езика перфектно освен Българския!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=66175&st=255

Като заключение ще ти кажа,че норвегия наистина не е страна за гастербайтери тип- отивам,взимам парата и си заминавам-не е устроена за това и освен всичко друго Поляците са доста пред нас и по организирани за това.С това не искам да те обезкуражавам,прости загатвам,че шанса ти клони към НУЛА и не си заслужава да влагаш енергията си в това,повярвай ми  bowuu

Накрая бих те посъветвал или да избереш друга страна за тази схема(отивам зимам лева и се връщам) или да насочиш цялата си енергия за ПОСТОЯННО пребиваване в Норвегия за теб и семейството Ти !

# 34
  • Мнения: 2 786
Фитилчо, много си прав  Peace

# 35
  • Мнения: 1 265
Такаааа, измих значи аз единия джам и през почивката реках да намина към вас.

Браво ФИТИЛЧО за поста ти. Знаеш ли аз това момче МОРЯКА от Калдата му се възхищавам. Мисля че е от Пловдив, но не съм сигурна.  Израсло само, с майка инвалид - и се справи. Мисля пишеше че е в Ставангер. Но не съм чела там отдавна, та не знам какво стана с тях. И е само на 20, ако не ме лъже паметта. При този хъс и упоритост заслужава си по-добро бъдеще  Hug

Сега да се поФаля - ИМАМ СИ КАФЕЕЕЕ! Изстрелях значи сутринта отрочето рано-рано и.... донесе хлапето ЦЯЯЯЛО кило newsm44. На всички, които помагаха в тази ТОЛКОВА ТРУДНА ЗАДАЧА  newsm51.
Снощи измихме балкона /той ми има и мокет Heart Eyes/, пък и пейка - та следобяд ще си изпия кафенцето с истинско наслаждение.

ВЕСЕЛИНЕ, пиши ми на лични с конкретни въпроси - СЛЕД КАТО ОБАЧЕ СИ СИ НАПРАВИЛ ТРИДА ДА ПРОЧЕТЕШ това, което ти е казал ФИТИЛЧО. Имам мноооого инфо - аз за тук се готвех три години и .... мисля че мога да помогна. Тук във форума наистина е повече за разтуха.
И мен едно време като почнах да задавам безкрайни въпроси ме пратиха да прочета доста неща, НО.... имаше смисъл - ПОВЯРВАЙ МИ. След като си изясниш какво искаш не е страшно. Важното е да решиш какво искаш. А щом си карал бетоновоз, ЗАЩО ДА ХОДИШ да чистиш риба???? За такъв като теб се намира работа и другаде. ЕДИНСТВЕНОТО УСЛОВИЕ - ДА ЗНАЕШ ЕЗИКА. Вчера четох обявите за работа пак /имам този навик / - и знаеш ли каква обява прочетох?? - цитирам ти я дословно - "... търси си камериерка/чистачка в.....хотел„ да МОЖЕ да оправя леглата, да сменява кърпи и т.н. Предварителен опит желателен, но не задължителен. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗИСКВАНЕ - ПИСМЕНО И ГОВОРИМО НОРВЕЖКИ ЕЗИК" - #Crazy  newsm78 / за знаещите - обява от НАВ/. Знаеш ли не ми стана ясно защо трябва и писмено да се знае езика  Shocked за да се сменят чаршафи и да се мият бани???!!! smile3506 - тази история  newsm75 newsm79 newsm28 1ironing МОЖЕ да се върши и само с говорим - НО изискването си е изискване.
Ако ти например имаш големия опит, а друг една-две години, но знае езика - НЕГО ЩЕ ВЗЕМАТ. От кой град си? В София има една фирма - НОРД-СТУДИО - открийя и им пиши. Мисля че те правят курсове и по СКАЙП-а. Всичко е в твои ръце. Но неподготвен не идвай, защото наистина ще ти се наложи да работиш най-черната работа - А ТИ ТОВА НЕ ГО ИСКАШ МАЙ НАЛИ ????  УФ!! Стана малко длъжко, но такава съм си аз - обяснителна.

Народе, отивам да мия втори прозорец - че днес съм и без помощник! Вчера rkb като каза за това състезание по ГРИЛЕНЕ и той се запали /Роси ще те изям  smile3525 - сега мия сама прозорцииииии  Mr. Green /. Тръгна той, но до къде ще стигне щото не познава още Осло - ще ви разказвам утре, че да се посмеем с мойто момче.
Хайде останете си със здраве!

# 36
  • Мнения: 27
Е,докъде да стигне...ми до грилене-то  Peace Да не е на 4 годинки,я го оставяй да се оправя!!!  bowuu

Според мен изискват езика,защото така отсяват доста народ.ТОЕСТ: Те не са от най големите фенове на чужденците,но така и така е пълно и няма кой да ги спре особенно арабески и бежанци разни-та според мен са си създали неписана пречка за тях!

Пък и второ-човек,който не иска да се потруди да научи поне езика...какъв работник ще е  Thinking

Мерси ТЕРЕСА- това е само заключение от мненията на хората,които живет там  Rolling Eyes Не съм и стъпвал още в Норвегия-но ми е мечта от детинство  Heart Eyes ,ненам що .Може би защото имам доста музиканти роднини и приятели пътували там навремето  bowuu . Не ми се ходи да разглеждам сега Август  #Crazy това са кинти , които ще ми трябват през април  Heart Eyes . Мисля тогава да дойда за постоянно,пък дали съдбата иска така никой не знае .С колата ще си пътувам,че не знам къде ще се наложи да работя и живея засега  newsm78

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 17:14 от Фитилчо

# 37
  • Мнения: 27
Тук нещо нещата взеха да стават корави  Thinking Тоест.

Във форума който съм постнал,един от пичовете там беше постнал една обява,която си звучи като чиста проба ебаси ментето пък тя се оказа,че е от нашия "колега"   peterky2002  #Crazy

Анонимен написа:
Здравейте,
Аз съм пощенската кутия на фирма в Норвегия притежаваща нефтени платформи в СЕВЕРНО МОРЕ и МЕКСИКАНСКИЯ ЗАЛИВ.Условията за работа са:
2 седмици на платформата на 12 часови смени
4 седмици почивка на брега
Заплатите започват от 200 евро на ден и могат да достигнат 800 евро на ден.
Търсят се всякакви специалисти.
Единственото условие е знание на английски.
Предпочитат се електроинжинери или специалисти по хидравлика.
Кандидатстването е абсолютно безплатно.
Интервюто е по телефона на английски.
След одобрението и определянето на датата за заминаване се заплаща комисионна в размер на ЕДНОДНЕВНА !!! заплата.
Разходите по пътя са за сметка на кандидата като в момента има нискотарифни полети от Бургас,София и Букурещ.Уреждането на полет,посрещането и настаняването около в НОРВЕГИЯ струват 200 евро и се плащат при плащането на билета.
Можете да си пътувате и самостоятелно и сами да си уреждате пътуването и престоя в Норвегия.
Законовото уреждане на престоя в Норвегия се поема от фирмата..
Моят меил е peterypk@yahoo.com


Явно боравенето с нета и Гуугъл не ти е от силните страни,че като гледам как си се защитил(и слава богу) . Аз поне на още 3 места намерих МИРИШЕШТИ КОФТИ работи  smile3521  и все свързани с вашите мейли и телефони.Колко човека сте още не ми е ясно,и не мисля да се занимавам-принципно не ми е проблем да ви тракна по Ай Пи   smile3508 smile3533 smile3533

Я да вземеш малко да обясниш колега,че мен нещата взеха да ми миришат КОФТИ  #2gunfire

Този имейл както и един друг се използват от много хора нещо-има доооста неща в нета които засега ще си запазя за себе си пък да видим


 е-маил peterky2002@yahoo.com ili peterypk@yahoo


Един път ги ползват: Галя  друг път Петър,сега пък Веселин...


Нещата кораво взеха да ми миришат верно  Naughty

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 17:28 от Фитилчо

# 38
  • Мнения: 2 786
Фитилчо, тази обява ми звучи много несериозно. Българска фирма, която притежава нефтени платформи тук?  Shocked Или норвежка фирма, която притежава нефтени платформи (те не са повече от 10 общо и са големи и сериозни фирми с международно присъствие), ще ползва такъв имейл за връзка и такъв начин за набиране на персонал  Joy
Изглежда наистина много различни самоличности ползват този имейл за контакт, мда ...  Thinking
Гледам автора на обявата е написал в друг пост, че тук се плащат 35% данъци ... явно в опита си да даде информация за страната, е пропуснал малката подробност, че % данъци се определя от много фактори и може да е много по-малък от 35%, наред с това има най-различни данъчни облекчения. Жалко за доверчивите хора, които се връзват на всичко, което прочетат ...
Тук честичко са наминавали хора с не особено благородни намерения, та е разбираемо, че почти не е останал човек, който да отговаря на питания. Затова пък има изписани толкова теми, който има желание, може да чете назад и да си води записки. Всичко е казвано и преповтаряно по 100 пъти.
Аз от детинство познавам музиканти, които са идвали дълги години да свирят тук, и винаги са разказвали най-интересни неща за Норвегия, ама нито за миг не си бях представяла, че "като порасна" ще заживея тук  Laughing

Ние цял следобед бяхме на плаж, на връщане купихме хубаво кисело мляко и сега ще правя таратор и айрян  chef Жегааа, а морската вода студенааа   grinning039

# 39
  • Мнения: 27
Мен са ми роднини доста от тях  Heart Eyes  примерно певицата Роберта  Flutter

Иначе майка ми работеше едно време преди 89 в Импресарска дирекция та затова като малък съм имал такива познати

Абе чудех се  Embarassed колко ойро е една кути я Малборо в Норуей  #Crazy

# 40
  • Мнения: 2 786
Не пуша и нямам лични наблюдения, но от пушачи сред колегите ми знам, че пушенето е скъпо удоволствие тук  Grinning

# 41
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Тук нещо нещата взеха да стават корави  Thinking Тоест.

Във форума който съм постнал,един от пичовете там беше постнал една обява,която си звучи като чиста проба ебаси ментето пък тя се оказа,че е от нашия "колега"  


Нито е менте нито е бг фирма
Фирмата е LANGSET
www.langset.no
denisrw@abv.bg e мейлА на българин работещ в Берген в личен състав на фирмата LANGSET
Във Варна има човек който е пощенска кутия за препращане на документи с е-меил peterypk@yahoo.com и toй e Peter.Aз обаче съм тъп и знам малко английски и нямам инжинерна  квалификация за платформите и там не ме искат и освен да чистя риба за друго не ме бива:(SadSad.Аз съм Весо и пиша от компа на Peter.Сега ясно ли е Морски.

# 42
  • Мнения: 27
Малко подозрително ми изглежадаше ,че и още ми изглежда не се сърди  Rolling Eyes

Във форум на пътешественика дори се репликирате  Joy кат пишеш от неговия комп,не можа ли аджеба да му го кажеш на уше  Joy

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 943

Малко подозрително ми изглежадаше ,че и още ми изглежда не се сърди  Rolling Eyes

Във форум на пътешественика дори се репликирате  Joy кат пишеш от неговия комп,не можа ли аджеба да му го кажеш на уше  Joy


Ами сложно е за обяснение,що не дойдеш да пием по една  бира и ще ти го кажем на уше:)Simple SmileSimple Smile

# 44
  • Мнения: 27
Нямам нищо против-за Бири съм готов винаги  bowuu  може и да е в Осло  smile3508 newsm44

Налягай парцалите-няма да стане иначе както си го замислил,ако си решил да е Норвегия разбира се  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт