Хайде мамче, стягай сака! Идва юнска, бебешка атака!!! -тема 28

  • 22 314
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 085
Изписахте света бе мацки. Hug
Честито на мама Вова и Роси Дилова.Да са им живи и здрави малките бебоци.  bouquet
Дано не пропускам някого.
Елдричка, мъничето ти е сладур и половина, много готин. baby_neutral

# 16
  • Мнения: 548
Мерси за темичката,Чинче.  bouquet
Аз ходих на тонове,Добри са казаха.Това ,което разбрах е,че кривата за контракциите не трябва да скача над 100 пункта ,че бебето се мъчело.И ,че ако пулса скача до 190 например и после пада на 110 можело да има оплетена пъпна връв.Не знам до колко това е вярно.Не искам и повече инфо,че ще се побъркам май.Аз с тази плацента 3та степен така или иначе си се притеснявам.Док казва ,че се храни бебето сега най-интензивно,но ето Чин каза по -преди че при зряла плацента е рисковано. newsm78

# 17
  • Мнения: 4 370
Да ни е честита новата тема, Чин, благодаря!  Hug

# 18
  • Мнения: 1
чинче как смогваш Hugблагодаря за прекрасната тема и нека в нея само хубави неща споделяме  bouquet
Хелен30 всичко с бебо и теб ще бъде наред,нали всички сме с вас Praynig

# 19
  • Мнения: 2 456
Темата я правихме снощи с Никола, докато бодувахме, днес остана да допълня списъците, но някоя добра мама ще ме замести... Wink

 Пак да се включа за килограмите на бебчовците. Ехографите дават 10% отклонение, ако намерите някоя добра акушерка, която да ви опипа корема- тя ще ви каже по-точно колко долу-горе ще тежи бебето. Друг е въпроса, че има и много некомпетентни такива акушерки. Вечерта преди да родя една ми каза: ооо, това бебе няма да е повече от 2200-2500, при което аз бях  Shocked Исках с 200 да избягам, и без това 16 дни преди термин ми се струваха МНОГООО. На Никола главата му вървеше напред, а краката назад, очаквах бебе с огромна глава и къси крака. Е, краката му са си супер, теглото му мисля също- има къде да го щипнеш WinkМоже би единствено Димитрова позна колко ще тежи, ехографа показваше 2800 два дни преди секциото, тя каза около 3кг и ето, той се роди 3кг без 30гр.
В крайна сметка килограмите не са толкова важни, колкото адаптацията на бебетата. Щом сте минали 37 седмица, то вие вече сте "доносили" бебето си и то е подготвено за външния свят.  Hug

  Ние ходихме на разходка. На Никола му хареса, озърташе се, но му беше странно малко това клатене.. Аз такива мускули ще направя с тая количка. Първо смъквам шасито, после се връщам и с коша смъквам бебето....  Whistling

Искам да се оплача. Секциото не ме боли толкова и няма да ми остане такъв белег, както операцията по премахването на онази прословута бенка!


Силвия, не се шашкай! В 9-ти месец си, нормално плацентата вече да озрява и старее. Важни са тоновете- ако тоновете са добри, всичко е наред. Ако има съмнение за оплетена пъпна връв- ехограф.   bouquet

P.P Липсва ми Цвети вече, няма ли да ги изписват вече, някой някакви новини?

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 19:21 от chin

# 20
  • Мнения: 984
chin мерси за новата тема. Още много бебета да запишем в нея  Hug
Не се шашкайте момичета. Време им е на бебетата да са големи.

# 21
  • Мнения: 49
ЧИН, ами аз ти казах, че тази бенка е много чаровна, ама ти рече и отсече... за ЦВЕТИ- днес трябва да са ги изписали, вчера се чухме, кърмят се и са добре!

ВАЧЕ, с  епидурална ще съм, по препоръка на доктора!

ШУНЧЕ, слушаш ли как Италианския лицей е с най-много отличници, а нашето любимо школо е на второ място?

# 22
  • Мнения: 14
Хубава нова тема   bouquet

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Кити, точно показвах на детето къде ще учи.  Laughing
Нашето у-ще твърдо държи обаче второто място от няколко години.

# 24
  • Мнения: 180
Не знам дали ще съм полезна, но тук изчисляват теглото по BDP i AC. BDP-обиколка на главичка, AC - обиколка на корема Ако имате изследванията пред вас може да проверите в този сайт http://www.baby2see.com/medical/charts.html втората таблица какво ще ви покаже. На мен ми беше интересно...  А иначе и аз знам че процента грешка е 10% Има и още нещо, самият диаметър лекарката го маркира, ако бебето много мърда не е сигурно дали е направено правилно, така че, това са просто ориентировъчни изчисления. А колкото до големината на корема, мен толкова пъти ме плашиха, че имам проблем, не ми се говори #2gunfire Бебето ми расте 2 седмици по-голямо,  а корема 2месеца по-малък, незнам къде се побира мишлето  Laughing Много нерви ми донесе това Cry

Chin как се справяш, аз малко се шашкам, но като те гледам, как въпреки трудностите успяваш, че и темичка правиш и си активна, и на разходка ходите... Shocked  Вдъхваш ми купаж и другите активни мами също Laughing Страхотни сте   bouquet

# 25
  • Мнения: 4 420
Чин, благодаря за темата. Дано да е само с добри новини. Аз искам да те питам Биогая-та как я  даваш. Цялата доза от 5 капки наведнъж ли и по кое време? Ние от днес ще ги почнем, дано имат ефект.

Отивам да приготвя вечеря, че пак закъсняхме.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 108
Честито бебче Теодора на мама Вова!   bouquet

Чин, благодаря за темичката   bouquet

Момичета и аз искам да ви успокоя за размерите на бебето. В предродилна зала ми го измериха 2950 гр., а той се роди 3400 гр. Гледайте каква разлика.

Деска, давах му няколко пъти да суче, но явно само АМ може така да го омаломощи  Laughing Или пък просто е дошло времето да му мине коремчето. Ще видим тази нощ как ще е.

Аз нещо съм се сдухала и направо ми се плаче. Утре майка ми си отива и аз отсега се притеснявам как ще се справям самичка. Мъжът ми го е страх още. Майка ми май по-добре успокоява бебчо от мен, особено когато има колики. Много ми е притеснено, може и хормони още да бушуват.

Аз казах ли ви, че вчера ми махнаха шевовете и вече съм почти като нова   Simple Smile То било много хубаво да можеш сядаш, ставаш, почти без проблем. И нещо друго - докторът не знам какво е правил, как ме е шил, но сега отдолу се харесвам повече от преди, едно по-прибраничко стои мястото  Blush Само остава да видим как ще се осъществява трафикът навътре  Laughing

Силвия 77, как коментира плацентата докторът? Но щом тоновете са добри, явно няма място за притеснение.
Момичета, с вас съм и ви прегръщам всички, всичко ще бъде наред. На всички ни остана много мъничко до срещата с бебоците.

# 27
  • Мнения: 548
Майденли,док казва ,че няма място за притеснение ,ама нали тук много мами си споделяме и на всяка доктора казва различни неща.Та кои са верни ,кои не май няма и да разберем  newsm78.Да сме живи и здрави пък другото ще се нареди.А майка ти защо си тръгва?Не може ли да остане или не е пенсионерка още.Моята мама ще дойде и ще остане докогато се почувствам сигурна и свикна с бебка.Което може да стане за 1 месец,но може и повече време.Ще се нагодим някакси. Heart Eyes
Цвети,Вещи как сте?Пишете бре моми. Hug

# 28
  • Мнения: 4 420
Майденли, не се притеснявай да останеш сама. Имаш майчински инстинкт при всички положения, който няма да те подведе. Ние с Марти от първия ден сме сами, аз така пожелах. Той със сигурност се страхуваше, но аз винаги пред него бях уверена в себе си и така и той се успокояваше. Давах му кураж и смея да твърдя, че се оправяме супер. Ако за нещо се чудиш ние се тук да помагаме  Peace А пък за да успокоиш бебо докато плаче, първо ти трябва да си спокойна и търпелива.
Днес ни подариха шезлонг, до сега го прах, че не може в пералня.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 228
ВАЧЕ, с  епидурална ще съм, по препоръка на доктора!

Ееее, ама що не я каза таз подробност бе! Нямаш грижи тогава! Свиркай си! Това ти го казвам съвсем сериозно, не да те успокоявам ей така...  Grinning С упойка е друга работа, изобщо не е страшно, дори и да те индуцират.

Maidenly, ще се справиш! Аз пък да си призная като съм сама ми е по-спокойно  Grinning Единствено искам майка да ми помага в домакинството, че там ще я закъсам, ама голяма работа... Аз и сега я закъсвам, че нищо не ми се яде вече и не мога да готвя като хората в момента. Горкото ми дете какви неща яде не е истина  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт