Прием Детски Градини Варна-2011 Тема №3

  • 42 289
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 465
Цитат на: Register
Това "протакане" госпожо, е технологично време заложено в правилата, което е нужно за предвижване на списъците на отказали се деца. Избраното време е база опит от миналогодишните класирания, когато списъците имаха валидност до края на годината.

Поправете ме ако греша, но миналата година незаетите бройки ги обявиха на 11.06..........  Thinking
Защо тази година е неоходимо повече "технологично време"? Да не би отказалите се и НЕзаписалите се да са стотици?......... така, че ще ме извините но за мен това си е "протакане" Crossing Arms

Странни отговори давате г-н Регистър. Не е като да не сме виждали електронни класирания и обновяване на инфото. Или бъркам и проблемът е друг, а не технологичен.

# 16
  • гр. Варна
  • Мнения: 124
Запис

# 17
  • Мнения: 77
Аз продължавам да питам за почасовите места. Кога точно ще бъде изнесена информация за броя и каква ще е процедурата?

# 18
# 19
# 20
  • Мнения: 129
И аз се записвам да следя.
Да  кажа за регистъра благодаря му , че все пак отговаря, но отговорите му са несмислени. Това с преподреждането би следвало да е зададено още  в алгоритъма при съставяне на програмата за класиране. И какво толкова е трудното и сложното на това класиране.... та цели месеци да отнема. Нали разбирате г-не, / г-жо, че не пишете на 70 годишни хора невидали РС в живота си.  
Няма какво толкова да се чупят да обясняват как толкова всичко е прозрачно и честно .... и ние ходим по тази земя, разговаряме с други мами и всеки е срещал някое "уредено" дете. Опита да ни изкарате, че ние сме влезнали в някакви"филми" и леко вече мръднали халюцинираме разни конспирации няма да се получи.
Просто направете ново прекласиране, честно, така няколко години и чак тогава може народа  да почне да Ви вярва. Проверките с предимствата не са чак такъв проблем, стига да иска общината може да се направи за всяко едно дете. Но засега доверие всякакво сте загубили.
То като се замисля общината за пет година  е спечелила пари за една нова градина  само от таксите на бележките за недължими общински данъци. Що ги иска ? Нали е общински регистъра и могат да си ги проверят безплатно?  Отговора - няма места абсолютно не го премам. Ми що не ме върнат на касата като си плащам данъка и да кажат - а вече другите платиха вашите пари не ги искаме..... Или що не проведат лотария за това кой да плати данък и кой не.....Дали да не се пише до комисията за дискриминация?

# 21
# 22
  • Мнения: 60
аз също ще следя

# 23
  • Мнения: 252
.......Няма какво толкова да се чупят да обясняват как толкова всичко е прозрачно и честно .... и ние ходим по тази земя, разговаряме с други мами и всеки е срещал някое "уредено" дете. Опита да ни изкарате, че ние сме влезнали в някакви"филми" и леко вече мръднали халюцинираме разни конспирации няма да се получи.
..... Или що не проведат лотария за това кой да плати данък и кой не.....Дали да не се пише до комисията за дискриминация?.....

newsm10 Ами радва ме, че има свежи мами! И да, умни сме и вероятно по-добре и отговорно бихме управлявали. Умни сме отдавна и гражданско съзнание сме си заформили вече донякъде. Сега трябва да се научим и как да защитаваме интересите си и да си търсим правата. Включително и аз (не че не съм опитвала). Инертни сме, размърдваме се за малко и после всичко утихва. Не отделяме достатъчно време и енергия за важни неща, а простотията и безхаберието имат повече жизнена сила и надделяват. Ей ме сега-философствам, а така искам да измисля нещо по-хард....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да, аз пак ще ви посъветвам да избягвате частните градини и ясли. Обиколих всички до една. Децата спят не на легла а на фотьойли който се разпъват. Градините явно  играят и с  ХЕИ защото  е пълно с болни деца. Условията са мизерни, мръсно и студено е.Няма площадки за игра и децата цял ден стоят в малки ,усойни стаи . Във всички частни градини се плаща дори да не ходите, дори да сте болни. Такива са правилата. Сина ми беше записан в една от градините от началото на Май до ей сега, края на Май. За тези няколко месеца е ходил там само общо 2 седмици. Епидемиите не спряха в градината, болестите в групата край нямаха, а таксата си ни вървеше, защото ни били пазели мястото. Ходите или не, ще си плащате 400-500 лв. каквото и да ви говорят преди това. Аз бях излъгана че не взимат такси когато детето отсъства, но в един момент когато се получи така че отсъстваме бях заплашена ако не плащам таксите че ще вземат друго дете на неговото място.
С детегледачките също внимавайте. За 2 години съм интервюирала над 100, кандидатствали са над 500. От тия 100 , 90 бяха с очевидни психични проблеми, 10 допуснах до детето си за по 1 ден и се нагледах на какви ли не неща.От блъскане на детето ми ,до реване цял ден и изповеди на личните им истории. Очевидно детегледачки стават такива които нямат никакъв друг шанс да започнат някаква работа.

# 25
  • Мнения: 132
запис да следя

# 26
  • Варна
  • Мнения: 389
Да, аз пак ще ви посъветвам да избягвате частните градини и ясли. Обиколих всички до една. Децата спят не на легла а на фотьойли който се разпъват. Градините явно  играят и с  ХЕИ защото  е пълно с болни деца. Условията са мизерни, мръсно и студено е.Няма площадки за игра и децата цял ден стоят в малки ,усойни стаи . Във всички частни градини се плаща дори да не ходите, дори да сте болни. Такива са правилата. Сина ми беше записан в една от градините от началото на Май до ей сега, края на Май. За тези няколко месеца е ходил там само общо 2 седмици. Епидемиите не спряха в градината, болестите в групата край нямаха, а таксата си ни вървеше, защото ни били пазели мястото. Ходите или не, ще си плащате 400-500 лв. каквото и да ви говорят преди това. Аз бях излъгана че не взимат такси когато детето отсъства, но в един момент когато се получи така че отсъстваме бях заплашена ако не плащам таксите че ще вземат друго дете на неговото място.
С детегледачките също внимавайте. За 2 години съм интервюирала над 100, кандидатствали са над 500. От тия 100 , 90 бяха с очевидни психични проблеми, 10 допуснах до детето си за по 1 ден и се нагледах на какви ли не неща.От блъскане на детето ми ,до реване цял ден и изповеди на личните им истории. Очевидно детегледачки стават такива които нямат никакъв друг шанс да започнат някаква работа.

Охх, с голямо съжаление потвърждавам и аз думите на Пуканка. Местата, където може да си водим децата на "частно" са под всякаква критика. Аз съм намерила място за детето в един център, където засега съм доволна, но е само почасово, не става за цял ден..... А за детегледачките, ами като излезе статистиката, че всеки пети българин е психически нестабилен, хич не ме учудва...

# 27
  • Мнения: 5 178
Register, да ме прощавате, но 3 седмици при положение, че има точно 7 незаписали се деца са ужасно много време..Или софтуера е некачествен и трябва да го преработите или в алгоритмите се намесват чисто човешки фактори  Money

# 28
  • Мнения: 61
Не мисля, че от Register зависи този срок (или какъвто и да било). По-добре като има нещо, което не харесвате, ето на 16ти ще има пак среща - отидете и си кажете. Не нападайте човека, той е тук, за да ни помага с информация и разяснения, най-много да се откаже да пише....
Важното е, че има някой отговорен, който го интересува какви са страстите тук, чете и пише най-вече.

# 29
  • Мнения: 5 178
Права си, че  Регистър  е само изпълнител,  но големите общинари са се насочили към изборите.. Защо не попитате кандидатите за кметове как смятат да решат проблема с ДГ, училища, с инфраструктурата..
И все пак 3 седмици са ужасно дълъг срок, в университетите дори класирането излиза през 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт