Хайде мамче, стягай сака! Идва юнска, бебешка атака!!! -тема 28

  • 22 314
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Чин  Hug благодарим!
Живи и здрави да са Сиана,Александър и Теодора!Да растат здрави и засмени!На мамите бързо възстановяване!  Hug

Излизах днес на разходка,но пак лежа,защото кръста опъва здраво вече,а гърдите ми са така напрегнати.Мисля,че наближава доста момента,но ще поживеем та ще видим.

# 31
  • София
  • Мнения: 478
Привет отново Grinning

Днес консултацията мина добре, но много ми е досадно това записване на тоновете. Направо изперквам да лежа всеки път по 20 минути ooooh! Бебето било високо и сега го чакаме да "падне". От днес спирам магнезия (то май и по - рано трябвало Embarassed) пък да видим дали ще ми се появи някоя и друга контракция. До сега не съм имала нито една. Дано успея да вредя за нормално раждане. В понеделник имам среща с анастезиолог и кардиолог. Дано да ми каже, че нямам проблем за упойката, че не ми се ражда без такава  Sad Утре ще ми вземат кръв и урина. Дано всичко е наред Praynig

Момичета, като ви чета, че не ви се яде нищо и умирам от срам. Аз последните дни така съм се разяла, че нямам спиране и насищане. Не знам на какво се дължи това, но постоянно ми се яде нещо. Цяла бременност не бях лакома и точно накрая да се освиня допълнително и то вече на тези размери...

# 32
  • София
  • Мнения: 169
Чин-че, благодарим за новата тема, как успяваш с дребния и това да свършиш, браво Hug
Честити днешни бебоци на щастливите мами Hug
Аз нямам сили да пиша, нещо се преуморих днес отново Confused така или иначе нищо ново няма...
Ваче, а ти с тази упойка, с която си била при раждането на Саша, нали не си си усещала краката, а как си напъвала newsm78 (сигурно е тъп въпрос, но ми е странно) в смисъл, от къде надолу не си усещаш тялото и как точно напъваш  Embarassed
Лека нощ от мен Hug

# 33
  • Мнения: 26
Добър вечер, мами. Веднъж и аз да пиша по нощите, докато чакам да стане време за антибиотика...
Шунче, аз съм тук следващите 5-6 дни и ви чакам с Ваче.
Чин, прекрасна темичка, както винаги.
Ей, току що проплака още едно бебче...  Heart Eyes
Аз съм в реанимация до утре сутрин и после се местя горе. Сиана е перфектна и е много добре, обаче аз съм имала толкова сраствания от предишното секцио, че докторът трябваше да реже и нагоре към пъпа, за да стигне до бебето. В момента много ме боли, но си имам коктейл от обезболяващи и се надявам скоро да е по-добре. Аз вчера се пробвах да ви изчитам, но през цялото време си имах регулярни болезнени контракции и най-накрая в 2 не издърах и дойдохме в ТК. Докторът беше тук след 30 мин и ме подготвяха за операцията. Резултата го знаете. Ще се пробвам утре да докладвам повече.  Hug

# 34
  • Варна / София
  • Мнения: 2
Здравейте, от известно време следя юнската тема и се радвам на всяко едно ново попълнение  Simple Smile. Честито на всички мамчета и стискам палци на всички които очакват хубавото събитие. Новините за родилите се  бебчета ми действат много положително и ме карат да съм оптимистично настроена че и при нас всичко ще бъде наред.

# 35
  • Мнения: 20
уффффф и аз писах, писах и......... се изтри!

МамаАнелияН, бързо възстановяване мила!
Зизу, абе тая къщичка много сладурска!   bouquet  

Аз днес цял ден бях навън, но общо взето ходенето ми се събира около 1 час, 1 час и половина. Поне бях сред хора и имах един положителен ден, който ми отнесе мислите от глупостите, за които мисля напоследък.  

Кити,
и аз бих била спокойна като знам, че ще има епидурална! Само че тоя твоя доктор не може ли да е малко по деликатен и да не съобщава така тия работи. Баси, и без това сме топка нерви и бушуват хормони...  Rage

Ох, и аз нещо друго щях да пиша ама съм супер уморена и ще лягам вече.
 Hug за всички мами!  Късмет на раждащите!

А между другото какво станнеа с красчето? Някой има ли инфо? Само от нея нямаме инфо след секциото...  
 Praynig всичко е наред!

# 36
  • София
  • Мнения: 13 228
Ваче, а ти с тази упойка, с която си била при раждането на Саша, нали не си си усещала краката, а как си напъвала newsm78 (сигурно е тъп въпрос, но ми е странно) в смисъл, от къде надолу не си усещаш тялото и как точно напъваш  Embarassed
Лека нощ от мен Hug


Изобщо не е тъп въпроса... А отговора е... никак  Rolling Eyes Фантазирах си, че напъвам. Поемах въздух с корема, един вид да се притисне диафрагмата и после мислено напъвах  Sunglasses Пиша мислено, щото като не усещаш само си мислиш, че го правиш. В интерес на истината това е недостатък на спиналната упойка. Тя и затова се слага накрая. Аз бях вече с почти пълно разкритие и със спукани води, при което вече няма какво да държи бебето вътре и то напъна да излиза. От друга страна една акушерка ми вливаше на всеки напън нещо, допускам, че е окситоцин, за да се засили контракцията. Организма естествено си напъва  Wink Абе сега като се размислям е двучка работата. Хем не можех да напъвам, ама спиналната забави раждането, което ми спести донякъде разкъсване. Но пък неефективните напъни накараха доктора да избута Сашата. И въпреки това тя се роди с много висок АПГАР. Мисля 1 или 2 единици под максимума на 5-та минута. А това показва, че не е имало страдание докато е излизала. След 10 минути като я видях беше розова. Та това е отговорът. Усещах само върха на матката. Всяка контракция усещах, но не болеше. Да кажем усещаш от около 5 см над пъпа.

На Кити й предлагат епидурал, което е добре. Тя се слага на малко разкритие и се дозира така, че действието й да приключи около напъните. Тогава вече не боли (така казват, а сега ще видя...  Rolling Eyes) и може да се напъва ефективно.

MammaAneliaN, чакай ни! Идем!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Днес залагахме у нас за дата.. Саша рече 10-ти, аз 6-ти, а Ники мисли, мисли и вика 4-ти  Shocked Shocked Shocked Викам, сакън нИдей, че не сме лепнали тапетите в коридора  Mr. Green Mr. Green Mr. Green После вика, абе сигурно към 10-ти ще да е... Накрая Сашата приключи разговора с репликата че сигурно бебето няма да избере нито една от трите дати  Crazy

Красчето каза, че отива в МД ако някой иска да я потърси. Ама мисля си, че ще пише като се прибере  newsm78

# 37
  • Мнения: 49
Е, добре, за сън, мисля вече и дума не може да става... досега през последния месец се будех, но после заспивах пак след малко въртене, тази нощ обаче не става...

БРАЗИЛКА, и аз съм много гладна напоследък, даже закусвам, което пък въобще не го правех нито през време на отминалите месеци, нито преди newsm78

МАМА АНИ, миличка, бързо да се възстановяваш, да отмине болката и да се прибирате вкъщи при татко и батко Heart Eyes Hug

СИМПЛИ, аз съм склонна да не обвинявам докторът в нищо, а по-скоро обтегнатите си до крайна степен нерви, знам, че по този начин не постигам нищо, но тези емоции са по-силни от мен...

ВАЧЕ, дано си права за упойката и всичко останало, междудругото, аз също съм си харесала датата 6-ти, тя в крайна сметка е и последната възможна, но Палечка от сега е с характер, но пък досега винаги е била послушна и добричка- през цялото време й се молех да расте и да кротува и тя ме слушаше и изпълняваше, сега й се моля да излиза, за да я гушкам вече и съм в очакване на нейното решение. Вчера приятелката ми, която роди миналия месец и е зодия близнаци, ми каза по тоя повод- остави я още малко да се подвууми, трудно се взима такова решение...

# 38
  • Мнения: 4 370
Бубилинка, сънищата никакви ги няма!  Grinning

# 39
  • Мнения: 158
Добро утро мами!  Hug
Денят започва много добре така хубаво напича  newsm10
Днес ако всичко върви по план ще ходим за нощни шкафчета и нощна лампа за детската стая,а по-късно на мач на ветераните на село.Мариян ще играе за единия отбор,ама не се знае към кой-млади или стари  Mr. Green Та се надявам да се задържи така времето,за да по чопля семки на спокойствие.
Пожелавам ви хубав и ползотворен ден!   bouquet

Отивам да се завъртя около пералнята,че да може да  hang .

# 40
  • Мнения: 28
Да се отчета и аз,вчера бях на консултация,взеха ми и последните кръв и урина и уж вече няма да ми правят изследвания(ако не се наложи)другата седмица съм пак в четвъртък на консултация.Много ми се иска вече да раждам,но пък си мисля че има още време абе направо толкова съм раздвоена,че се побърквам.Когато ставам през нощта до тоалетната все си въобразявам някакви неща че ми изтичат водите или че ме хващат контракции,но за сега няма нищо такова,имам безболезнени контракции през деня от време на време,но не са регулярни това е само,та това ме навежда на мисълта че няма да раждам скоро newsm78

# 41
  • Мнения: 1
добро утро мамчета:)

ето и една скромна закуска от нас с беба Party
мама анели дано бързо се възстановиш и да се радваш на малкото съкровище Hug
ани как така ги няма сънищата newsm78къде изчезнаха Joy
аз нещо се будя много рано тия дни и после следобяд ударям по една дрямка:)
пуснах една пералня с части от количката и сега пия кафенцето Flutter
обмислям да ходя днес на кола маска  Thinkingи на педикюр,но ще видим до къде ще го измисля:)
и аз като ставам до 00 през ноща все очаквам да ми истекат водите или да ми падне тапата newsm78но няма Rolling Eyes
лек и слънчев ден от мен Hug
П.С. Цветич виждам те на балкона:) добре дошла Hugбързо да се отчетеш:)

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 09:07 от bubulina83

# 42
  • софия
  • Мнения: 1 305
Добро утро милички,ужасно сте ми липсвали.
От вчера сме си вкъщи със Симона,добре сме но лудницата е пълна.
Набързо прегледах първа страничка и вече 10минути не мога да спра да плача от вълнение и радост.честитио на всички майчета,който гушкат своите бебенца, а на останалите,кураж и търпение милички , не остана,всичко ще е наред и много скоро ще се случи най вълнуващото и щастливо нещо и ще си гушкате бебенцата.
Нямам търпение да прочета всичко което се е случило.
Целувам ви много.
Извинете ме за поста ,но пиша от телефона.

# 43
  • Мнения: 158
Офф и аз искам да ида на кола маска ама ме е страх да не ми направят нещо на нещото,което имам отдолу.Наподобява бенка,но е телесен цвят и се издължи,сега е около 5мм.Доктора,който ме преглеждаше в началото каза,че след раждането трябва да се махне оперативно и мен май ме е шубе повече от него отколкото от раждането.

Цветич добре дошла  Hug
Радвам се,че сте добре и двете.   bouquet

# 44
  • Мнения: 1
ей Цветич,радвам се че всичко е наред и чакаме снимки на малката Симона(много хубаво име,ма мойто мъж не го харесва Rolling Eyes)
тина т като израстък ли ти е(като бенка,но телесен цвят)?аз имам такова на едното зърно и откакто забременях и гърдите ми почнаха доста да порастват и то почна да разсте и много ме дразни и предполагам,че живот и здраве и аз ще го махам,но първо трябва да видя как ще ми се развие бюста след кърменето евентуално newsm78

Общи условия

Активация на акаунт