Относно излизанията на 13г тинейджъри

  • 2 043
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Здравейте, синът ми е на 13г. От Пловдив сме. От известно време непрекъснато настоява да ходят с приятелите си от училище из целия град, където има игри за развлечение, на кино, да обикалят и разглеждат големите магазини....Мола, Метро...  До сега съм го пускала да играе с децата в квартала и ми се вижда още рано да го пускам да пътува сам...с приятелите си - на същата възраст...по рейсовете из града.
Майки на 13g-14g тинейджъри..Вие до къде пускате децата си да играят с връстниците им? Поставяте ли им някакви ограничения относно това?
Ще съм ви много благодарна за отговорите и коментарите.

# 1
  • Мнения: 41 735
Здравейте, синът ми е на 13г. От Пловдив сме. От известно време непрекъснато настоява да ходят с приятелите си от училище из целия град, където има игри за развлечение, на кино, да обикалят и разглеждат големите магазини....Мола, Метро...  До сега съм го пускала да играе с децата в квартала и ми се вижда още рано да го пускам да пътува сам...с приятелите си - на същата възраст...по рейсовете из града.
Майки на 13g-14g тинейджъри..Вие до къде пускате децата си да играят с връстниците им? Поставяте ли им някакви ограничения относно това?
Ще съм ви много благодарна за отговорите и коментарите.


На 14 години (т.е. догодина за теб) доста деца отиват да учат в чужди градове и там живеят в общежития, оправят се сами, пътуват сами, сами си определят дневния режим и пр. А ти се притесняваш за един мол newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 290
Моят син скоро ще на върши 14. От две години ходи на тренировки сам с автобус. Със съотборниците си често отскачат до Мола след тренировка и досега не сме имали проблем. Според мен е достатъчно да знаете къде е в момента и кога ще се прибере.

# 3
  • Мнения: 54 864
Дъщеря ми също от миналата година ( на 11 ) започна да пътува сама до центъра на града , където учи .
За 13 годишно момче не мисля , че е проблем .
Оправят се децата ! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 349
Според мен единственият проблем е, ако не го знаеш къде е. Децата трябва да свикват сами да се ориентират и на по-големи разстояния, а не само от къщи до магазина под блока.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Много благодаря за коментарите. Определено се чуствам по-спокойна след като прочетох мненията ви.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми е на 12 години и от една година близо излиза сам с приятели из центъра, до парка и т.н. все места далечни от дома ни. Не се притеснявам, не му забранявам.

# 7
  • София
  • Мнения: 126
Малкият ми син е на 14 и поне от една година излиза през почивните дни с приятели за половин ден или повече. Когато времето позволява да са навън и да им е приятно. Питам само с кои деца е и държа да си е взел телефона. Понякога само се разхождат, ходят на кино или са в някой парк. Приемам го нормално.

# 8
  • Мнения: 61
Имам син на 13 и също излиза с приятели. Обезпокоително ще е, ако не го прави. Оставила съм го да живее. Разбира се телефона под ръка и информация с кой е къде ще бъде. Говорили сме монго за това и вярвам е наясно, че ако недай си боже нещо стане аз трябва да знам къде е или къде е бил.

# 9
  • Мнения: 425
Дъщеря ми излиза от шести клас с приятелки насам-натам. И за мен е важно да зная къде ходи. Синът ми сега завършва пети клас и от началото на годината ходи сам на английски, за което пътува с две превозни средства в едната посока. В началото се притеснявах, но пък се успокоявах с мисълта, че трябва да стане самостоятелен. Момче е все пак. Без съмнение е трудно на всеки родител кога да пусне детето само, но пък ние сме много улеснени с мобилните телефони. Я да чуем как са се оправяли родителите преди 15-ина години или 20!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 349
Я да чуем как са се оправяли родителите преди 15-ина години или 20!

Определено са се справили след като ние сме съвестни родители!  newsm10
Никой не ни знаеше къде играем, но пък всеки дядо и баба в квартала се чувстваха длъжни да ни напътстват какво може да правим и какво не. Беше като едно голямо село..... Справка "Войната на таралежите".  smile3533

# 11
  • София
  • Мнения: 126
Чудесно време си беше. Имахме по-голяма свобода. Сега децата с тези телефони нямат "измъкване".

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чудесно време си беше. Имахме по-голяма свобода. Сега децата с тези телефони нямат "измъкване".
Ахам, даже има тема за наказание за не вдигнат телефон.

Затова и по телефона почти избягвам да го търся.

# 13
  • Мнения: 9
Дъщеря ми е на 13, почти на 14 години (по-малката). Разполага с голяма доза свобода и почти всеки ден излиза - на центъра, в парка, мола и всички места около тези, което означава, че често е на доста голямо разстояние от вкъщи - 20 минути с автобус.  Peace Но се оправя, още повече ако намери някой в нейната посока. Вече дори не питам къде и с кого отива.
Обикновено се прибира някъде 7-8 часа през лятото, докато е още светло, засега само два пъти съм я оставяла до по-късно - към 10 30 - 11 ч мисля, че се прибра тогава, но това беше изключение.
Казвам само, за да сравниш.
Според мен може спокойно вече да ускаш твоя малко по-надалеч. Не му позволявай все още да отива до по-далечни места, особено ако се прибира или отива сам и не познава града. Ако обаче може да се ориентира, няма проблем.
А и зависи къде живеете - ако сте близо до центъра или местата, на които иска да отиде....
 Peace

# 14
  • Мнения: 82
Колкото по-рано му се даде свобода на детето толкова по-отговорно става, виждам го. Знам колко притеснително е за родителите, но другия вариант изобщо не  е полезен.

Общи условия

Активация на акаунт