Декемврийче вече шава, иска на море и плаж с мама!

  • 22 738
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Здравейте! Hug

# 16
  • Мнения: 3
 Grinning Само да отбележа термин 27 декември.


Много готина нова темичка.

# 17
  • Мнения: 10
Благодарско bouquet Galactic Voyager Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 865
Ах, някой се е постарал доста! Благодаря   bouquet

# 19
  • Мнения: 386
Така е, темичката е супер, заглавието също Wink Нека да я напълним само с положителни емоции.
Благодарности на Galactic_Voyager.

# 20
# 21
  • Мнения: 0
Момичета, много сте бързи. Аз докато се усетя и хоп - вече нова тема си имаме и то с коригиран списък, където вече и моят термин е там-:) Благодаря ви!  Grinning
И аз мисля, че е рано още да усещаме бебчетата (ако е първо става въпрос - иначе за второ и аз съм чувала, че може). Аз също чакам да усетя движението на бебчо с нетърпение, но по калкулатор ми излиза чак към края на Юли.

Make a pregnancy ticker

# 22
# 23
  • Мнения: 133
Ето какво намерих за движенията на бебо в нета. Дано съм  ви помогнала.

При първа бременност повечето жени усещат първите движения на бебето между 20-ата и 22-рата гестационна седмица (г.с.), а при втора бременност – между 16-ата и 18-ата г.с.
# Грубо пресметнато, след 28-ата г.с. бебето трябва да се размърдва поне десет пъти на всеки 12 часа.
# Някои бебета са доста по-буйни, други са по-лениви. Ако сте от бременните, които смятат, че не усещат движенията на бебето, имате нужда от по-често наблюдение от акушерката. Така ще сте спокойна, че всичко е наред.
# Обикновено бебето се движи повече, когато майката преживява стрес или е развълнувана и изнервена. В такива случаи организмът й освобождава адреналин, който преминава през плацентата и стига до плода. Ако се чувствате напрегната или ядосана, а бебето започне да се движи и да рита силно, легнете и се отпуснете.
# Заблуда е, че бебето се успокоява и спира да мърда непосредствено преди да започне родилният процес. Ако не усещате движения на бебето, веднага уведомете вашия акушер-гинеколог или акушерката

# 24
  • Мнения: 731
Ето какво намерих за движенията на бебо в нета. Дано съм  ви помогнала.

При първа бременност повечето жени усещат първите движения на бебето между 20-ата и 22-рата гестационна седмица (г.с.), а при втора бременност – между 16-ата и 18-ата г.с.
# Грубо пресметнато, след 28-ата г.с. бебето трябва да се размърдва поне десет пъти на всеки 12 часа.
# Някои бебета са доста по-буйни, други са по-лениви. Ако сте от бременните, които смятат, че не усещат движенията на бебето, имате нужда от по-често наблюдение от акушерката. Така ще сте спокойна, че всичко е наред.
# Обикновено бебето се движи повече, когато майката преживява стрес или е развълнувана и изнервена. В такива случаи организмът й освобождава адреналин, който преминава през плацентата и стига до плода. Ако се чувствате напрегната или ядосана, а бебето започне да се движи и да рита силно, легнете и се отпуснете.
# Заблуда е, че бебето се успокоява и спира да мърда непосредствено преди да започне родилният процес. Ако не усещате движения на бебето, веднага уведомете вашия акушер-гинеколог или акушерката

  202uu цоп и аз в новата темичка.Juli_Ivka ние с теб май сме съседки аз съм от Симеоновград!  newsm81 newsm81 newsm81

# 25
  • Мнения: 4
Страхотна е темичката! Мерсииииииии  smile3525

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен.
 Hug

Страхотна нова темичка. И аз нямам търпение да усетия първите движения на моето бебче, но е много рано още, даже все още не знаем дали ще е момченце или момиченце.

Леко бременеене на всички мами.

# 27
  • Мнения: 23
Момичета след един ден влизам в 15г.с.,а и това ми е втора бременност и има значение. newsm78

# 28
  • Мнения: 723
Войаджър, прекрасна е новата темичка!! Благодаря ти отново за положените усилия!!  Hug  Толкова е лятна и приятна... как да не я изпълни човек с добри новини  Heart Eyes

Аз се опитвам да заснема тук цяла вечер един дим за курса ми по фотография и нищо не се получава... такава борба, а дори 1 свестен кадър нямам.  Tired  Май ще оставя за утре на свежо да пробвам отново.
Лека вечер на всички!!

# 29

Общи условия

Активация на акаунт